تعمیر کمپرسور کولر گازی ال جی | با شروع فصل تابستان و اوج گرفتن گرما، احتمال خراب شدن وسایل سرمایشی زیاد می‌شود. مخصوصا اگر به درستی سرویس نشده باشد. برای کولرهای آبی اگر دست به آچار باشید شاید خودتان بتوانید عیب یابی و تعمیر کولر را انجام دهید، اما برای کولرهای گازی قضیه فرق می کند، مثلا اگر کمپرسور کولر گازی ال جی را از نزدیک ندیده باشید، نمی‌توانید با حداقل دانش فنی دست به آچار شوید و به جان کولرگازی بیافتید. از قدیم گفتند کار را به کاردان بسپارید.

تعمیر کمپرسور کولر گازی ال جی

چرا تعمیر کمپرسور کولر گازی ال جی تخصص می‌خواهد؟

به دلیل تنوع در مدل‌های کمپرسور و مابقی قطعات کولرگازی داشتن علم و تخصص لازم و ضروری است. افراد متخصص تجربه بیشتری دارند و  با دیدن مشکل خیلی سریع تر می توانند عیب‌یابی کنند اما تعمیرکارهای متفرقه از آنجایی که تجربه کمتری دارند در عیب‌یابی و تعمیر کمی کندتر از افراد متخصص و با تجربه عمل می‌کنند از کجا معلوم؟ شاید هم از عهده تعمیر آن برنیایند!

اگر با قطعات کولر گازی آشنا نیستید در ادامه با چند قطعه مهم و کارکردشان در کولرگازی آشنا می‌شویم؛

مهم ترین قطعه کمپرسور است و از آن به عنوان قلب سیستم تربید یاد می‌کنند زیرا عمل مکش گاز را از اوپراتور و رانش به طرف کندانسور را انجام می‌دهد. کندانسور نیز گرمای گاز مبر را جذب کرده و به مایع تبدیل می‌کند و بدین صورت هوای خنک خارج می‌شود. اواپراتور کولر گازی به واقع یک مبدل حرارتی به شمار می‌آید که در آن سیال مایع به درون لوله‌هایی به نام کویل وارد می‌شود. با توجه به فشار پایین آن با کمترین حرارتی که جذب شده است از سیال اطراف لوله‌ها به نقطه جوش می‌رسد و تبخیر می‌گردد. این سیال ممکن است آب یا هوا باشد. بنا به همین دلیل است که به اواپراتور، تبخیرکننده نیز می‌گویند. فرآیند عملکرد در اواپراتور درست نقطه مقابل کندانسور در کولرگازی می‌باشد. به این صورت که در اواپراتور برخلاف کندانسور مایع به گاز تبدیل می‌شود.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: تشخیص قدرت کمپرسور کولر گازی

سرمایش ضعیف کولر

سرمایش ضعیف کولر

کولر وظیفه دارد در کمترین زمان ممکن فضا را خنک کند. گاهی ممکن است دستگاه سرمایش مناسبی نداشته باشد و نتواند محیط را خنک کند. قطعات مختلفی ممکن است خراب شده باشد. مثلاً کمپرسور کولر خراب شده باشد که در چنین شرایط می توانید برای تعمیر کمپرسور کولر گازی ال جی به افراد متخصص گروه مشاوران سانتیگراد اعتماد کند در ادامه به مثال‌های اشاره می‌کنیم.

فیلتر هوا: فیلتر هوا وظیفه‌ جلوگیری از ورود ذرات معلق در هوا به اواپراتور دستگاه را دارد و اگر توسط ذرات معلق مسدود گردد، جریان هوا از کویل اواپراتور عبور می‌کند و در نتیجه نمی‌تواند محیط را خنک کند. برای رفع این مشکل می‌توانید فیلتر‌ها را از دستگاه جدا کنید و آنها را بشورید.

کندانسور: وظیفه کندانسور انتقال گرمای جذب شده از محیط داخل و انتقال گرمای گاز کمپرسور به محیط بیرون می‌باشد. و اگر اختلالی در سیستم کندانسور به وجود آید سبب می شود سرمایش مناسبی در دستگاه داخلی نداشته باشیم.

خرابی کمپرسور: همان طور که پیش تر ذکر کردیم؛ کمپرسور قلب سیکل تبرید است و اگر به هر علتی دچار خرابی شود، به هیچ عنوان کولرگازی سرمایش نخواهد داشت.

ترمیستور (سنسور تشخیص دما): ترمیستور که یک نوع سنسور حرارتی است، وظیفه کنترل دمای محیط را بر عهده دارد و اگر مقاومت آن دچار مشکل گردد، باعث اختلال در کار کولر گازی می‌شود.

برد اصلی: تمامی فرمان‌ها در کولرگازی بر عهده‌ برد اصلی می‌باشد. اگر برد دستگاه به هر علت دچار خرابی و یا آسیب شود، کولرگازی نمی‌تواند به درستی کار کند.

خازن: وظیفه‌ی ایجاد گشتاور اولیه جهت راه اندازی کمپرسور بر عهده‌ی خازن می‌باشد. اگر خازن دچار آسیب و یا خرابی شود، نمی‌تواند کمپرسور را راه اندازی کند.

موتور فن بیرونی: موتور فن بیرونی وظیفه‌ به حرکت درآوردن پروانه فن جهت انتقال گرمای کویل کندانسور را دارد. اگر به هر دلیلی دچار ایراد گردد، باعث اختلال جریان هوای عبوری از کویل کندانسور می‌شود و در نتیجه سرمایش یا افت خواهد کرد و یا با عدم سرمایش روبرو خواهیم شد.

موتور فن داخلی: موتور فن داخلی، بلوور فن را جهت انتقال گرمای محیط به اواپراتور به حرکت در می آورد. اگر به هر دلیلی دچار ایراد گردد، باعث اختلال جریان هوای عبوری از کویل اواپراتور می‌شود و در نتیجه سرمایش یا افت خواهد کرد و یا با عدم سرمایش روبرو خواهیم شد.

اواپراتور: وظیفه‌اش جذب حرارت از محیط داخل خانه است. در صورت بروز ایراد، جذب حرارتی صورت نخواهد گرفت و در نتیجه سرمایش افت خواهد نمود.

مبرد: مبرد ماده ای است که با جذب حرارت محیط، تبخیر می شود و آن جا را خنک می کند. در سیکل کولرگازی مبرد، سیال عامل سیکل بوده و با تبخیر و تقطیر تناوبی، به ترتیب حرارت را جذب و دفع می‌کند. حال به هر شکلی در دستگاه مبرد وجود نداشته باشد با عدم سرمایش روبرو می‌شویم.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: تعمیر کولر گازی شرق تهران

سرویس کولر گازی ال جی

آیا می‌دانستید با سرویس کردن کولر گازی در ابتدای تابستان می توانید تا 25 درصد در مصرف برق خود صرفه جویی کنید؟ سرویس کولر گازی مزایای دیگری مثل افزایش طول عمر کولر و از بین بردن بوی نامطبوع کولرگازی را دارد. فراموش نکنید که سرویس کولر نیاز به آدم متخصص دارد و کار آسانی نیست. هر اقدام خودسرانه ممکن است باعث ایجاد خسارت زیادی شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای مشاوره گرفتن و سرویس کردن کولر خود، به گروه مشاوران سانتیگراد اعتماد کنید. و خیال خودتان را از این بابت راحت کنید.

سرویس کولر گازی ال جی

تعمیر کمپرسور کولر گازی ال جی یا تعویض مسئله این است!

گاهی اوقات با سهل نگاری و عدم توجه به سرویس‌های دوره‌ای کار به جایی می‌رسد که کولر به تعمیر اساسی احتیاج دارد. در چنین مواقعی اگر به افراد کارشناس مراجعه نکنید و تعمیر کولر را به یک تعمیر کار ساده بسپارید ممکن است برای مدت موقت کولر کار کند و پس از مدتی کلاً خراب شود و مجبور شوید یک کولر جدید خریداری کنید. گاهی ممکن است تعمیر کار به عنوان کارشناس به شما پیشنهاد دهد که کولر ارزش تعمیر ندارد اگر یک کولر جدید بخرید به نفع تان خواهد بود در اکثر مواقع آنها چنین پیشنهادی را نه از روی دانش و تخصص بلکه به خاطر پول و سود بیشتر به شما می‌دهند، پس بهتر است برای صرفه جویی مالی، سرویس‌های دوره‌ای را جدی بگیرید و برای تعمیر کولرگازی و کمپرسور کولر گازی ال جی به افراد متخصص گروه مشاوران سانتیگراد اعتماد کنید.

تعمیر کولرگازی ال‌جی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp