گروه مشاوران سانتیگراد

 بزرگترین و تخصصی‌ترین مرکز تعمیر چیلر صنعتی

کارشناسان و تکنسین‌های دوره دیده و حرفه ای در مجموعه بزرگ سانتیگراد آماده ارائه خدمات عیب یابی، تعمیر و سرویس چیلر صنعتی و همچنین نصب و راه اندازی انواع مینی چیلر و چیلر های صنعتی و ساختمانی به شما عزیزان هستند. تعمیرات چیلر صنعتی

تیم فنی متشکل از حرفه ای ترین کارشناسان

تضمین کیفیت تمامی قطعات استفاده شده

خدمت رسانی در کمترین زمان ممکن

هزینه های منصفانه و اعلام حدود قیمت

تعمیرات چیلر صنعتی

چیلر صنعتی چیست

چیلرها دارای انواع متنوعی هستند که بر اساس کاربردها به دو دسته چیلر صنعتی و چیلر تهویه مطبوع تقسیم می‌شوند. یکی از ویژگی‌های بارز چیلرهای تهویه مطبوع این است که برای اواپراتور دمای ثابتی در حدود ۷ تا ۱۲ درجه سانتیگراد دارند.

اما چیلرهای صنعتی نیز به دلایل مختلف در دماهای گوناگون استفاده می‌شوند. آن‌ها به طور معمول در دماهای حدود ۱۵ درجه سانتیگراد و همچنین در دماهای منفی ۱۸ درجه سانتیگراد در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی و دارویی به کار می‌روند. علاوه بر این، چیلرهای صنعتی در دماهای کمتر نیز استفاده می‌شوند، به‌عنوان مثال برای فرآیندهای تقطیر و جداسازی گازها.

تعمیرات چیلر صنعتی

چیلرهای صنعتی هم مانند چیلرهای تهویه مطبوع و ساختمانی از چهار بخش اصلی تشکیل شده‌اند که شامل کمپرسور، کندانسور، اکسپنشن ولو و اواپراتور هستند. با این اختلاف که چیلرهای صنعتی باید به گونه‌ای طراحی و ساخته شوند که با کمترین استهلاک، به مدت زمان بیشتری عمل کنند. بهترین نوع چیلر صنعتی برای صنایع تولیدی، چیلر تراکمی هوا خنک با کمپرسور اسکرو و در بعضی مواقع با توجه به نوع استفاده با کپرسور اسکرال است
در مورد چیلرهای تهویه مطبوع و ساختمانی، در صورتی که به درستی طراحی و ساخته شده باشند، معمولاً تا 1000 ساعت کار می‌کنند. اما چیلرهای صنعتی به طور میانگین در سال حدود 4000 ساعت کار می‌کنند. همچنین، چیلرها از نظر ساختار به دو دسته تراکمی و جذبی تقسیم می‌شوند و چیلرهای صنعتی به دسته تراکمی تعلق دارند.

 تعمیرات چیلر صنعتی

در زندگی روزمره خود از محصولاتی استفاده می‌کنیم که از طریق فرآیندهای تولید در کارخانه‌ها به ما می‌رسند. به عنوان مثال، در صنعت داروسازی، دارو به عنوان یکی از محصولات حیاتی، می‌تواند در زمان بیماری، جان انسان را نجات دهد. اگر این دارو به دمای بالاتر از حد مجاز تولید شود، به آن سیاه شدن می‌گویند و غیرقابل استفاده می‌شود. این نشان می‌دهد که خنک کنندگی چیلر صنعتی در تولید دارو و همچنین در سایر صنایع غذایی و تولیدی، از اهمیت بالایی برخوردار است

تعمیرات چیلر صنعتی

چیلرهای صنعتی نقش بسیار مهمی درتولیدات محصولات مهم و مصرفی دارند. خدمات تعمیر چیلر صنعتی و به طور کلی تعمیر چیلر، جزء خدمات بسیار مهم در صنعت برودت محسوب می‌شوند و نیاز به تخصص کامل دارند. در صورتی که چیلر صنعتی به طور منظم و استاندارد نگهداری نشود، ممکن است دچار مشکلات زیادی شده و نیاز به تعمیر داشته باشد. چیلر صنعتی دستگاهی پیچیده و گرانبهاست، بنابراین برای تعمیرات آن به تکنسین‌های ماهر و مجرب اعتماد کنید.

 مشکلات رایج در تعمیر چیلر صنعتی

حین روشن کردن چیلر فیوز می‌پرد: پر شدن فیوز ممکن است به دلیل بار اضافی در سیستم برق، عدم تطابق توان مورد نیاز چیلر با فیوز یا مشکل در قطعات برقی باشد.

کندانسور چیلر خیلی داغ می‌شود: داغ شدن زیاد کندانسور ممکن است به دلیل عدم جریان هوای کافی، نقص در عملکرد فن کندانسور، انسداد در سیستم خنک کننده، خرابی در پمپ محفظه کندانسور یا مشکل در سیستم مبرد باشد.

کمپرسور چیلر صدای نامناسب می‌دهد: صدای نامعمول کمپرسور ممکن است به دلیل لرزش زیاد، عدم تعادل در فشار و دما، نفوذ هوا یا مشکلات در بلبرینگ‌ها یا موتور کمپرسور باشد.در کل تعمیر کمپرسور چیلر تراکمی ممکن است نیازمند مراحل و اقدامات مختلفی باشد. در زیر، این اقدامات را توضیح می‌دهیم:

گروه مشاوران سانتیگراد

بررسی و تنظیم فشارهای کمپرسور

گروه مشاوران سانتیگراد

بررسی و تنظیم ولتاژ و جریان کمپرسور

گروه مشاوران سانتیگراد

تشخیص علت خرابی کمپرسور

گروه مشاوران سانتیگراد

تعویض قطعات و تنظیم مجدد

گروه مشاوران سانتیگراد

تست و راه‌اندازی کمپرسور چیلر

چیلر روشن نمی‌شود: عدم روشن شدن چیلر ممکن است به دلیل مشکلات در تغذیه برق، خرابی در تابلو برق، قطعی در سیم‌کشی یا مشکل در قطعات الکتریکی باشد.

فن کندانسور چیلر روشن نمی‌شود: عدم روشن شدن فن کندانسور ممکن است به دلیل مشکلات در تغذیه برق، خرابی در موتور فن، نقص در کنترل فن یا قطعی در سیم‌کشی باشد.

دمای چیلر خیلی پایین است: دمای بسیار پایین چیلر ممکن است به دلیل کمبود ماده خنک کننده، خرابی در ترموستات، مشکل در کنترل دما یا نقص در سیستم فن و خنک‌کننده باشد.

چیلر کار می‌کند اما خنک نمی‌کند: این مشکل ممکن است به دلیل دلایل مختلفی از جمله کمبود ماده خنک کننده، نشتی در سیستم لوله‌کشی، عدم عملکرد صحیح کمپرسور، یا انسداد در سیستم خنک کننده باشد.

چیلر دارای لرزش زیادی است: لرزش زیاد در چیلر ممکن است به دلیل عدم تعادل در فشار و دما، نقص در نصب و تعویض قطعات، خرابی در کمپرسور یا اجزای دیگر چیلر باشد.

فن کندانسور چیلر صدا می‌دهد: صدای بیش از حد فن کندانسور می‌تواند به علت خرابی در بلبرینگ‌ها، ناهنجاری در موتور فن یا تجمع ذرات و رسوبات درون فن باشد.

کمپرسور چیلر یخ می‌زند: یخ زدن کمپرسور ممکن است به دلیل کمبود روغن، عدم جریان مناسب هوا در محفظه کمپرسور، مشکل در سیستم خنک کننده یا دیگر عوامل مرتبط باشد.

تابلو برق چیلر بوی عجیبی می‌دهد: بوی عجیب در تابلو برق ممکن است به دلیل نشتی جریان برق، اتصالات نامناسب، حرارت بیش از حد یا مشکل در قطعات الکتریکی باشد. سرویس چیلر صنعتی

درخواست خدمات تعمیر چیلر صنعتی

از طریق یکی از روش های موجود در صفحه با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و یا سفارش خود را آنلاین ثبت کنید.

نکات مهم در تعمیرات چیلر صنعتی

استفاده از آب نرم در چیلر:

استفاده از آبی با سختی کم در صنایع، برای انتقال حرارت بهتر در اواپراتور و کندانسور آبی امری ضروری است. بنابراین، آبی که در چیلر استفاده می‌شود باید دارای سطح کمتری از املاح و سختی باشد.

نصب چیلر در شرایط مناسب:

نصب چیلر صنعتی در مکانی که گردش هوای طبیعی وجود دارد، امری بسیار حائز اهمیت است. این امکان باید وجود داشته باشد که هوا به طور آزاد در محیط جریان یابد تا خنک کردن به خوبی انجام شود. سرویس چیلر صنعتی

تابلو برق و کنترل کننده‌های استاندارد:

چیلرهای صنعتی دارای دستگاه‌های کنترل فشار، دما و جریان هستند. در صورتی که این تجهیزات در زمان ساخت چیلر نصب نشده باشند، باید حین راهبری مدار آنها طراحی و نصب گردند.

نگهداری مناسب:

اپراتور چیلر صنعتی مسئولیت نظارت بر عملکرد چیلر را دارد و باید به صورت منظم و در ساعات مشخصی، وضعیت چیلر را بررسی کند. در صورت عدم انجام این فعالیت به درستی، عملکرد خنک کنندگی چیلر قطعی خواهد شد.

استفاده از ظرفیت بالاتر از طراحی:

چیلرهای صنعتی در صنایع و کارخانجات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. پس از مدتی که خط تولید گسترش می‌یابد، برخی از کارفرمایان بدون در نظر گرفتن ظرفیت چیلر، آن را بیش از حد بارگذاری می‌کنند. این امر می‌تواند باعث افزایش فشار و تنش در قطعات چیلر شود و باعث کاهش کارایی و عمر مفید آن شود.

سرویس های دوره ای :

چیلرها همانند سایر ماشین‌آلات، نیاز به سرویس های دوره‌ای منظم دارند. این شامل تعویض فیلترها، بررسی و تنظیم فشارها، بررسی عملکرد کمپرسور و سایر قطعات است. اگر این سرویس ها به موقع و به صورت منظم

تعمیرات چیلر صنعتی

روند تعمیر چیلر صنعتی

در وحله اول، چیلر صنعتی باید مورد بررسی قرار گیرد تا هر گونه خطا و عیب‌ها شناسایی و تشخیص داده شود. سپس با توجه به نتایج بررسی، برنامه تعمیر و تهیه متریال مورد نیاز همراه با زمانبندی انجام می‌شود.
در ابتدا، کندانسور هوایی چیلر صنعتی با استفاده از مواد پاک‌کننده شستشو می‌شود و فن‌های آن نیز تست می‌شوند. در صورتی که چیلر آبی باشد، برج خنک‌کننده آن بررسی و در صورت لزوم تعمیر می‌شود. همچنین، کندانسور آبی نیز مورد بازبینی قرار می‌گیرد و در صورت نیاز، تمیز کردن مکانیکی یا شستشوی شیمیایی صورت می‌پذیرد.
در بیشتر موارد، کمپرسور چیلر به دلیل شرایط غیراستاندارد دچار مشکل می‌شود. در این صورت، کمپرسور چیلر باید به کارگاه جهت تعمیر انتقال یابد. پس از تعمیر، تمامی خطوط فریون چیلر صنعتی برای یافتن نشتی بررسی می‌شوند. تعمیرات چیلر صنعتی

تعمیرات چیلر صنعتی

چیلرهای صنعتی هم مانند چیلرهای تهویه مطبوع و ساختمانی از چهار بخش اصلی تشکیل شده‌اند که شامل کمپرسور، کندانسور، اکسپنشن ولو و اواپراتور هستند. با این اختلاف که چیلرهای صنعتی باید به گونه‌ای طراحی و ساخته شوند که با کمترین استهلاک، به مدت زمان بیشتری عمل کنند. بهترین نوع چیلر صنعتی برای صنایع تولیدی، چیلر تراکمی هوا خنک با کمپرسور اسکرو و در بعضی مواقع با توجه به نوع استفاده با کپرسور اسکرال است
در مورد چیلرهای تهویه مطبوع و ساختمانی، در صورتی که به درستی طراحی و ساخته شده باشند، معمولاً تا 1000 ساعت کار می‌کنند. اما چیلرهای صنعتی به طور میانگین در سال حدود 4000 ساعت کار می‌کنند. همچنین، چیلرها از نظر ساختار به دو دسته تراکمی و جذبی تقسیم می‌شوند و چیلرهای صنعتی به دسته تراکمی تعلق دارند.

علائم خرابی چیلر صنعتی

» عدم روشن شدن کمپرسور: اگر کمپرسور چیلر صنعتی روشن نشود، این می‌تواند نشانه‌ای برای خرابی در سیستم برق، مشکل در کنترل کننده‌ها، فشار روغن کم، خازن معیوب یا سیم کشی نامناسب باشد

» عدم خنک کردن: اگر چیلر صنعتی توانایی خنک کردن به طور مطلوب را نداشته باشد، این ممکن است به دلیل مشکلات در کویل کندانسور، کثیف بودن فیلترها، کمبود گاز مبرد، نشتی در سیستم مبرد یا مشکل در کمپرسور باشد.

» صداهای غیر عادی: اگر چیلر صنعتی صداهای غیر عادی از خود بیرون می‌دهد مانند صدای لرزش، صدای قطع و وصل شدن مکرر، صدای برق‌گرفتگی و غیره، این می‌تواند نشانه مشکلات در قطعات مکانیکی، بلبرینگ‌ها، و کمپرسور باشد.

» تشکیل یخ: اگر خطوط مکش و مایع چیلر صنعتی یخ می‌زنند، ممکن است به دلیل مشکل در شیر انبساط، کمبود جریان هوای سرمایشی، گرفتگی فیلترها یا نشتی در سیستم مبرد باشد.

» افزایش مصرف انرژی: اگر مشاهده می‌کنید که چیلر صنعتی به طور ناگهانی مصرف بالایی از انرژی دارد و سابقه افزایش مصرف انرژی نداشته است، این می‌تواند به دلیل خرابی در سیستم کنترل، نشتی در سیستم لوله‌کشی یا سیستم سرمایش مبرد، کثیفی یا انسداد در کویل‌ها، عدم کارایی فن‌ها، کمبود گاز مبرد، ناصحیح بودن تنظیمات کنترل یا مشکلات مربوط به سیستم های جانبی مانند پمپ‌ها و ولوها باشد.

» نشتی آب: اگر چیلر صنعتی آب را نشت می‌دهد، این می‌تواند به دلیل ترک در لوله‌ها، سیستم جوشکاری ناصحیح، سیلیس یا کروژن در لوله‌ها و تجهیزات باشد.

» عدم عملکرد صحیح کنترل: اگر سیستم کنترل چیلر صنعتی به درستی عمل نمی‌کند، ممکن است باعث نامناسب بودن دمای خروجی، فشار ناقص یا عدم تنظیم درست ترموستات شود.

» عملکرد نامناسب فن‌ها: اگر فن‌های چیلر صنعتی با سرعت غیر عادی چرخیدن، صدای بلند یا عدم چرخش به درستی همراه است، این ممکن است به دلیل خرابی در موتور فن، بلبرینگ‌ها یا کثیف بودن پره‌های فن باشد.

» افزایش فشار سیستم: اگر فشار درون چیلر صنعتی ناگهان افزایش می‌یابد، ممکن است به دلیل بالا بودن فشار مایع مبرد، مشکل در سیستم تخلیه یا قطعه‌های کوچک درون لوله‌ها باشد.

» تراکم‌سازی نامناسب: اگر تراکم‌سازی در چیلر صنعتی به طور ناگهانی کاهش یا افزایش می‌یابد، این می‌تواند به دلیل مشکل در کمپرسور، کثیف بودن کویل‌ها، کمبود گاز مبرد یا انسداد درون سیستم باشد.

تعمیرات چیلر صنعتی

نکات مهم سرویس چیلر

سرویس چیلر صنعتی با هدف بهبود عملکرد، افزایش عمر مفید و کاهش خرابی‌ها انجام می‌شود. همچنین، انجام سرویس‌های دوره‌ای به موقع می‌تواند به صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات کمک کند. تعمیرات چیلر صنعتی
سرویس چیلر صنعتی یک فرایند مرتبط با نگهداری و تعمیرات دوره‌ای چیلر صنعتی است. این سرویس‌ها به منظور حفظ و بهینه‌سازی عملکرد چیلر صنعتی و جلوگیری از خرابی‌ها و کاهش کارایی آن انجام می‌شود. سرویس چیلر صنعتی شامل موارد زیر می‌شود:

بررسی و تعیین سطح روغن:

در این مرحله، سطح روغن در چیلر صنعتی بررسی می‌شود. در صورت کاهش سطح روغن به حد مجاز، روغن جدید شارژ می‌شود.

بررسی فشار روغن:

فشار روغن در چیلر صنعتی بررسی می‌شود. فشار روغن باید در حدودی 10 تا 25 psi بالاتر از فشار مکش باشد.

بررسی و تنظیم فشارهای کاری:

در این مرحله، فشارهای کاری چیلر صنعتی از جمله فشار مکش و فشار رانش بررسی می‌شوند و در صورت نیاز تنظیم می‌شوند.

بازدید و بررسی گلاس مبرد:

سطح مبرد در چیلر صنعتی بررسی می‌شود تا از وجود هرگونه نشتی و خرابی جلوگیری شود.

بررسی و سرویس فن‌ها:

فن‌های چیلر صنعتی بررسی و تمیز شده و در صورت نیاز تنظیمات و تعمیرات لازم انجام می‌شود.

بررسی و تعویض فیلترها:

فیلترهای هوا یا آب در چیلر صنعتی بررسی و در صورت لزوم تعویض می‌شوند.

بررسی و تنظیم کشش تسمه‌ها:

تسمه‌های چیلر صنعتی بررسی و در صورت نیاز تنظیم می‌شوند تا با فشار ملایم دست به ازای هر متر تسمه، فقط 16 میلیمتر تسمه پایین‌تر رود. این کار باعث می‌شود تسمه‌ها درست و بهینه به کار خود ادامه دهند و جلوگیری از انزلاق یا گره خوردگی آنها صورت گیرد.

بررسی و تمیزکاری صافی پمپ:

صافی مربوط به پمپ در چیلر صنعتی بررسی و در صورت گرفتگی تمیز می‌شود.

تخلیه و تمیزکاری برج خنک کننده:

در صورت کثیف بودن برج خنک کننده، آب آن تخلیه شده و اقدام به تمیزکاری و شستشو می‌شود.

بررسی آمپر مصرفی مصرف‌کننده‌ها:

آمپر مصرفی مصرف‌کننده‌ها در چیلر صنعتی بررسی و اندازه‌گیری می‌شود تا از صحیح بودن عملکرد آن‌ها اطمینان حاصل شود.

بررسی و کالیبره کنترلر و نشانگرها:

بررسی و کالیبره کنترلر و نشانگرها: کنترلر و نشانگرهای چیلر صنعتی بررسی و در صورت نیاز تعویض و یا کالیبره می‌شوند.

ارزیابی عملکرد انرژی:

در سرویس چیلر تراکمی، عملکرد انرژی سیستم باید ارزیابی شود. بررسی مصرف انرژی و اعمال تنظیمات بهینه‌سازی برای کاهش مصرف انرژی می‌تواند به صرفه‌جویی و بهبود عملکرد مالی سیستم کمک کند.

بررسی و تعمیرات دیگر:

بررسی و اصلاح هرگونه خرابی دیگر در اجزای مختلف چیلر صنعتی، مانند لوله‌ها، شیرها، اتصالات و سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی.

ارائه گزارش سرویس:

پس از انجام سرویس چیلر تراکمی، تهیه و ارائه گزارش کامل و جامع از وضعیت سیستم، عملکرد قطعات و هرگونه نکته قابل توجه به مشتری بسیار حائز اهمیت است. این گزارش می‌تواند به مشتری اطلاعات مفیدی در مورد وضعیت و عملکرد چیلر ارایه دهد.

تعمیرات چیلر صنعتی

هزینه تعمیرات چیلر صنعتی

هزینه تعمیر چیلر صنعتی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله میزان خرابی و نوع عیب، اندازه و نوع چیلر، قطعات و متریال مورد نیاز برای تعمیر، شرکت یا فروشنده ای که خدمات تعمیر را ارائه می دهد، محل قرار گیری چیلر و شرایط جغرافیایی، و همچنین قوانین و مقررات محلی.
به طور کلی، تعمیر چیلر صنعتی هزینه‌بر خواهد بود، اما قیمت دقیق برای هر مورد به صورت دقیق قابل تعیین نیست. برای دریافت تخمین دقیق هزینه، معمولاً بهتر است با شرکت یا تعمیرکار مجاز تماس بگیرید تا براساس شرایط خاص شما و مشکلات چیلر، هزینه تعمیر را تعیین کنند.
لازم به ذکر است که برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و جلوگیری از خسارت‌های بیشتر، مناسب است چیلر صنعتی را به طور منظم سرویس و نگهداری کنید تا عملکرد بهینه و دوام طولانی‌تری داشته باشد.

تعمیرات چیلر صنعتی

چرا انتخاب سانتیگراد تعمیرات برد کولرگازی

شرکت ما یک شرکت متخصص در تعمیر چیلر صنعتی است که به ارائه خدمات حرفه‌ای و کیفیت بالا می‌پردازد. ما تیمی از تکنسین‌های با تجربه و متخصص در زمینه تعمیر و نگهداری چیلر صنعتی داریم که با استفاده از تجهیزات و ابزارهای مدرن، توانایی انجام تعمیرات مختلف را دارند.
ما در ارائه خدمات تعمیر چیلر صنعتی، عملیات بررسی، تشخیص و رفع عیب‌های مربوط به سیستم‌های خنک کننده صنعتی را انجام می‌دهیم. این شامل بررسی کامل سیستم، عیب یابی، تعمیر قطعات و تنظیمات مورد نیاز است.
تکنسین‌های ما با دقت و دانش فنی بالا مشکلات را تشخیص می‌دهند و با استفاده از قطعات با کیفیت، تعمیرات لازم را انجام می‌دهند. هدف ما این است که بهترین خدمات را به مشتریانمان ارائه کنیم و چیلرهای صنعتی آن‌ها را به حالت عملیاتی بهینه بازگردانی کنیم. تعمیرات چیلر صنعتی

مراحل ارائه خدمات تعمیر چیلر صنعتی

از طریق یکی از راه های ارتباطی موجود با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و یا سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید و مشکل پیش آمده برای چیلر صنعتی خود را برای کارشناسان ما شرح دهید

با توجه به مدل چیلر صنعتی و مشکل پیش آمده مجرب ترین کارشناس برای تعمیر و سرویس چیلر صنعتی شما گزینش می شود و زمان اعزام تعمیرکار با شما هماهنگ میشود تا در کمترین زمان ممکن در آدرس شما حضور داشته باشند

کارشناسان فنی به محل استقرار چیلر جهت اجرای عملیات اعزام میشوند و برنامه سرویس و تعمیرات چیلر صنعتی به مشتری محترم تقدیم میگردد همچنین عیب یابی دستگاه به صورت تخصصی انجام میشود و اقلام مصرفی جهت تامین اعلام میشود

پس از اتمام پروسه تعمیر، چیلر راه اندازی شده و تحویل مشتری محترم میشود و نحوه صحیح استفاده و نکات کلیدی نگهداری از دستگاه آموزش داده میشود تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران

ثبت درخواست تعمیر و اعزام کارشناس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp