تعمیر هواساز بیمارستانی | یکی از خدماتی که در مجموعه سانتیگراد ارائه می شود، تعمیر هواساز بیمارستانی است. دستگاه هواساز به شکل جعبه فلزی بزرگی است که شامل دمنده، گرمایش یا سرمایش، اتاقک‌های فیلتر، جاذب‌های صوتی، و تعدیل کننده است. هواسازها معمولا به سیستم تهویه کانالی متصل می‌شوند و هوای مطبوع را در ساختمان توزیع می‌کنند و هوای خود ساختمان را به دستگاه هواساز باز می‌گردانند. دستگاه هواساز بعد از اختراع، به عنوان کالای لوکس در نظر گرفته شد، اما اکنون از تجهیزات ضروری است و به ما این امکان را می‌دهد که شرایط هوایی خانه‌ها، محل کار، بیمارستان‌ها، مراکز داده‌ها، آزمایشگاه‌ها و ساختمان‌ها را تهویه و مطبوع کنیم. اگر به هر دلیلی هواسازتان دچار مشکل شد و نیاز به خدمات نگهداری و تعمیرات هواساز پیدا کردید، متخصصان گروه مشاوران سانتیگراد آماده برای خدمت رسانی هستند.

دستگاه هواساز

دستگاه هواساز

ساختار و اجزای هواساز با توجه به این که چه کاربرد و قابلیت‌هایی مورد نیاز است متفاوت خواهد بود. واحدهای هواساز در اتاق‌های جراحی، اتاق‌های پاک، غذا، ساختمان دارویی و مواد شیمیایی و در مکان‌هایی مشابه که شرایط هوایی استریل ضروری است مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اجزای داخلی دستگاه هواساز

اجزای داخلی دستگاه هواساز

اهمیت نگهداری و تعمیر هواساز بیمارستانی

بیمارستان‌ها محیط‌های پیچیده‌ای هستند که به طراحی سیستم تهویه مطبوع، تعمیر و نگهداری نیاز دارند. سیستم‌های هواساز مسئول حفظ کیفیت هوای داخلی و فراهم آوردن دمای ایمن و استاندارد برای بیماران و کارکنان هستند. وقتی نوبت به نگهداری و تعمیر هواساز بیمارستانی می‌رسد مسائل مهمی در اولویت قرار می‌گیرند. مدت از کار افتادگی سیستم‌های هواساز می‌تواند برای کسب‌وکار و بیماران فاجعه‌بار باشد. تعمیرات آنی خرابی‌های تجهیزات تهویه‌ای برای به حداقل رساندن مدت زمان از کار افتادگی حیاتی است.

مجموعه مشاوران سانتیگراد پیشرو در ارائه خدمات نگهداری و تعمیر هواساز بیمارستانی است. بیمارستان ها می توانند در صورت بروز اشکالی در عملکرد سیستم های تهویه هوا، با مشاوران و متخصصان مجموعه سانتیگراد تماس حاصل نمایند. با اقدامات پیشگیرانه از خرابی های کلی سیستم اطمینان حاصل کنید و محیط ایمن و مطبوعی را برای بیماران و کارکنان خود فراهم نمایید. متخصصان سانتیگراد در هر زمانی آماده پاسخگویی به سوالات بیمارستان ها و مراکز درمانی در خصوص نگهداری و تعمیرات هواساز هستند.

بیمارستان‌ها به خصوص برای مکان‌هایی مانند اتاق تمیز و اتاق عمل، به سیستم تهویه مطبوع نیاز دارند تا عملیاتی بمانند. تبادل هوا، رطوبت، فشار و دما باید در چنین محیط‌هایی دقیق باشند تا خطر عفونت بیماران را به حداقل برسانند. با این حال، حتی در خارج از اتاق عمل، سیستم‌های تهویه مطبوع تنها برای حفظ سطوح بالای کیفیت هوای داخلی لازم است. هواسازها با حفظ دمای خاصی در فضا، رشد باکتری در بیمارستان را به حداقل می‌رسانند. علاوه بر آن، تجهیزات و امکاناتی از قبیل هواسازهای بیمارستانی باید 24 ساعته و هفت روز هفته کار کنند، این امر منجر به سطوح بالای مصرف انرژی می‌شود. مجموعه مشاوران سانتیگراد ومی‌توانند با نگهداری و تعمیر هواساز بیمارستانی به کاهش هزینه‌های عملیاتی و همچنین ارائه محیطی ایمن کمک کنند. استانداردهای سخت و دستورالعمل‌های صنعتی خاصی در مورد عملکرد سیستم تهویه بیمارستانی وجود دارند.

علاوه بر این، نقص دستگاه هواساز ممکن است منجر به گسترش ذراتی در هوا شود که به تجهیزات پزشکی آسیب برساند. اگر مشکلی پیش آید که به محتویات داخل کمدها و اتاق‌های نگهداری آسیب برساند، بیمارستان می‌تواند با چند صد میلیون تومان خسارت برای جایگزین کردن این اقلام ضروری مواجه شود. همانطور که می‌توانید ببینید، بیمارستان نمی‌تواند بدون داشتن سیستم تهویه مطبوع و مطمئن عمل کند. در ابتدای کار این فرآیند با نصب تجهیزات با کیفیت آغاز می‌شود. سپس در مرحلۀ بعدی، نگهداری مداوم و کار تعمیر پیشگیرانه برای اجتناب از مشکلات بالقوه در آینده حیاتی هستند، مجموعه مشاوران و متخصصان سانتیگراد آماده همکاری با بیمارستان های برای ارائه خدمات تعمیر و نگهداری هستند.

خدمات نگهداری و تعمیر هواساز

خدمات نگهداری و تعمیر هواساز

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید : مشکلات هواساز

خدمات نگهداری و تعمیر هواساز بیمارستانی مجموعه سانتیگراد

بیمارستان‌ها، به ویژه آن‌هایی که دارای مراکز درمانی اصلی هستند، به سالن‌های اورژانس خود برای ارائه عملیات نجات وابسته هستند. اگر سیستم تهویه و هواساز بیمارستانی دچار اختلال شود، می‌تواند کل ساختمان را به مدت چند ساعت قطع کند. در نتیجه، بیماران وضعیت اورژانسی باید به سایر بیمارستان‌ها منتقل شوند و روند جراحی تا زمانی که سیستم تهویه تعمیر شود، به تاخیر می‌افتد. بنابراین، نگهداری پیشگیرانه برای جلوگیری از از کارافتادگی کلی بیمارستان ضروری است. انتخاب واحد کنترل و مجموعه مناسب برای تامین خدمات تعمیر و نگهداری هواساز برای بیمارستان‌ها امری حیاتی است. دفتر مرکزی مجموعه سانتیگراد که واقع در تهران- بزرگراه شهید زین الدین است، خدمات نگهداری و تعمیر هواساز بیمارستانی ارایه می‌دهد.

از طرفی زمان پول است. هر ساعت که بیمارستان به خاطر از کارافتادگی هواساز بسته می‌شود، ممکن است چند ده میلیون برای بیمارستان هزینه داشته باشد. بیمارستان‌های واقع در اطراف شهر تهران برای جلوگیری از خرابی سیستم هواساز خود می‌توانند با مجموعه سانتیگراد همکاری کنند و همواره سیستم‌های تهویه مطبوع خود را با عملکردی بهینه حفظ کنند.

مزایای نگهداری و تعمیر سیستم هواساز بیمارستانی

با سپردن کار تعمیر و نگهداری هواساز بیمارستانی خود به مجموعه مشاوران سانتیگراد، از مزایای زیر برخوردار شوید:

  • حداقل کردن انتقال عفونت: با خرابی سیستم هواساز، عامل بیماری زا از طریق هوا منتقل می‌شود و درنتیجه می‌تواند بیماری را با سیستم ایمنی ضعیف در معرض بیماری قرار دهد. سیستم‌های تهویه بیمارستانی دارای تهویه مطبوع و فیلتر برای تسخیر ذرات عفونی هستند. اما نگهداری و نظارت مداوم برای این سیستم‌ها، مانند تعویض فیلتر و تمیز کردن سیم‌پیچ، ضروری است.
  • تجهیزات محافظت: تجهیزات پزشکی حساس به نیازمندی‌های محیطی ویژه‌ای نیاز دارد تا از عملکرد و ایمنی تجهیزات اطمینان حاصل شود. وقتی سیستم تهویه درست کار می‌کند، با کنترل آب و هوای مناسب، از جمله رطوبت و دما، خسارت به میلیون ها دلار تجهیزات را به حداقل می‌رسد.
  • زمان از کار افتادگی بیمارستان را به حداقل برسانید: چند ساعت خرابی سیستم هواساز باعث از دست رفتن میزان قابل‌توجهی از سود بیمارستان می‌شود. نگهداری پیشگیرانه به سازمان کمک می‌کند تا از این مسائل به هر قیمتی جلوگیری کند. هزینه سرمایه‌گذاری در خدمات تعمیر و نگهداری پیشگیرانه، در مقایسه با ساعت ها از کارافتادگی بیمارستان تنها بخش کوچکی از هزینه های بیمارستانی است.
  • بیمار و رضایت کارکنان: رضایت بیماران از بیمارستان تاثیر بلند مدتی بر موفقیت آن خواهد داشت. افراد باید راحت باشند چون در بیمارستان هستند و مدیریت دما و هوای بیمارستان، تجربه هر فردی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. علاوه بر این، اعضای کارکنان تحت‌تاثیر کنترل آب و هوا قرار دارند که تاثیر کلی بر رضایت شغلی آن‌ها دارد. زمانی که همواره کیفیت هوای محیط را حفظ می‌کنید که استاندارد باشد، باعث می‌شود که مردم در مورد تجربه خود در بیمارستان احساس خوبی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp