بهترین محل نصب داکت اسپلیت | انتخاب بهترین مکان برای نصب داکت اسپلیت یکی از مواردی است که هنگام خرید اسپلیت با آن رو به رو هستیم. انتخاب هوشمندانه محل نصب داکت اسپلیت به عملکرد صحیح اسپلیت کمک بسیاری می‌کند و کارایی آن را افزایش می‌دهد. از این رو انتخاب محل نصب یونیت خارجی داکت اسپلیت و همچنین یونیت داخلی پس از خرید آن مهم‌ترین کار به شمار می‌رود. دراین مقاله به بررسی شرایط و مکان‌هایی که برای نصب داکت اسپلیت مناسب هستند، می‌پردازیم. تا پایان این مطلب همراه ما باشید و در صورت نیاز به سرویس داکت اسپلیت با گروه مشاوران سانتیگراد تماس بگیرید.

شرایط نصب یونیت خارجی داکت اسپلیت

نصب در مکانی خشک و ایمن و تهویه مناسب

قبل از تصمیم به نصب یونیت خارجی داکت اسپلیت بهتر است از قبل مکان دقیق آن را مشخص کنیم. یونیت خارجی باید در مکانی نصب شود که رطوبت‌گیر و محل تجمع آب باران نباشد و دارای ایمنی کافی باشد. همچنین بهتر است در محلی نصب شود که دارای تهویه مناسب باشد.

نصب داکت اسپلیت

نصب در مکانی دور از شاخ و برگ درختان و گرد و غبار

نصب یونیت خارجی داکت اسپلیت در محلی که درختان در آن رشد کرده‌اند و یا در محلی که احتمالاً نشستن گرد و غبار در آن بیشتر است، می‌تواند به ضرر شما تمام شود. زیرا دراین صورت فیلترها طول عمر کمتری خواهند داشت و اگر شاخ و برگ درختان در محل نصب یونیت خارجی اسپلیت وجود داشته باشد، تمیزکردن فیلترها دشوار خواهد شد.

نصب یونیت خارجی داکت اسپلیت در مکانی دور از شاخ و برگ درختان و گرد و غبار

نصب در مکانی دور از نور خورشید

یکی از موارد مهمی که حتماً باید در محل نصب داکت اسپلیت دقت کنید این است که، حتماً در برابر نور آفتاب از یونیت خارجی داکت محافظت کنید. این کار باعث می‌شود اسپلیت برای خنک‌کردن فشار کمتری را تحمل کند.

نصب در مکانی دور از نور خورشید

توجه به سرو صدا در هنگام نصب

یونیت خارجی اسپلیت در هنگام کار سرو صدا ایجاد می‌کند. پس توجه کنید که در نزدیکی اتاق خوابتان یا منزل همسایه‌تان یونیت خارجی را نصب نکنید تا مزاحمتی برای خودتان و همسایه ایجاد نشود.

نصب در مکان محکم

با توجه به این‌که در هنگام کار یونیت خارجی، اسپلیت لرزش دارد، این ارتعاشات ممکن است سبب جا به جایی آن شوند؛ پس باید محل نصب آن کاملاً محکم شده باشد.

نصب در مکان دور از بادهای شدید

بادهای آرام چندان بر عملکرد دستگاه آسیب وارد نمی‌کنند، اما اگر مکان زندگی شما در محلی است که بادهای شدید در آن رخ می‌دهد؛ بهتر است دستگاه را در محلی نصب نکنید که در معرض وزش باد شدید باشد. بادهای شدید در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد می‌کنند و گرد و خاک زیادی را به دستگاه وارد می‌کنند.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: شارژ گاز داکت اسپلیت

بهترین محل نصب یونیت داخلی داکت اسپلیت

استحکام دیوار

در محلی نصب داکت اسپلیت را انجام دهید که از استحکام دیوار اطمینان داشته باشید.

بهترین محل نصب داکت اسپلیت

فاصله مناسب بین دیوار و یونیت داخلی

یونیت داخلی برای تهویه به فضای باز در اطراف خود نیاز دارد و بهتر است در حدود 15 سانتی‌متر از طرفین جریان هوای مناسب داشته باشد.

ارتفاع مناسب نصب یونیت داخلی

بهتر است یونیت داخلی در ارتفاع 2 تا 3 متر نصب شود، تا جریان هوای مناسب و تهویه کامل صورت بگیرد.

بهترین محل نصب داکت اسپلیت

زاویه مناسب یونیت داخلی

در هنگام نصب به زاویه شیب یونیت داخلی توجه کنید.

سخن آخر

برای عملکرد بهتر و افزایش طول عمر اسپلیت باید به محل نصب داکت اسپلیت دقت کنیم. در هنگام نصب شرایط محل نصب چه یونیت خارجی و چه یونیت داخلی را بسنجید و سپس به نصب اسپلیت اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp