تعمیر موتور آبسردکن و تعمیر کمپرسور آبسردکن | آبسرد کن ‌ها از وسایل برقی هستند که امروزه روز به روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود و طرفداران آن بیشتر می‌شوند. این وسیله برقی، سازوکار تقریبا ساده‌ای دارد و می‌تواند آب را سرد یا گرم کند. آبسرد کن‌ها به بخش جدایی ناپذیر ادارات، شرکت‌ها، بانک‌ها و… تبدیل شده‌اند و تقریباً در هر محیط غیر مسکونی کاربرد دارند. اما مانند هر وسیله برقی دیگری نیاز به نگهداری یا تعمیر دارند.

در این مقاله به بررسی مشکلات مربوط آبسرد کن و نحوه تعمیر کمپرسور آبسرد کن و یا تعمیر موتور آبسرد کن می‌پردازیم، اگر دانش جزئی در مورد تعمیر آبسرد کن دارید، این مطلب می‌تواند به شما کمک کند. ولی اگر آبسرد کن‌تان خراب شده و تخصص کافی در زمینه تعمیر کمپرسور آبسردکن ندارید، با کارشناسان و تکنسین‌های گروه مشاوران سانتی گراد تماس بگیرید که مهارت بسیار بالایی در تعمیر کمپرسور آبسردکن و تعمیر موتور آبسردکن دارند و می‌توانند انواع آبسرد کن‌های موجود در ایران را با کمترین هزینه و بالاترین دقت تعمیر کنند.

مشکلات مربوط به کمپرسور و موتور آبسرد کن

مشکلات مربوط به کمپرسور و موتور آبسرد کن و نحوه حل مشکل

کمپرسور کار می‌کند، اما آب بیش از اندازه سرد است

اگرکمپرسور کار می‌کند، اما آب خروجی از دستگاه بیش از حد تعیین شده است، قبل از شروع به تعمیر کمپرسور آبسرد کن احتمالاً چند مورد را باید بررسی کرد.

رعایت فاصله آبسرد کن از دیوار

ابتدا مطمئن شوید فاصله آبسرد کن از دیوار رعایت شود و حداقل فاصله از دیوار 5 سانتی‌متر باشد. این میزان فاصله برای جریان هوای مناسب و عملکرد مناسب کمپرسور دستگاه ضروری است. در غیر این صورت، کمپرسور بیش از حد کار می‌کند و منجر به خنکی آب بیش از حد می‌شود.

تغییر مکان سنسور کنترل سرما

غیر از این مورد، سنسور کنترل سرمای آب را بررسی کنید. این احتمال وجود دارد که سنسور کنترل سرمای آب در محل نادرستی قرار گرفته باشد. برای رفع این مشکل تلاش کنید مکان سنسور را تغییر دهید.

معیوب بودن سنسور کنترل سرما

ممکن است علت این مشکل، تغییر مکان سنسور کنترل دما نباشد و در واقع خود سنسور معیوب شده باشد. اگر چنین بود، بهتر است با تعمیرکار متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

شارژ مبرد

یکی از دلایل رایج زمانی که کمپرسور بیش از حد کار می‌کند و یا منجر به سردی آب بیش از اندازه می‌شود، میزان بالای شارژ مبرد است. اگر به تازگی در سرویس دوره‌ای آبسرد کن، مبرد را شارژ کرده‌اید، احتمالاً مقدار آن بیش از حد بوده و منجر به بروز این مشکل شده است.

فوراً میزان شارژ مبرد را تا مقدار مناسب تغییر دهید. تاکید میکنیم که به دلیل خطرات و مشکلات ناشی از نشت مبرد یا کاهش مقدار آن، اگر در زمینه شارژ مبرد تخصص کافی ندارید یا امکانات مناسب آن را در اختیار ندارید، با کارشناسان با تجربه و دارای دانش فنی بالای گروه مشاوران سانتی گراد تماس بگیرید.

شارژ مبرد

کمپرسور کار می‌کند، اما آب بیش از حد گرم است

خیلی از مواقع در مواجه با آبسرد کن متوجه می‌شویم، کمپرسور کار می‌کند، اما آب خنک نمی شود. در چنین شرایطی موارد زیر را بررسی کنید:

خاموش بودن یا معیوب سنسور کنترل سرما

امکان دارد بعد از تنظیم مجدد دستگاه، کنترل سرمای آن را خاموش کرده باشید و یادتان رفته باشد مجدداً آن را روشن کنید. سنسور دما را بررسی کنید و مطمئن شوید در دمای مطلوب قرار دارد. تغییر مقدار سنسور کاری بسیار حساس و دقیق است. نباید میزان تغییر دما بسیار زیاد باشد و باید با دقت انجام شود. اگر دمای تنظیم شده سنسور دما درست بود، احتمالاً سنسور معیوب شده است و نیاز به تعویض دارد. این کار تخصصی است و بهتر است به تکنسین‌های کاردان سپرده شود.

شل شدن نوار اپراتور

بسیاری از مواقع، مشکلات مربوط به کمپرسور به عملکرد سایر اجزای آبسرد کن بستگی دارد. بنابراین، قبل از این که به فکر تعمیر موتور آبسرد کن یا کمپرسور آن بیفتید، ابتدا موارد احتمالی را با دقت بررسی کنید. اگر کمپرسور کار می‌کند، اما آب سرد نمی‌شود. این مشکل می‌تواند به دلیل شل شدن نوار اپراتور در اطراف نوار مخزن باشد. اواپراتور را بررسی کنید و از ایمنی و استحکام آن اطمینان حاصل کنید. همچنین بررسی کنید گرد و غبار بیش از حد روی اواپراتور یا کویل‌های آن وجود نداشته باشد.

شل شدن نوار اپراتور

کمپرسور کار نمی‌کند

وقتی با چنین مشکلی مواجه شدید، ابتدا خونسردی خودتان را حفظ کرده و سیم برق و اتصالات برق دستگاه را بررسی کنید. در بسیاری از موارد، دلیل روشن نشدن کمپرسور آبسرد کن، اشکالات مربوط به سیم برق یا منبع تغذیه برق است. مطمئن شوید سیم برق در جایی آسیب ندیده باشد یا افت ولتاژ بیش از حد نداشته باشید. اگر اشکال کار مربوط به سیم برق یا منبع تغذیه نبود، رله کمپرسور یا اور لود سوخته است. در این صورت باید به تعمیر کمپرسور آبسرد کن یا تعمیر موتور آن بپردازید.

البته توجه داشته باشید آبسرد کن، غیر از موتور اصلی، در قسمت کندانسور نیز دارای موتور است. گاهی اوقات موتور اصلی سالم است و موتور کندانسور معیوب شده است. در چنین حالتی ممکن است با کم خنک بودن آب مواجه شوید. قبل از خرابی کامل، به تعمیرموتور آبسردکن بپردازید تا از سوختن آن جلوگیری کنید. هنگامی که صدای غیر عادی از کمپرسور آبسرد کن شندید یا متوجه شدید کمپرسور کار نمی‌کند، این مسئله را جدی بگیرید تا از بروز مشکلات بعدی کمپرسور جلوگیری کنید.

کمپرسور کار نمیکند

سخن آخر

موتور آبسردکن، در بسیاری از مدل‌های آن با کمپرسور در یک واحد قرار دارد. موتور بخش الکترونیکی و کمپرسور بخش مکانیکی آن است. گاهی اوقات از لفظ موتور به جای کمپرسور و گاهی از کمپرسور به جای موتور استفاده می‌شود. هر زمان که نیاز به تعمیر موتور آبسردکن یا تعمیر کمپرسور آن داشتید، باید کل مجموعه را بررسی کنید و عیب یابی آن را انجام دهید. معمولاً تعمیر کمپرسور آبسردکن و موتور آن، کاری مشکل است و به دقت و مهارت زیادی نیاز دارد. بنابراین، بهتر است بعد از بررسی موارد اولیه، وقتی مطمئن شدید موتور یا کمپرسور دچار مشکل شده، با تکسنین‌های گروه مشاوران سانتی گراد تماس بگیرید تا هرچه زودتر به تعمیر موتور آبسرد کن شما بپردازند.

تعمیر موتور و کمپرسور آبسرد کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp