بهترین زمان برای سرویس کولر گازی | سرویس‌های دوره‌ای برای کولرهای گازی، امری کاملا ضروری برای حفظ سلامت و ارائه بهترین عملکرد از کولر است. اگر بخواهیم این نوع سرویس در کولرهای گازی را به چیزی آشنا تشبیه کنیم، می‌توانیم به چکاپ‌های آزمایشی دوره‌ای بدن اشاره کنیم. هر فردی بنا به نیاز خود ممکن است نیاز به بررسی وضعیت سلامت و مراجعه به پزشک را داشته باشد.

در کولرهای گازی نیز دقیقا چنین شرایطی وجود دارد. اگر قرار است کولر عمر مفید خود را در بهینه‌ترین حالت ممکن داشته باشد، باید حداقل سالی یک بار سرویس شود. حال سؤال اینجاست که بهترین زمان برای سرویس کولر گازی چه زمانی است؟

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی

بی‌شک هر متخصصی پاسخ این سؤال را فصل بهار می‌داند. اما این می‌تواند یک پاسخ عمومی باشد. یعنی در بعضی اقلیم‌های آب و هوایی خصوصا مناطق گرم‌تر کشور، این زمان باید دقیق‌تر مشخص شود. نیاز است که بهترین محدوده زمانی برای اقلیم‌های آب و هوایی مختلف مشخص شود. در این مقاله جزئیات دقیقی از بهترین زمان سرویس کولر ارائه خواهد شد. با ما همراه شوید.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی

بزرگ‌ترین دلیل برای انتخاب فصل بهار به‌عنوان بهترین زمان سرویس کولرهای یادشده، قرارگرفتن این فصل قبل از تابستان است. به‌طور کلی شما هر وسیله‌ گرمایشی یا سرمایشی را بهتر است قبل از زمان استفاده مداوم از آن سرویس کنید. البته نکات دقیق‌تری نیز در این زمینه وجود دارد.

از جمله اینکه در فصل بهار ممکن است هزینه‌های سرویس پایین‌تر باشد. همچنین ممکن است زمان انتظاری که سرویس‌کاران برای نوبت به شما می‌دهند، در بهار کمتر باشد. زیرا معمولا با شروع گرمای تابستان که معمولا از خرداد ماه یعنی آخرین ماه بهار شروع می‌شود، حجم درخواست‌ها برای سرویس افزایش می‌یابد. طبیعی است که سرویس‌کاران ماهر در این زمان، درخواست‌ها و سفارشات سرویس کولر گازی بیشتری دارند.

توصیه ما این است که بنا به اقلیم دمایی خود برای سرویس کولر در فصل بهار اقدام کنید. مثلا در برخی مناطق خشک و نیمه‌خشک کشور، روزهای پایانی اردیبهشت معمولا شروع نوسانات افزایشی دما است. بنابراین بهتر است کولرهای گازی در این مناطق، همان ابتدای اردیبهشت سرویس شوند.

از طرفی در مناطق سرد مانند شمال غرب کشور، شروع فصل گرما معمولا یک ماه دیرتر اتفاق می‌افتد. پس می‌توان در بازه زمانی ابتدای خرداد تا اواسط این ماه، کار سرویس کولر را انجام داد. به‌طور کلی اگر یک بازه میانگین بخواهیم برای تمام کشور در نظر بگیریم، می‌توانیم از اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد را شلوغ‌ترین زمان سال برای سرویس کولرهای گازی بدانیم.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید : بهترین جا برای نصب کولر گازی کجاست؟

هرچند وقت یکبار کولر گازی خود را سرویس کنیم؟

حداقل زمانی که باید برای سرویس کولر گازی در نظر گرفته شود، یک سال است. یعنی کولر شما باید حداقل سالیانه یک بار سرویس شود. تجربه نشان داده است که این موضوع مستقیما با طول عمر و کیفیت و ایمنی عملکرد کولر گازی ارتباط مستقیم دارد.

هرچند وقت یکبار کولر گازی خود را سرویس کنیم؟

بسیاری کولرهای گازی خود را به دلیل استفاده در ساعات بیشتری از روز، دو بار در سال سرویس می‌کنند. بسیاری کولرهای خود را دو بار در سال سرویس می‌کنند. این امر مخصوصا در مناطق گرم کشور که ماه‌های گرم سال بیشتر است، دیده می‌شود. بهترین زمان برای سرویس کولر گازی در این مناطق ابتدای اردیبهشت یا حتی انتهای فروردین ماه است. نوبت دوم سرویس در این مناطق نیز زمان دقیقی ندارد اما بیشتر در ابتدای شهریورماه انجام می‌گیرد..

آیا در فصل تابستان و زمستان می‌توانم سرویس کولر گازی انجام دهم؟

همانطور که می‌دانیم، فصل تابستان زمان بروز نوسانات افزایشی گرمایی است. یعنی استفاده از انواع مختلف کولرها در این فصل شروع شده است. بسیاری از مردم کشورمان به‌دلیل عدم زمان‌بندی صحیح، سرویس کولرهای خود را در ابتدای تابستان انجام می‌دهند. این امر باعث افزایش درخواست‌ها از سرویس‌کاران و شلوغ‌ترشدن مراکز آن‌ها می‌شود.

سرویس کار کولر گازی

طبیعی است که در چنین شرایطی زمان انتظار برای سرویس کولر گازی افزایش می‌یابد. بنابراین بهتر است سرویس‌های دوره‌ای را به تابستان موکول نکنید. فصل زمستان نیز از دو جهت برای انجام این سرویس‌ها خوب نیست. یکی اینکه بسیاری از مراکز سرویس کولر در این فصل غیرفعال هستند و ممکن است سرویس‌کار حرفه‌ای و باتجربه به‌سختی پیدا شود.

دوم اینکه از نظر فنی به دلیل وجود روغن‌های روان‌کننده در ساختار کولر و حساسیت آن‌ها به سرما، ممکن است باز کردن کولر برای بررسی اجزای مختلف آن، به سیستم روغن‌کاری آسیب برساند. بنابراین بهتر است همان فصل بهار یا ابتدای پاییز را برای سرویس کولر گازی مد نظر داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید : روش های نگهداری از کولر گازی

بهترین مراکز سرویس کولر گازی

سرویس کولرها باید توسط متخصصان باتجربه از شرکت‌های خدماتی فنی معتبر انجام شود. امروزه قیمت کولرهای گازی به‌شدت افزایش یافته است. هرگونه بی‌توجهی در رسیدگی به آن‎‌ها ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های سنگین تعمیر یا تعویض قطعات شود. بنابراین بهتر است سلامت اجزا و عملکرد صحیح کولر را فدای عدم پرداخت هزینه‌های ناچیز سرویس آن نکنید.

بهترین مراکز سرویس کولر گازی

مراکز مختلفی در شهرهای کشور خدمات سرویس کولر گازی را انجام می‌دهند. اما کیفیت کار این مراکز با یکدیگر تفاوت دارد. قطعا یک تکنیسین فنی که دوره‌های متعددی برای این موضوع سپری کرده است، ممکن است هزینه متفاوتی با یک سرویس‌کار تجربی عادی داشته باشد. اما کار او مطمئن‌تر است. بنابراین بهتر است کار را به مراکز باتجربه و متخصصی بسپارید که با تکیه بر دانش فنی خود سال‌هاست که در این زمینه فعالیت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp