عیب یابی پکیج ایران رادیاتور و مشکلات رایج پکیج

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور | هر صاحب خانه ای باید از مشکلات پکیج خود آگاه باشد، زیرا گرم کردن خانه به روشی مناسب و مقرون به صرفه ضروری است. آنها باید به طور منظم پکیج را نگهداری و سرویس کنند تا در خانه به طور ناکارآمد کار نکند. سرویس دوره‌ای پکیج می تواند به شما کمک کند تا سلامت پکیج را حفظ کنید و از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنید. مشکلات کوچک زیادی در پکیج ها وجود دارد و مهندسان به راحتی می توانند راه هایی برای تعمیر و نگهداری پیدا کنند. ما در این مقاله قصد داریم عیب یابی پکیج ایران رادیاتور را برای شما شرح دهیم.

مشکلات رایج پکیج و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

پکیج آب را داغ نمی کند و گرم نمی کند

خرابی دریچه، قفل هوا، ترموستات معیوب یا سطح پایین آب ممکن است باعث کمبود گرما یا آب گرم در خانه شود. شما می توانید برای عیب یابی پکیج ، مشکلات مربوط به آن را بررسی کنید. می توانید چراغ پیلوت را در پکیج ایران رادیاتور چک کنید تا ببینید آبی می سوزد و یا می توانید ترموستات آن را بررسی کنید تا ببینید درست تنظیم شده است.

نشتی پکیج ایران رادیاتور و چکه کردن آب از آن

شایع‌ترین علت نشتی پکیج می‌تواند شکسته شدن پمپ یا شیر فشار باشد. اگر نشتی از شیر فشار باشد، ممکن است به دلیل فشار زیاد در پکیج باشد. اما اگر از پمپ باشد، ممکن است فرسوده شده باشد و نیاز به تعویض فوری داشته باشد. اگر متوجه شدید که آب از لوله چکه می کند، ممکن است به دلیل خوردگی زمانی باشد که سیستم به درستی نصب نشده است. بنابراین در این مواقع می توانید با مهندسان گروه مشاوران سانتیگراد تماس بگیرید تا مشکلات نشتی و چکه کردن پکیج را برطرف و آن را تعمیر کنند.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور و تعمیر آن

عیب یابی صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور

پکیج‌ها بی صدا نیستند و صدایی دارند، اما اگر صداهای غیرعادی بلندتری تولید می کند، باید نگران باشید. هوای موجود در سیستم از علل شایع صدای کوبیدن، سوت یا غرغر عجیب هستند. فشار کم آب یا خرابی پمپ، به این معنی که سیستم گرمایش مرکزی آب کافی را از طریق لوله خود برای گرم کردن خانه دریافت نمی کند نیز می تواند علت صداهای کوبیدن باشد. اگر پکیج غرغر می کند نشان می دهد که لوله یخ زده ای دارید که باعث ایجاد مشکل در جریان آب می شود. صدای کوبیدن، سوت یا غرغر عجیب از مشکلات پکیج است و نیاز به عیب یابی پکیج ایران رادیاتور توسط تعمیرکار پکیج در سریع ترین زمان ممکن دارد.

عدم تنظیم شیر برقی گاز دستگاه – هوا گرفتن مدار گرمایش دستگاه – رسوب گرفتن مدار و مبدل حرارتی یا خرابی پمپ آب یا مشکل سنسور حرارتی نیز می‌تواند باعث ایجاد صدای اضافه و بلند در دستگاه کند.

علت روشن نشدن شمعک پکیج ایران رادیاتور

چراغ پیلوت یک شعله آبی کوچک است و اگر خاموش شود می تواند به دلیل شکستگی ترموکوپل باشد یا به دلیل رسوب ایجاد شده در داخل چراغ پیلوت. قبل از اینکه چراغ پیلوت را دوباره روشن کنید، باید منبع گاز را بررسی کنید. اگر پکیج شما هیچ گازی دریافت نمی کند، باید با تامین کننده گاز مشورت کنید، اما اگر نتوانستید مشکل دقیق را پیدا کنید، با مهندس متخصص در زمینه تعمیرات پکیج تماس بگیرید.

دستورالعمل های داده شده در دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور را برای عملکرد صحیح آن دنبال کنید و اگر پکیج کار نمی کند و قادر به رفع ایراد نیستید، بهتر است با تعمیرکار پکیج تماس بگیرید.

عدم گرمایش شوفاژها

این مشکل بیشتر در پکیج‌های دومبدله دیده می‌شود، عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در این مشکل بدین شکل است که احتمالاً شیر سه طرفه در حالت آب گرم مصرفی گیر کرده باشد، آب گرم از مبدل ثانویه عبور کرده و شوفاژها گرم نمی‌شوند. اگر تمام مراحل روشن نمودن پکیج را انجام دادید و هیچ مشکلی وجود نداشت اما رادیاتور ها به خوبی گرم نشدند به معنی رسوب گرفتن داخل رادیاتور است. برای این که رادیاتور بتواند خوب گرم شود، باید تمیز باشد زیرا رسوب داخل رادیاتور مانع از گردش آب گرم داخل آن می شود.

عیب یابی پکیج  ایران رادیاتور در سرد و گرم شدن آب

اگر در هنگام استفاده از آب متوجه شدید که آب سرد و گرم می شود مشکل در نوسان دمای آب مصرفی است که دلیل های زیادی دارد اما  معمولا مهمترین آن رسوب گرفتن مبدل ثانویه در پکیج دو مبدله است.

لوله های یخ زده

هوای سرد می تواند باعث یخ زدن لوله های شما و توقف کار پکیج شما شود. شما باید بتوانید با نگاهی سریع به لوله ها این موضوع را بررسی کنید. اگر این کار باعث شده پکیج شما از کار بیفتد، می توانید با استفاده از بطری آب گرم یا پارچه گرم روی قسمت یخ زده لوله، لوله یخ زده را درمان کنید. همچنین می توانید به جای آب جوش، آب داغ را روی لوله قرار دهید سپس می توانید دیگ را مجددا تنظیم کنید. اگر کار نمی کند، به شما توصیه می کنیم حتما با یک مهندس ماهر تماس بگیرید که بتواند این مشکل را برای شما حل کند.

اگر پکیج شما بیش از 5 تا 6 سال قبل نصب شده اند، به پکیج جایگزین نیاز دارید زیرا پکیج های قدیمی بیشتر مستعد خرابی هستند و به طور موثر کار نمی کنند. همیشه از گارانتی محصول پکیج آگاه باشید و قطعات یدک آن را برای استفاده در آینده در صورت آسیب دیدگی، ایمن نگه دارید.

عیب یابی پکیج  ایران رادیاتور در انفجاری روشن شدن پکیج دیواری

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در این مورد می‌تواند کمی پیچیده‌تر باشد، ممکن است حداکثر فشار گاز شیر برقی گاز پکیج یا فاصله الکترود جرقه زن تا سطح مشعل برنر تنظیم نباشد یا مشکل از شکستگی الکترود جرقه زن و کابل مربوط به آن یا خرابی ترانس جرقه و یا برد الکترونیک پکیج باشد و یا مشکل از گرفتگی دودکش و استفاده از تبدیل یا فلنج دود نامناسب باشد.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در انفجاری روشن شدن پکیج

باید موارد گفته‌شده بررسی شود تا مشکل عیب یابی و برطرف شود. در نظر داشته باشید عدم آشنایی با پکیج و دست‌کاری آن ممکن است خسارات مالی یا حتی جانی به بار آورد. پس در صورت بروز هرگونه مشکل بهتر است با متخصصین این حوزه صحبت کنید و کارها را به متخصصین این امر بسپارید.

ارورهای پکیج ایران رادیاتور دیجیتال

کد خطای پکیج های دیجیتال ایران رادیاتور ( L24FF L28FF L 36FF K24FF )

 • E1: فشار مدار رادیاتور ها کمتر از حد مجاز است: فشار مدار را به 1 تا 1.5 بار برسانید.
 • E2: شعله تشکیل نشده است: یون و جرقه زن را چک کنید.
 • E8: سنسور حد قطع کرده است: آب دور نمیزند، یا رسوب وجود دارد و یا پمپ سوخته است.
 • E10: دود به داخل بر می گردد ( فقط دستگاه های بدون فن): دودکش مسدود شده است یا فین های مبدل اصلی دوده گرفته اند.
 • E32: خرابی ترمیستور شوفاژ
 • E42: خرابی ترمیستور آب گرم
 • E51: پرشر سوئیچ هوا خراب شده است.
 • E81: مبدل اصلی پکیج رسوب دارد یا پمپ خراب شده است.

ارورهای پکیج ایران رادیاتور آنالوگ

کد خطای پکیج های آنالوگ ایران رادیاتور E24 E28 M24 Eco

 • چراغ چشمک زن 40 70 : فشار آب مدار رادیاتور ها بسیار کم است ( عقربه فشار روی صفر قرار گرفته است).
 • چراغ چشمک زن 70 80 : شعله تشکیل نمی شود یا تشخیص داده نمی شود.
 • چراغ چشمک زن 40 70 80 : آب داخل پکیج جوش می آورد. یعنی آب دور نمی زند.
 • چراغ چشمک زن 40 60 80 : پرشر دود خراب است.

سخن آخر

اگر پکیج شما به طور مداوم خراب می شود، می توانید پول بیشتری خرج کنید و جایگزینی پکیج قدیمی با پکیج جدید بهترین گزینه است. ما به شما توصیه می کنیم قیمت پکیج را دریافت کنید و قیمت ها را برای نصب و تعویض پکیج جدید مقایسه کنید. توصیه میکنیم از یک متخصص کمک بگیرید تا عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در سریع‌ترین زمان ممکن را برای شما انجام دهد و در صورت نیاز آن را تعمیر کند. در صورتی که قابل تعمیر نبود باید به فکر خرید پکیج جدید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp