محل نصب وی آر اف (VRF) | امروزه سیستم های جریان مبرد متغیر( VRF) طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارند. این سیستم های تهویه مطبوع هم قابلیت سرمایش و هم گرمایش دارند. ساختمان های بلند مرتبه، انواع مراکز تجاری بزرگ، شرکت ها، کارخانجات، ادارت و.. از مکان های مناسب برای نصب سیستم های وی آر اف هستند، زیرا این سیستم ها با توجه به شرایط نگهداری، هزینه نصب و… برای مکان هایی مناسب است که فضای آن بزرگ باشد تا توجیه اقتصادی داشته باشد. با استفاده از این سیستم ها شاهد کاهش مصرف برق در قبوض خود خواهید بود. در ادامه به محل نصب وی آر اف می پردازیم و به بررسی شرایطی می پردازیم که نصب در آن در بهترین حالت انجام می شود.

 

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: آشنایی با سیستم وی آر اف و نحوه عملکرد آن

نکاتی برای یافتن بهترین شرایط و محل نصب وی آر اف (VRF)

برای یافتن شرایط و محل نصب وی آر اف (VRF)، باید شرایطی را در نظر بگیرید که امکان بروز مشکلات را به حداقل، و بازده و عملکرد را به حداکثر می رساند. به همین دلیل سنجیدن شرایط قبل از یافتن بهترین محل نصب وی آر اف، بسیار مهم است. همچنین برای پیشگیری از خراب شدن و هزینه های تعمیر آن باید سرویس وی ار اف را به صورت دوره ای انجام دهید.

لوله کشی

یکی از موارد بسیار مهمی که نصاب های سیستم وی آر اف باید آن را به طور دقیق اجرا کنند، لوله کشی است. لوله کشی باید دقیقا طبق طراحی های سیستم وی آر اف توسط شرکت سازنده اش و مشاوران طراح باشد. لوله کشی شامل مواردی همچون اندازه، قطر و فاصله بین واحدهای داخلی است.

لوله کشی محل نصب وی آر اف

قرار دادن یونیت خارجی روی سطح افقی

یکی از موارد مهمی که در هنگام یافتن بهترین محل نصب VRF باید در نظر بگیرید، انتخاب محل قرار گیری یونیت خارجی است. با توجه به این نکته یونیت خارجی در فضای آزاد و بیرون از ساختمان قرار می گیرد، مکان قرارگیری آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بهتر است یونیت خارجی روی سطح افقی قرار داشته باشد. این کار به یونت خارجی کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشد و نویزهای ناشی از عملکرد یونیت خارجی، کاهش پیدا کند.

قرار دادن یونیت خارجی روی سطح افقی

ارتعاشات بد

یونیت خارجی باید روی یک میله قرار بگیرد تا بین سقف و یوینت خارجی فاصله ایجاد شود. برای اینکه از ارتعاشات نامناسب یونیت خارجی جلوگیری شود، از یک جاذب ارتعاش در زیر آن استفاده می شود.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: خنک نکردن وی آر اف

فاصله استاندارد محل نصب وی آر اف (VRF)

یکی از نکات مهم در یافتن محل نصب وی آر اف (VRF)، فاصله آن از نزدیک ترین اتصال تا دورترین یونیت داخلی است. این مورد نیز از موارد مهمی است که حتما باید در هنگان نصب سیستم وی آر اف آن را مد نظر قرار دهید. حداکثر فاصله بین نزدیک ترین اتصال تا دورترین آن، در سیستم های VRF، از 90 تا 110 متر متغیر است در حالی که در یک سیستم تهویه مطبوع معمولی، حد اکثر این فاصله 30 متر است.

برای کاهش فضا در مکانی که یونیت های خراجی استفاده می شود، فاصله بین هر یونیت تنها دو سانتی متر باشد کافی است تا فضای کمی اشغال شود و امکان نصب یونیت های خارجی در کنار یکدیگر وجود داشته باشد.

فاصله استاندارد محل نصب وی آر اف (VRF)

تست فشار

تست فشار جریان مبرد متغیر، باید چند کار را انجام دهید. برای این که نشتی را تست کنید، باید کل سیستم را با شارژ نیتروژن 600-psi به مدت 48 ساعت، آزمایش کنید. این کار برای این است که پس از این مدت زمان، اطمینان حاصل کنید که فشار تغییری نمی کند و در سطح اولیه باقی می ماند. این قسمت بسیار مهم است که اکثر نصاب ها به ان اهمیتی نمی دهند. اما نصاب های سیستم وی آر اف گروه مشاوران سانتی گراد، تمامی مراحل نصب این سیستم ها را با دقت بسیار بالا انجام می دهند و در این کار تخصص بسیار بالایی دارند.

تست فشار

لحیم کاری و عایق از مراحل مهم در نصب وی آر اف

یکی از مراحل مهم در نصب سیستم وی آر اف، لحیم کاری و عایق کردن لوله هاست. لوله ها را با گاز نیتروژن 2تا 5 PSI لحیم کاری کنید. این کار برای این است که مطمئن شوید لوله ها اکسیده نمی شوند. همچنین بهتر است لوله های مبرد با فوم 9 میلی متری عایق بندی شوند تا انتقال حرارت از لوله ها به محیط بیرون به حداقل ممکن برسد و کارایی دستگاه حفظ شود.

فضایی برای تهویه

یکی از نکات مهم که باید در محل نصب VRF آن را در نظر بگیرید، در نظر گرفتن فضای مناسبی برای تهویه است. هوای تخلیه شده از دستگاه باید تهویه مناسبی داشته باشد و به راحتی از دستگاه خارج شود. این یکی از اشتباهی است که بسیاری از نصابان انجام می دهند.

فضای محل نصب وی آر اف برای تهویه

سخن آخر

محل نصب وی آر اف (VRF) یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در نصب به آن توجه کنید. فاصله یونیت ها از یکدیگر، فضای تهویه مناسب، لوله گذاری های دقیق و.. از مواردی است که یک نصاب سیستم وی آر آف باید به آن عمل کند تا سیستم بهترین کارایی را داشته باشد. گروه مشاوران سانتی گراد با داشتن تعداد بسیاری افراد کار آزموده و متخصص، کاملاً به شرایط نصب این سیستم ها آگاهند و با بهترین کیفیت و دقت بالا کار نصب سیستم وی آر اف را انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp