علت سرد نکردن سردخانه | سردخانه‌ها کاربردهای زیادی دارند و در صنعت بسیار استفاده می‌شوند. صاحبان سردخانه‌ها باید تا حدودی با قوانین نگهداری و تعمیرات سردخانه‌ها آشنا باشند. علاوه براین موضوع، بهتر است با علت سرد نکردن سردخانه و مشکلاتی که سردخانه‌ها ممکن است داشته باشند نیز، آشنا باشند. در این متن چند مورد از مشکلات سردخانه‌ها و راه‌حل آن‌ها را بیان می‌کنیم. در صورت نیاز به تعمیرکار سردخانه خود با گروه مشاوران سانتیگراد تماس بگیرید.

علت سرد نکردن سردخانه

عملکرد تبرید را نمی‌توان روشن کرد

یکی از دلایل این موضوع این است که کلید آن خراب شده است. همچنین ممکن است اتصالاتی که به منبع برق وصل هستند، شل باشند و به خوبی وصل نشده باشند. اگر ولتاژ برای دستگاه نامناسب باشد، دستگاه روشن نخواهد شد. احتمال دیگری نیز وجود دارد و آن هم این است که قطع‌کننده مدار به خوبی کار نکند. همه این‌ها احتمالاتی هستند که در هنگام روشن نشدن دستگاه باید به آن توجه کنید.

راه‌حل روشن نشدن تبرید

برای رفع این مشکل ابتدا کلید را بررسی کنید. برای این کار کلید را یک بار خاموش وروشن کنید. دراین صورت از علمکرد صحیح کلید مطمئن خواهید شد. اگر بعد از این کار، اتفاقی نیفتاد؛ دراین صورت مرحله بعدی چک کردن کابل برق است. کابل برق را بررسی کنید و مطمئن شوید به درستی به منبع برق متصل شده است. ولتاژ مناسب دستگاه را با ولتاژ خط مقایسه کنید، مطمئن شوید که ولتاژ کار دستگاه مناسب آن است.

روشن نشدن تبرید

فاسد شدن محصولات علت سرد نکردن سرخانه است

اگر شاهد این هستید که محصولات موجود در سردخانه فاسد شده‌اند، به خصوص محصولاتی که در طبقه بالایی آن قرار دارند؛ دراین صورت باید موارد زیر را بررسی کنید.

قبل از ذخیره محصولات مطمئن شوید محصولات آسیب دیده نباشند. اگر محصولات یخچال‌های سردخانه، میوه است، مطمئن شوید خیلی رسیده نباشند. بین محصولات مقدار کمی فاصله قرار دهید تا هوادهی مناسب انجام شود و هوا جریان داشته باشد. اگر دمای تنظیم شده برروی سردخانه‌ها بیشتر از حد معمول باشد، این کار موجب خرابی و پوسیدگی محصولات خواهد شد.

راه‌حل جلوگیری از فاسد شدن محصولات

حتماً تنظیمات دمای یخچال‌ها را بررسی کنید تا علت سرد نکردن سردخانه را متوجه شوید. تنظیم دمای سردخانه از موارد بسیار مهم است که باید حتما به درستی انجام شود.

جلوگیری از فاسد شدن محصولات

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید : تعمیر درب سردخانه

برخی محصولات بیش از حد یخ زده‌اند و برخی دیگر به اندازه کافی یخ نزده‌اند

اگر هوای یخ زده از کویل‌های اواپراتور مستقیماً به محصول برود یا محصولات به کویل‌ها بیش از حد نزدیک باشند، یا در هنگامی که محصولات داخل یخچال به درستی روی هم قرار نگرفته باشند؛ دراین صورت امکان دارد این مشکل به وجود بیاید.

راه‌حل یخ‌نزدن و یا بیش از حد یخ‌زدن

برای این کار از یک مهار در زیر کویل‌ها استفاده کنید. محصولات را به گونه‌ای قرار دهید که فاصله مناسب بین محصولات وجود داشته باشد و هوا آزادانه بین محصولات سردخانه جریان یابد. همچنین بهتر است محصولات را در قسمت‌های بالایی و نزدیک به کویل‌ها ذخیره نکنید. طبقات پایینی برای این کار مناسب‌تر هستند.

افزایش آب جمع شده روی محصولات

چند دلیل ممکن است علت سردنکردن سردخانه و افزایش آب روی محصولات باشد. اگر دمای محصولات کافی نباشد یا محصولاتی که گرم هستند در تماس با محصولات منجمد قرار بگیرند؛ دراین صورت آب برروی محصولات مشاهده خواهید کرد.

راه‌حل مشاهده آب روی محصولات

ممکن است علت مشاهده آب روی محصولات، لوله‌های تخلیه یخ زدا باشند که نشتی پیدا کرده‌اند. آب موجود در لوله‌ها برروی محصولات چکه می‌کند و همین موضوع باعث شده برروی محصولات آب جمع شود. اگر محصولات را تازه به یخچال‌ها می‌گذارید، نزدیک محصولات قبلی که منجمد شده‌اند، قرار ندهید. اگر تجهیزات مرطوب‌کننده در سردخانه نصب کنید، از بروز این مشکل جلوگیری خواهد شد.

دمای محصولات از دمای اولیه کمتر است به علت سرد نکردن سردخانه

یک علت سرد نکردن سردخانه این است که ممکن است دستگاه خنک‌کننده شما ظرفیت کافی برای حجم محصولات نداشته باشد. اگر آب و هوا خیلی گرم باشد و یا اندازه اتاق سردخانه برای تهویه و جریان یافتن هوا مناسب نباشد، دراین صورت این مشکل رخ خواهد داد.

راه‌حل کاهش دمای محصولات از دمای اولیه

اگر حجم محصولاتی که نیاز به ذحیره‌سازی دارند زیاد است؛ بهتر است یخچال‌هایی با ظرفیت بالاتر نصب کنید. همچنین دیوارها و مصالح مناسب که به ذخیره‌سازی سرما کمک می‌کنند، می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند و هم با مصرف برق کمتر، سردخانه سرد می‌شود.

کاهش دمای محصولات از دمای اولیه

سخن‌آخر

دراین مقاله به علت سرد نکردن سردخانه و راه‌حل‌های رفع این علت‌ها پرداختیم. این مشکلات راه‌حل‌های ساده‌ای دارند که صاحبان سردخانه‌ها باید آن را بلد باشند. در صورتی که مشکل با این موارد برطرف نشد، حتماً باید از متخصصان مربوطه استفاده کنید و با آن‌ها مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp