آب نیامدن از آبسردکن | هیچ چیز بدتر از این نیست که در یک روز گرم تابستان و در حین تشنگی به سمت آبسردکن رفته باشید، دکمه  را فشار داده باشید و ببینید که چیزی بیرون نمی‌آید. اگر از آبسردکن شما آب بیرون نمی‌آید، مخزن خالی آب واضح‌ترین دلیل به نظر می‌رسد. با این حال، عوامل متعدد دیگری وجود دارد که می‌تواند باعث خرابی دستگاه پخش آبسردکن و آب نیامدن از آبسردکن شود. قبل از اینکه بخواهید مشکل آب نیامدن از آبسردکن را با متخصصان در میان بگذارید، پیشنهاد می‌کنیم راهکارهایی که در این مقاله ارائه شده است، را مطالعه بفرمایید. لطفاً با ما همراه باشید و در صورت نیاز به سرویس آبسردکن با گروه مشاوران سانتیگراد تماس بگیرید.

علت آب نیامدن از آبسردکن

منبع تغذیه آبسردکن و آب نیامدن از آبسردکن

ساده‌ترین علتی که می‌تواند موجب آب نیامدن از آبسردکن باشد، منبع تغذیه است. اگرچه این مورد، جریان آب را در تمام آبسردکن‌ها متوقف نمی‌کند، اما می‌تواند جریان آب را در برخی از آبسردکن‌ها متوقف کند. پس به عنوان اولین قدم، پیشنهاد می‌کنیم این مورد را حتماً بررسی کنید. اغلب ممکن است در حین تمیز کردن آبسردکن، دوشاخه را از پریز برق جدا کرده باشید و فراموش کرده باشید که دوباره آن را وصل کنید. روی اکثر آبسردکن‌ها یک چراغ در جلو وجود دارد که باید روشن باشد. اگر روشن نیست، فقط کافی است کابل برق و دوشاخه‌ها را مجدداً چک کنید. بررسی کنید که کابل برق در پشت دستگاه محکم به سوکت آن فشار داده شده باشد و کلیدهای پشت آبسردکن روشن باشند. اگر مشکل آب نیامدن از آبسردکن حل نشد، در ادامه مقاله علل دیگر را بررسی کرده‌ایم. لطفاً با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: روشن نشدن آبسردکن و کار نکردن آبسردکن

تشکیل حباب هوا (هوابند) در لوله­‌های آبسردکن

ممکن است علت آب نیامدن از آبسردکن، ایجاد حباب هوا در لوله‌های داخلی آبسردکن باشد. آبسردکن‌هایی با مخزن‌های پر شده از بالا، گاهی اوقات حباب‌های هوا ایجاد می‌کنند که جریان آب را به شیرها محدود می‌کنند. این یک مشکل بسیار ساده است که گاهی اوقات در آبسردکن‌هایی که به تازگی نصب یا سرویس شده‌اند رخ می‌دهد. ساده‌ترین راه‌حل برای رفع این مشکل این است که، آبسردکن فقط باید ریست شود. این کار را می‌توان با نگه داشتن یا فشردن همزمان هر دو شیر آب گرم و آب سرد به مدت چند دقیقه انجام داد تا هوا خارج شود. راه‌حل بعدی برای حل این مشکل این است که، توصیه می‌کنیم به سادگی مخزن آبسردکن را از سر جای خود برداشته و بلند کنید و سپس آن را دوباره در سرجای خودش دهید. سپس به آرامی دیواره‌های مخزن را در میان بازوان خود فشار دهید. این کار باعث می‌شود به آب داخل آبسردکن فشار بیشتری وارد شده و حباب هوای تشکیل شده در لوله‌ها از بین برود. این راه‌حل‌ها را حتماً امتحان کنید. اگر مشکل حل نشد، راهکار بعدی برای حل مشکل آب نیامدن از آبسردکن را امتحان کنید. در ادامه مقاله لطفاً  ما را همراهی کنید.

یخ‌زدگی در مخزن آبسردکن

یکی دیگر از دلایل آب نیامدن از آبسردکن می‌تواند به علت یخ‌زدن مخزن باشد. برای آب‌کردن یک مخزن یخ‌زده، ابتدا دوشاخه را با خیال راحت از پریز برق جدا کنید. مخزن و درب ضدریزش را بردارید (اگر دستگاه شما دارد). اگر یک قطعه یخ در مخزن مشاهده کردید، کافی است آبسردکن را حداقل چهار ساعت از برق جدا کنید تا یخ ذوب شود.

اگر اغلب اوقات آبسردکن شما یخ می‌زند، احتمالاً باید دمای ترموستات را تنظیم کنید. به دنبال پیچ کوچک برنجی در پشت آبسردکن بگردید و آن را به اندازه یک چهارم چرخش (در خلاف جهت عقربه‌های ساعت) بچرخانید. مخزن را تعویض کنید و آبسردکن را دوباره به منبع برق وصل کنید.

در صورتی که آبسردکن شما همچنان با مشکل یخ‌زدگی مواجه است، این احتمال وجود دارد که ترموستات داخلی دیگر به درستی کار نکند و نیاز به تعویض داشته باشد. اگر یخ به طور کامل ذوب شده است، اما هنوز مشکل آب نیامدن از آبسردکن را دارید، احتمالا مشکلی در فیلتر هوا یا شیر آب وجود دارد. اگر هنوز در صدد رفع مشکل آب نیامدن از آبسردکن هستید، در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

فیلتر هوای کثیف علت آب نیامدن از آبسردکن

دلیل دیگر آب نیامدن از آبسردکن، می‌تواند بروز مشکل در فیلتر هوا باشد. برخی از آبسردکن‌ها دارای فیلتر هوا هستند. اگر آبسردکن شما دارای فیلتر هوا باشد، ممکن است خیس شده یا با گرد و غبار یا زباله مسدود شده باشد. شما باید فیلتر را بردارید و یا آن را تعویض کنید یا آن را به طور کلی کنار بگذارید. فیلتر هوا تنها زمانی نقش حیاتی دارد که آبسردکن شما در یک کارگاه صنعتی یا سایر مناطق پر گرد و غبار باشد. آبسردکن معمولی خانگی به فیلتر هوا نیاز ندارد.

تجمع رسوب در لوله آبسردکن

یکی دیگر از دلایل آب نیامدن از آبسردکن می‌تواند به علت تجمع رسوبات باشد. رسوبات معدنی مانند آهک و کلسیم در آب سخت وجود دارند. این رسوبات باعث ایجاد تکه‌های سفید در آب می‌شوند. رسوبات در داخل دستگاه آبسردکن جمع می‌شوند و اغلب لوله‌های آب را مسدود می‌کنند. برای رفع این مشکل، لوله‌های ورودی آب و مجرای ورودی و خروجی مخزن را با محلول‌های پاک‌کننده (ضدعفونی کننده) رسوب‌زدایی کنید تا اشکال بوجود آمده برطرف گردد. برای انجام این کار، مقداری از محلول تمیزکننده را از طریق لوله ها تخلیه کنید. اجازه دهید حداقل 2 دقیقه (اما نه بیشتر از 5 دقیقه) بماند. مخزن را با آب تمیز یا بطری پر ک نید و خیلی خوب بشویید تا سفید کننده پاک شود. این کار را 2 یا 3 بار انجام دهید. آب شستشو را از طریق اسپیگوت‌ها در یک سطل تخلیه کنید. طعم‌دهنده‌های آب پودری اغلب می‌توانند به اسپیگوت بچسبند و ممکن است بر توانایی اسپیگوت برای پخش پس از مدت‌های طولانی تأثیر بگذارند. اگر فکر می‌کنید که آب سخت یا رسوب کلسیم باعث ایجاد مشکل آب نیامدن از آبسردکن شده است، اسپیگوت را از آبسردکن خارج کنید و آن را به مدت پانزده تا بیست دقیقه در یک فنجان سرکه سفید مقطر فرو کنید. سپس آن را کاملاً با آب خنک بشویید تا بوی سرکه از بین برود. باید مرتباً اسپیگوت را از نظر ساییدگی مورد بازرسی قرار دهید. پس از چندین سال استفاده، ممکن است شیر ​​آب سردکن شما نیاز به تعویض داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: علت بوی بد آبسردکن و رفع آن

اگر هیچ یک از راهکارهایی که در این مقاله برای رفع مشکل آب نیامدن از آبسردکن مشکل شما را حل نکرد، بنظر می‌رسد دیگر وقت آن رسیده باشد که در این زمینه از یک متخصص خبره کمک بگیرید.

تجمع رسوب در لوله آبسردکن باعث آب نیامدن از آبسردکن

کلام آخر

در این مقاله علل آب نیامدن از آبسردکن مورد بررسی قرار گرفت. همچنین راه‌حل‌هایی برای حل مشکل آب نیامدن از آبسردکن ارائه شد. درصورتی که این موارد مشکل آب نیامدن از آبسردکن را برطرف نکرد، حتماً از یک متخصص خبره کمک بگیرید. همواره درنظر داشته باشید، بهترین راه برای جلوگیری از بروز مشکل در هر دستگاه آبسردکن، اطمینان از سرویس منظم آن است. امروزه آبسردکن‌های مدرن بسیار قابل اعتماد هستند و به ندرت خراب می‌شوند – به شرطی که به درستی از آن‌ها نگهداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp