اگر رادیاتورهای شما به درستی گرم نمی‌شوند یا نقاط سردی دارند، ممکن است لازم باشد آنها را تخلیه کنید. این یک راه حل ساده است که هر کسی می‌تواند انجام دهد. در این مقاله خواهید دید که چگونه یک رادیاتور را در چند مرحله سریع هواگیری کنید. هواگیری پکیج که یکی از کارهایی است که باید پیش از شروع فصل سرد زمستان انجام شود، نه تنها خانه شما را گرمتر می‌کند، بلکه در هزینه های شما نیز صرفه جویی می‌کند. برای تعمیر پکیج به متخصص باتجربه در این کار مراجعه کنید.

هواگیری پکیج به چه معناست؟

تخلیه رادیاتور به این صورت است که چگونه از شر حباب‌های هوایی خلاص می‌شوید که مانع از گردش آب گرم در اطراف سیستم گرمایش مرکزی شما می‌شود. این کار فشار بیشتری به دیگ شما وارد می‌کند و هزینه بیشتری برای شما دارد.

مهم است که توجه داشته باشید که هواگیری پکیج شما با تخلیه یا شستشوی سیستم گرمایش مرکزی شما یکسان نیست.

اگر هواگیری پکیج مشکلات گرمایشی شما را برطرف نکرد، ممکن است رادیاتورها نیاز به تخلیه و شستشو داشته باشند. فلاشینگ به تمیز کردن مگنتیت از سیستم گرمایشی شما اشاره دارد که در طول زمان ایجاد شده است. این اصطلاح برای فلز حل شده‌ای است که به صورت لجن سیاه در رادیاتور شما ظاهر می‌شود. توصیه می‌کنیم از یک متخصص برای شستشوی سیستم خود استفاده کنید.

چرا باید هواگیری پکیج انجام شود؟ 

زمانی که هوا در داخل رادیاتورها محبوس شده نیاز به هواگیری دارند. این هوای به دام افتاده مانع از گردش آب گرم در اطراف رادیاتور شما می‌شود. این باعث می‌شود قسمت بالای پکیج سرد باشد، اما در قسمت پایین گرم شود. این بدان معناست که سیستم گرمایش مرکزی شما به طور موثر کار نمی‌کند و ممکن است گرم کردن اتاق شما بیشتر طول بکشد. همچنین می‌تواند برای شما هزینه داشته باشد، زیرا صورتحساب های شما بالاتر خواهد بود. همچنین اگر رادیاتورهای پر سر و صدایی دارید که صداهای کوبیدن، یا غرغر را ایجاد می‌کنند، ممکن است لازم باشد هوای محبوس شده را خارج کنید. توصیه می‌شود رادیاتورهای خود را یک بار در سال تخلیه کنید، حتی اگر به درستی کار کنند.

نکته اصلی: اگر بیش از یک رادیاتور برای هواگیری دارید، با دورترین رادیاتور از پکیج خود شروع کنید. اگر در یک خانه دو طبقه یا بیشتر زندگی می‌کنید، قبل از هواگیری در طبقه بالا، از رادیاتورهای طبقه پایین شروع کنید.

چگونه بفهمیم که پکیج‌مان نیاز به هواگیری دارد؟

چند راه برای تشخیص نیاز به خونریزی رادیاتور وجود دارد. برای مثال، ممکن است گرم شدن پکیج بیشتر از حد معمول طول بکشد، یا ممکن است صداهای غرغر را بشنوید. یک راه خوب برای بررسی اینکه آیا سیستم گرمایشی شما نیاز به هواگیری دارد این است که ببینید رادیاتورهای شما دارای نقاط سرد در بالا هستند اما در پایین گرم هستند. اگر چنین است، باید آنها را هواگیری کنید تا هوای محبوس شده خارج شود و آب داغ دوباره آزادانه به گردش درآید.

مشکلات ناشی از هواگیری نکردن پکیج:

  • آب خروجی از پکیج سرد و گرم می‌شود
  • صدای زیادی در رادیاتور ایجاد می‌کند و باعث سلب آسایش می‌شود
  • سرد بودن آب خروجی
  • خاموش شدن پکیج و روشن نشدن آن
  • حرارت خارج شده از شوفاژ گرم و سرد می‌شود

چگونه هواگیری پکیج انجام دهیم؟

مطمئن شوید که سیستم گرمایش مرکزی شما خاموش است و رادیاتورها خنک هستند. اگر بیش از یک رادیاتور برای هواگیری دارید، با دورترین رادیاتور از دیگ شروع کنید. کلید رادیاتور را در شیر تخلیه قرار دهید و پارچه را زیر آن قرار دهید تا آب را بگیرد.

کلید رادیاتور را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که هنگام خروج هوا صدای خش خش شنیده شود. و هنگامی که آب شروع به نشت آب از دریچه کرد، آن را دوباره ببندید. با چرخاندن کلید در جهت عقربه های ساعت، شیر رادیاتور را دوباره سفت کنید.

این مراحل را روی هر رادیاتور دیگری که نیاز به هواگیری دارد تکرار کنید.

وقتی کارتان تمام شد، گرمایش مرکزی خود را دوباره روشن کنید و بررسی کنید که آیا رادیاتورها اکنون به درستی گرم می‌شوند و هیچ نقطه سردی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp