تعمیر کمپرسور پیستونی کولر گازی | با فرا‌رسیدن فصل گرما، زمان استفاده از کولر‌های گازی نیز از راه می‌رسد. دما هوا در فصل گرما به گونه‌ای است که گاهی تحمل این گرما، به خصوص در نقاط گرم این سرزمین، برایمان سخت و طاقت‌فرسا است. البته نیازی هم به این نیست زیرا که با کمک تکنولوژی، می‌توانیم از کولر‌های گازی که هم وظیفه خنک‌کننده و گرم‌کننده را دارند، استفاده کنیم.

از آنجایی که همه ما در مورد ویژگی‌ها و کاربرد کولرگازی خبر داریم، پس در اینجا به توضیح در مورد مهم‌ترین قسمت آن، یعنی کمپرسور پیستونی، می‌پردازیم. و در مورد اینکه، در صورت ایجاد اشکال در این قسمت، چگونه می‌توانیم کمپرسور پیستونی کولر گازی را تعمیر کنیم، به طور مختصر چیز‌هایی یاد می‌گیریم.

همان‌طور که در سطر‌های بالا گفتیم مهم‌ترین قسمت یک کولر گازی، کمپرسور آن است که بهترین نوع آن، کمپرسور پیستونی است؛ چرا که این وسیله، وظیفه ایجاد چرخه خنک‌کننده در کولر گازی را دارد.

گاهی ممکن است که به دلایلی، بخش‌هایی از این قسمت کولر گازی دچار اشکال شودو به طور خلاصه اینکه، نتواند به خوبی فضا را خنک کند، و از طرفی هم ما نمی‌توانیم و یا نمی‌دانیم چطور آن را عیب‌یابی کنیم و از طرف دیگر هم بدلیل آشنایی نداشتن با شیوه کار آن، ممکن است که در پیدا کردن عیب آن، اشتباه کنیم.

پس با توجه به این موضوع…

در صورت بروز اشکال در این قسمت…

تعمیر کمپرسور پیستونی کولرگازی

آیا می‌توان کمپرسور پیستونی کولر گازی را تعمیر کرد؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که بستگی به نقصی دارد که باعث‌ شده کولرگازی به خوبی خنک نکند.

خوب، پس در وهله نخست، برای اینکه بدانیم کولر گازی چرا چرخه خنک‌کنندگی را به خوبی انجام نمی‌دهد و بفهمیم که آیا ایراد در این چرخه مربوط به بخش اصلی آن، یعنی کمپرسور پیستونی است، یا نه، بهتر است از تکنسینی که در این زمینه متخصص و ماهر است کمک بگیریم.

این متخصص باید علاوه‌بر اینکه با شیوه کاری هر دستگاه و برندی آشنایی کامل داشته‌باشد، بتواند به بهترین و دقیق‌ترین شکل ممکن، عیب‌یابی کند و با سرعت بتواند نقص آن را بر‌طرف کند. البته با وجود متخصصین بی‌شماری که در حال فعالیت هستند، تشخیص اینکه چه کسی در این حرفه بهترین است، کار دشواری است. ولی معیاری برای این تشخیص وجود دارد.

چطور؟؟!

با کمی دقت در سابقه کاری آنها و شیوه خدمات‌رسانی آنها به خوبی می‌توان فهمید که کدام یک با قیمتی مناسب، بهترین خدمات را به ما توسط حرفه‌ای‌ترین متخصصین خود، ارائه می‌دهند؛ با بیان این ویژگی‌ها، تنها یک اسم به ذهن من، و ذهن شما می‌رسد، و آن مجموعه سانتیگراد است که با سال‌ها تجربه و همکاری با متخصصین این حرفه، جزو بهترین‌ها است؛ و هدفش را خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به ما قرار داده‌است.

تعمیرکار کمپرسور پیستونی کولر گازی

اگر دستگاه خنک‌کنندمان دچار نقص شود، چه کنیم؟

در وهله نخست، بهتر است با دقت علائم این نقص و ایرادات آن را بررسی کرده و بعد، با مشاوره گرفتن از متخصصین این حرفه در مجموعه سانتیگراد و … آن را عیب‌یابی کنیم.

در بیشتر مواقع، ما خودمان می‌توانیم با کمک مشاوره یک متخصص، نقص آن را بر‌طرف کنیم، به عنوان مثال در صورت شل بودن سیم‌پیچی‌ها آن، خود نیز می‌توانیم، آن را محکم کنیم؛

اما اگر این نقص مربوط به کمپرسور پیستونی دستگاه بود، چطور؟!

اگر بخش کمپرسور پیستونی آن، دچار نقص شد، همانند پیش‌تر، علائم نقص را با دقت بررسی می‌کنیم و با کمک متخصص عیب‌یابی می‌کنیم؛ اما این در صورتی است که ایراد آن جزعی و گاهی حتی سطحی باشد و اگر در کمپرسور ایرادی جدی مانند، سوختگی این قسمت باشد، راهی به جز تعویض آن نخواهیم داشت؛ در غیر این صورت، یک متخصص حرفه‌ای حتما باید آن را ببیند و بررسی کند تا بطور دقیق عیب‌یابی کند و در نتیجه بتواند با قیمتی مناسب و در کمترین زمان تعمیر کمپرسور پیستونی کولر گازی را انجام دهد.

البته گاهی نیز اتفاق می‌افتد که دلیل نقص در کمپرسور دستگاه، فقط به این خاطر است که برند و یا کیفیت این قسمت به برند کولر گازی نمی‌خورد و به این دلیل نمی‌تواند خوب کار کند؛ پس در این صورت بهتر است که در هنگام تعویض و یا خرید آن به این نکته نیز توجه داشته‌باشیم که حتما از این نظر مغایرتی بین برند کمپرسور پیستونی و کولر گازی وجود نداشته‌باشد.

خوب از کجا بفهمیم که چه برندی مناسب کولر گازی ما است؟!

در پاسخ باید گفت که می‌توانیم با متخصصین این کار که در مجموعه سانیتگراد هستند، مشورت کنیم.

علائم نقص کولر گازی که نباید ساده از کنار آن گذشت.

در این موارد بهتر است از خاموش و روشن‌های بی‌دلیل کولر گازی، صد‌ا‌های عجیبی که ممکن است از داخل دستگاه بیرون بیاید، و یا کاهش میزان خنک‌کنندگی آن نسبت به گذشته و روغن ریزی آن و … دیگر موارد و علائمی که ممکن است در مدت استفاده از آنها، با آن مواجه شویم.

بهر‌حال اینکه برای پیشگیری از هر نوع نقص و ایرادی و حتی طول عمر کولرگازی بهتر است، اقداماتی پیشگیری و مراقبتی از دستگاه کنیم تا در آینده دچار چنین چیز‌هایی نشود.

عیب یابی و سرویس کولرگازی

 

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: علت روشن و خاموش شدن کولر گازی چیست؟

سخن پایانی

در نتیجه تمام این‌ها می‌توان این چنین گفت که، برای عیب‌یابی خوب کار نکردن کولر گازی، باید به همه جوانب از مدت زمان کار تا برند دستگاه و کیفیت قطعات آن و همچنین طرز استفاده درست از آنها اشاره کرد.

گاهی اتفاق می‌افتد که به دلیل طرز استفاده نادرست ما و یا شناخت کافی نداشتن نسبت به شیوه کاری آن برند کولر گازی، دستگاه به خوبی چرخه خنک‌ کردن را انجام نمی‌دهد. در این صورت بهتر است که در ابتدای خرید و قبل از استفاده از آن، از مشاوران و متخصصان این حرفه در موردش بدانیم، تا از بروز مشکلات احتمالی و هزینه‌های احتمالی در آینده پیشگیری شود.

و اما در مورد تعمیر و تعویض قطعات معیوب آن نیز باید گفت که، بهتر است که از قطعات با کیفیت با قیمت مناسب استفاده کنیم؛ چرا که یک ضرب‌المثل انگلیسی که می‌گوید:

«من این‌قدر پولدار نیستم که از جنس ارزان و بی‌کیفیت استفاده کنم.»

توصیه ما به شما این است که به دنبال کولر گازی با

پس بهتر است که با مشاوره از متخصصین مجموعه سانتیگراد، بتوانیم طول عمر و کیفیت کارکرد کولر گازی خود را تضمین کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp