طراحی و ساخت سردخانه در گروه مشاوران سانتیگراد

قیمت سردخانه تیم فنی ما در مجموعه بزرگ سانتیگراد دقیق‌ترین برآورد هزینه ساخت سردخانه و محاسبه قیمت سردخانه را به شما ارائه میدهند و همچنین با دانش فنی و تجربه بالا ارائه دهنده خدمات طراحی و اجرای انواع سردخانه‌ و تامین قطعات و نیز تعمیر و نگهداری سردخانه به شما عزیزان خواهند بود.

قیمت ساخت سردخانه

مشاوره احداث سردخانه

طراحی انواع سردخانه

طراحی انواع سردخانه

برآورد قیمت ساخت سردخانه

محاسبه قیمت سردخانه

تامین قطعات سردخانه

تامین قطعات سردخانه

استفاده از تجهیزات با کیفیت100%
100%
رضایت‌مندی مشتریان100%
100%
ساخت سردخانه
1
سال تجربه و تخصص

سردخانه چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل از پرداختن به بحث هزینه ساخت سردخانه و قیمت تمام شده سردخانه به این موضوع می پردازیم که سردخانه چیست و انواع آن کدامند و برای چه کاربردهایی می توان از آنها استفاده کرد. به صورت کلی سردخانه مکانی است که در آن دما به صورت کنترل شده پایین است تا محصولات فاسد شدنی بیشتر دوام بیاورند و بتوانید محصولات خود را در طول سال به درستی نگهداری و در زمان مناسب به بازار عرضه کنیم.علاوه بر دما می‌توانیم متغیرهای دیگ مانند رطوبت و همچنین عمر مفید و کیفیت محصولات را کنترل کنیم. قیمت سردخانه میوه و قیمت سردخانه گوشت

تعمیر سردخانه

انواع سردخانه

سردخانه را می توان به عنوان یک مرکز یا واحد ویژه توصیف کرد که در درجه اول برای نگهداری محصولات حساس به دما و فاسد شدنی استفاده می شود. برای افزایش ماندگاری و جلوگیری از خراب شدن محصولات باید آنها را در دمای مشخص و کنترل شده قرار داد. به طور کلی سردخانه ها به منظور نگهداری و ذخیره سازی محصولات منجمد و یا محصولاتی که نیازمند منجمد شدن هستند بر اساس سه فاکتور اصلی طبقه بندی می شوند که این فاکتور ها عبارتند از دمای سردخانه، محصولات ذخیره شونده و گاز مصرفی سردخانه.طبعا هزینه ساخت سردخانه و محاسبه قیمت سردخانه به نوع آن بستگی دارد.

انواع سردخانه

بر اساس دمای سردخانه

این سردخانه‌ها  دارای دمای مشخص و کنترل شده و در دو محدوده دمایی زیر صفر و بالای صفر قرار دارند

انواع سردخانه

بر اساس محصولات سردخانه

برای افزایش ماندگاری و جلوگیری از خراب شدن محصولات باید آنها را در سردخانه با طبقه‌بندی خاص قرار دارند

انواع سردخانه

بر اساس گاز سردخانه

بر اساس استاندارهای مورد نیاز برای بهره برداری و با در نظر گرفتن شرایط پروژه، نوع گاز مبرد سردخانه تعیین می شود

انواع سردخانه بر اساس دمای نگهداری

انواع سردخانه براساس دما را میتوان به سه دسته تقسیم بندی نمود. سردخانه زیر صفر ، سردخانه بالای صفر و سردخانه دومداره. طراحی و قطعات استفاده شده در ساخت هرکدام از این سردخانه ها با هم تفاوت دارد. مهم ترین تفاوت آنها اینست که کمپرسور سردخانه های زیر صفر از ظرفیت و همچنین قدرت پایین تری در مقایسه با سردخانه بالا صفر برخوردار هستند و باید تمهیدات مشخصی برای ساخت و راه اندازی هر کدام درنظر گرفت. یکی دیگر از تفاوت ها در نوع عایق بندی آنها است که درقیمت سردخانه نیز تاثیر میگذارد. در مجوع، هزینه ساخت سرد خانه زیر صفر بالاتر از سرد خانه بالای صفر می باشد؛ زیرا تجهیزات سردخانه زیر صفر گران‌تر است و در این مدل سردخانه به عایق‌بندی بیشتری نیاز است. در بخش زیر به جزئیات بیشتری از آنها میپردازیم. قیمت سردخانه میو و قیمت سردخانه گوشت

سردخانه زیر صفر

سردخانه زیر صفر

این نوع سردخانه ها همانگونه که از نامگذاری آنها مشخص است برای ذخیره کردن و نگهداری محصولاتی می باشد که نیازاست منجمد شوند، پس در واقع برای رسیدن به دمای انجماد، دمای محیط سردخانه  نیز باید زیر صفر باشد. سردخانه زیر صفر خود به دو دسته تقسیم می شوند.

  •  سردخانه نگهداری زیر صفر :

این دسته از سردخانه ها برای نگهداری کردن محصولات منجمد شده مورد استفاده قرار می گیرند. محدوده دمایی این دسته از 18- تا 20- درجه سانتی گراد است. در این سردخانه‌ها بیشتر محصولاتی مانند مرغ منجمد، گوشت منجمد، ماهی منجمد ،سبزیجات منجمد و صیفی‌جات منجمد نگهداری می‌شود.

  •  تونل انجماد :

مکانیسم تونل انجماد تا حد زیادی مانند سردخانه زیر صفر است ولی طراحی و کابرد متفاوتی دارد. تونل انجماد برای فرآیند منجمد کردن محصولات مورد استفاده قرار می گیرد در واقع محصول پس از انجماد به قسمت نگهداری زیر صفر که همان دسته قبلی است منتقل می شود. محدوده دمایی در تونل انجماد از 40- درجه تا 45- درجه سانتی گراد است.

گروه مشاوران سانتیگراد
گروه مشاوران سانتیگراد

گروه مشاوران سانتیگراد

> طراحی، مشاوره و ساخت انواع سردخانه بالای صفر در مجموعه بزرگ سانتیگراد با محاسبه قیمت سردخانه و محاسبه دقیق بار برودتی و ظرفیت‌سنجی توسط کارشناسان مجرب و متعهد به انتخاب بهترین و مناسب ترین تجهیزات.

سردخانه بالای صفر

سردخانه بالای صفر

این نوع از سردخانه ها برای نگهداری از محصولاتی تازه و غیر منجمد مانند میوه ها، انواع دارو، سبزیجات، لبنیات و … مورد استفاده قرار می گیرد که این محصولات در صورت منجمد شدن خواص خود را از دست خواهند داد.

محدوده دمای ذخیره سازی محصول درون اتاق نگهداری بالای صفر معمولا بر روی 4 درجه سانتی گراد قرار داده می شود و باید توجه داشت که تنظیم دما پایین تر از این دما موجب یخ زدگی محصولات نزدیک به اواپراتور می شود اما بسته به نوع کاربری می توان آن را تغییر داد مثلا مواد اولیه برای تولید برخی از داروها را در دمای ده درجه سانتی گراد نگهداری می کنند.

گروه مشاوران سانتیگراد
گروه مشاوران سانتیگراد

گروه مشاوران سانتیگراد

> طراحی، مشاوره و ساخت انواع سردخانه بالای صفر در مجموعه بزرگ سانتیگراد با محاسبه دقیق بار برودتی و ظرفیت‌سنجی توسط کارشناسان مجرب و متعهد به انتخاب بهترین و مناسب ترین تجهیزات.

سردخانه دو مداره

سردخانه دو مداره

زمانی که همزمان نیاز به سردخانه بالای صفر و زیر صفر باشد از سردخانه دو مداره استفاده می شود که درواقع در برگیرنده هر دم نوع سردخانه است. در مدل دو مداره معمولا تعدادی اتاق مجزا وجود دارد که بعضی از آنها در دمای بالای صفر و برخی دیگر در دمای زیر صفر کار می کنند.

سردخانه دو مداره که به عبارتی میتوان آنها را دو منظوره نیز نامید  آن دسته سرد خانه هایی هستند که حتی اگر یک فضا و محیطی در سردخانهوجود داشته یاشد  امکان تنظیم و کنترل دمای زیر صفر و بالای صفر در آنها وجود دارد. کمپرسور استفاده شده در سردخانه دو مداره و نوع عایق بندی آن این امکان را به شما خواهد داد تادر هر زمان که بخواهید دمای سردخانه را بالای صفر و یا زیر صفر تنظیم کنید.

گروه مشاوران سانتیگراد
گروه مشاوران سانتیگراد

گروه مشاوران سانتیگراد

> طراحی، مشاوره و ساخت انواع سردخانه بالای صفر در مجموعه بزرگ سانتیگراد با محاسبه دقیق بار برودتی و ظرفیت‌سنجی توسط کارشناسان مجرب و متعهد به انتخاب بهترین و مناسب ترین تجهیزات.

انواع سردخانه بر اساس محصول

سردخانه ها  را میتوان براساس نوع محصولات و کالاهایی که داخل فضای نگهداری آن قرار می گیرند تفکیک کنیم، این دسته بندی ها بر اساس اینکه چه نیازی را قرار است پاسخ دهند و در چه مرحله ای از فرآیند تولید و نگهداری محصول قرار داریم شکل گرفته اند. قیمت سردخانه میوه و قیمت سردخانه گوشت

قیمت سردخانه گوشت و مرغ

سردخانه گوشت و مرغ

> در سردخانه خانه گوشت و مرغ  برای منجمد سازی در دمای 35- تا 45- سانتی گراد انواع گوشت منجمد می شوند و سپس به سردخانه زیر صفر دیگری که درمحدوده دمایی 18- تا 20- درجه سانتی گراد کار می کند منتقل می شود.

قیمت سردخانه میوه

سردخانه میوه

>  هدف از ساخت سردخانه میوه افزایش ماندگاری و حمل میوهایی است که در مدت زمان کوتاه فاسد و غیرقابل مصرف می‌شوند و انتخاب نوع آن، رابطه مستقیمی با هدف از احداث سردخانه دارد.

قیمت سردخانه دارو و واکسن

سردخانه دارو و واکسن

> در شرایط یخچالی سردخانه دارو دمای 0 تا 8 سانتی گراد با رطوبت نسبی 40 تا 60 درصد مناسب اکثر دارو های تزریقی انسانی و دامی و واکسن ها و کپسول های ژلاتینی و کیت های آزمایشگاهی می باشد.

قیمت سردخانه ماهی و میگو

سردخانه ماهی و میگو

>  اگر نگهداری گوشت ماهی و میگو استاندارد نباشد، ارزش غذایی خودش را از دست داده و همه‌ تلاش صیادان به هدر می‌رود.در صنعت شیلات از سردخانه ماهی و میگو بالای صفر و زیر صفر استفاده می‌شود

قیمت سردخانه لبنیات

سردخانه لبنیات

> دمای مناسب در سردخانه زیر صفر لبنیات منجمد بین 18- تا 30- سانتی گراد و دمای نگهداری از لبنیات در سردخانه بالای صفر لبنیاتی که مصرف روزانه دارند بین 0 تا 10 درجه سانتی گراد می باشد.

قیمت سردخانه قارچ

سردخانه قارچ

> نگهداری قارچ به دلیل حساسیت بالا از اهمیت زیادی برخوردار است. بعد از برداشت قارچ پیش از اینکه به سردخانه قارچ انتقال داده شوند می‌توانیم از طریق پیش سرمایش دمای قارچ‌ را تا دمای ۲ درجه سانتی‌گراد کم کنیم.

انواع سردخانه بر اساس گاز مصرفی

انواع سردخانه ها بر اساس گاز مصرفی شامل دو دسته میشوند:

سردخانه فریونی

سردخانه فریونی بسیار مناسب برای سردخانه‌های کوچک و متوسط است و از مزایای آن می‌توان به غیر سمی بودن فریون، غیر قابل اشتعال بودن آن اشاره کرد و همچنین به دلیل  کم بودن هزینه نگه داری و تعمیرات، بسیاری از افراد این مدل از سردخانه را برای نگهداری محصولات خود استفاده می‌کنند. قیمت سردخانه میوه و قیمت سردخانه گوشت

سردخانه آمونیاکی

 در واقع آمونیاک مبردی طبیعی است و قیمت آن از گازهای فریونی کم‌تر است ولی بسیار سمی و خطرناک و قابل اشتعال می باشد. به این دلیل نیز لوله کشی در سردخانه آمونیاکی بسیار حائز اهمیت است و باید از لوله‌ها و اتصال با کیفیت استفاده کرد تا منجر به خسارت نشود. سردخانه آمونیاکی معمولاً مناسب سردخانه‌های صنعتی با ابعاد بزرگ است.

هزینه ساخت سردخانه و محاسبه قیمت سردخانه

قیمت ساخت سردخانه یکی از موارد مهم و اساسی در تصمیم گیری فعالان این حوزه و همچنین برای افراد و شرکت‌ها است. هزینه ساخت سردخانه به عوامل زیادی بستگی دارد. ما در اینجا سعی کردیم موارد موثر بر قیمت سردخانه را برای شما توضیح دهیم. قیمت سردخانه میوه و قیمت سردخانه گوشت

محاسبه قیمت سردخانه
ابعاد سردخانه

قیمت سردخانه طبیعتا هر چه این ابعاد و فضا بزرگ تر باشد، هزینه ساخت سردخانه، قیمت و ارزش آن بالاتر می‌رود. طراحی صحیح سردخانه، سالن‌ها و استفاده مناسب از مساحت زمین شما میتواند نقش بسزایی در کاهش قیمت سردخانه ایفا کند.

محاسبه قیمت سردخانه میوه
کمپرسور سردخانه

قیمت سردخانه کمپرسور سردخانه یا همان موتور سردخانه درواقع قلب سیستم سردخانه است و ازنظر طراحی و ساخت سردخانه بخش قابل توجهی از هزینه کل سیستم سردخانه را در بر میگیرد. محاسبه قیمت سردخانه و همینطور قیمت سردخانه میوه 

هزینه ساخت سردخانه
برق مصرفی سردخانه

قیمت سردخانه محاسبه قیمت سردخانه با برق تک فاز بالاتر از احداث سردخانه با برق سه فاز است. همچنین ساخت سردخانه بزرگ بهتر است با برق سه فاز انجام می‌شود. محاسبه قیمت سردخانه و همینطور قیمت سردخانه میوه تاثیر زیادی دارد

محاسبه قیمت سردخانه گوشت
کندانسور و اواپراتور سردخانه

قیمت سردخانه مثل قسمت کمپرسور بحثی تخصصی است و طراحی و انتخاب مدل مناسب در این بخش از ساخت سردخانه به دانش و تجربه بالا احتیاج دارد. کندانسور و اواپراتور باید متناسب سایر بخش ها و تجهیزات سردخانه انتخاب شوند.

هزینه ساخت سردخانه
دمای نگهداری سردخانه

قیمت سردخانه اگر سردخانه شما توانایی رسیدن به دماهای زیر صفر داشته باشد، قیمت و ارزش بالاتری دارد. به همین دلیل است که قیمت سردخانه زیر صفر از سردخانه بالای صفر بیشتر است.همچنین در ساخت سردخانه و سردخانه بالای صفر  و سردخانه زیر صفر

هزینه ساخت سردخانه
تابلو برق سردخانه

قیمت سردخانه تابلو برق به عنوان مرکز کنترل و هدایت  در سردخانه ها شناخته می‌شود. هرچه این بخش از سردخانه، امکانات بیشتری به سردخانه‌ شما  بدهد، قیمت سردخانه بالاتر می رود. همچنین در سردخانه چیست و همینطور هزینه ساخت سردخانه

تجهیزات ساخت سردخانه

سردخانه مثل سایر سیستم‌های سرمایشی دارای یک سیکل تبرید برای بخش تولید سرما است. اجزا و تجهیزات اصلی تشکیل دهنده چرخه تبرید عبارتند از کندانسور،کمپرسور، اواپراتور و شیر انبساط میباشد و سایر ملزومات مانند لوازم کنترلی، شیرآلات، ساندویچ پنل و عایق کف، تابلو برق و مواد مصرفی نقش بسزایی در کارایی یک سردخانه ایفا میکنند. ما سعی کرده ایم در بخش زیر به صورت کلی ادوات و تجهیزاتی که برای احداث سردخانه مورد استفاده قرار می گیرند و هزینه ساخت سرد خانه را تعین میکنند معرفی نماییم. در طراحی سردخانه‌های گروه مشاوران سانتیگراد با‌کیفیت‌ترین و به‌روزترین تجهیزات موجود در کشور استفاده میشود.

ما از بهترین و بروزترین برندها در تجهیزات سردخانه استفاده میکنیم

کارشناسان ما بسته به شرایط پروژه و مدل طراحی و گاز مبرد و همچنین با توجه به نیاز و بودجه در نظر گرفته شده توسط مشتری از برترین برند های دنیا در ساخت و طراحی و انتخاب تجهیزات سردخانه استفاده میکنند مثلا در قسمت کمپرسور سردخانه معمولا از برند آلمانی بیتزر استفاده شده اما به درخواست مشتری می‌توان کمپرسور برندهای مانند بوک آلمان، رفکامپ ایتالیا، فراسکلد ایتالیا و دورین ایتالیا را نیز استفاده کرد.در بخش شیرآلات و قطعات کنترلی نیز میتوان از برندهایی نظیر دانفوس دانمارک و کستل ایتالیا بهره برد. قیمت سردخانه میوه و قیمت سردخانه گوشت

مراحل ساخت سردخانه

سردخانه ها از مهمترین اماکن در تمامی صنایع به حساب می‌ آیند. یک سردخانه می تواند محل ذخیره سازی و نگهداری مواد و محصولات پروتئینی، شیمیایی، آزمایشگاهی و دارویی و بسیاری از اقلام و محصولات گران قیمت دیگر باشد. ساخت سردخانه بسیار کار محاسباتی و پیچیده ای است و مراحل زیادی از جمله طراحی، تخمین هزینه ساخت سردخانه ، ظرفیت سنجی و اجرا و راه اندازی دارد.ما در اینجا مهمترین مراحل ساخت سردخانه را برای شما لیست کرده ایم.

هزینه ساخت سردخانه
مشخص‌کردن کاربری سردخانه
هزینه ساخت سردخانه
بررسی محل ساخت سردخانه
محاسبه قیمت سردخانه میوه
محاسبه فضای موردنیاز برای احداث سردخانه
محاسبه قیمت سردخانه میوه
مشخص‌کردن بار برودتی سردخانه
محاسبه قیمت سردخانه گوشت
اجرا و ساخت سردخانه و راه اندازی آن

استعلام و محاسبه قیمت سردخانه میوه کوچک و متوسط و بزرگ در سانتیگراد

با توجه به افزایش قیمت روزانه کالاهای اساسی، اهمیت ساخت و استفاده از سردخانه دو چندان شده است. یکی از مهم ترین فاکتورهای تعیین کننده قیمت سردخانه دما و ابعاد آن است. همچنین انتخاب درست و استفاده از تجهیزات با کیفیت و دارای اصالت، منجر به کاهش هزینه‌های تعمیر و سرویس و هزینه‌های پس از نصب خواهد شد. شرکت گروه مشاوران سانتیگراد از لحظه اولین تماس تا راه اندازی انواع سردخانه کوچک و متوسط در تناژهای مختلف با شما خواهد بود. قیمت سردخانه گوشت

سوالات متداول در خصوص مراحل و هزینه ساخت سردخانه

مدت زمان ساخت سردخانه به زمین پروژه، میزان بودجه شما و در دسترس بودن تجهیزات سردخانه بستگی دارد.گروه مشاوران سانتیگراد با ارتباط تنگاتنگی که با تامین کنندگان تجهیزات دارد در سریعترین زمان ممکن تجهیزات احداث سردخانه شما را تامین کرده و در وقت و هزینه شما صرفه جویی میکند.

با متخصصان ما  تماس گرفته و مشخصات سردخانه دلخواه خود را شرح دهید، پیش فاکتور ساخت و تجهیزات سردخانه به همراه تمامی هزینه ها برآورد شده  و خدمت شما ارسال خواهد شد.

روند مراحل از لحظه تماس تا تحویل نهایی به صورت زیر است:

ثبت درخواست ← محاسبه بار برودتی سردخانه ← انتخاب تجهیزات سردخانه ← پیشنهاد قیمت سردخانه ← بازدید از محل پروژه ← انعقاد قرارداد ← نصب و اجرا سردخانه ← تحویل سردخانه

به صورت کلی خیر، اما با عوض کردن سوزن اکسپنشن می‌توان تا حدود -7 درجه سانتی‌گراد کاهش دما در سردخانه ایجاد کرد. قیمت سردخانه میوه

بله، این روش‌ با بکارگیری از دو اواپراتور به همراه دو شیر انبساط و رگولاتور امکان پذیر است. ولی میبایست ملاحظات مهندسی منظور شود تا عمر تجهیزات کاهش پیدا نکند.

به طور کلی باید گفت خیر، به جهت داشتن یک انجماد باکیفیت باید از تونل انجماد بهره برد.  ولی فقط زمانی که بار حرارتی و حجم محصولات پایین باشد، می‌توان از سردخانه زیر صفر برای انجماد نیز استفاده کرد.

این موضوع ارتباط مستقیم با نوع میوه هسته‌دار یا بدون هسته، وضعیت میوه رسیده یا کال و شرایط نگهداری آن دارد. به طور کلی، میوه هایی مانند سیب و گلابی را می‌توان در شرایط مطلوب بین چهار ماه تا یک سال  در سردخانه میوه نگهداری کرد.قیمت سردخانه میوه و قیمت سردخانه گوشت

در سردخانه بالای صفر، دلایلی متعددی مثل کمبود گاز مبرد، گرفتگی کویل اواپراتور و کثیفی آن، از کار افتادن فن‌ها‌ی کندانسور و اواپراتور سردخانه، درست کار نکردن المنت دیفراست اواپراتور، وجود خرابی و مشکل در درب‌های سردخانه و باز بودن بالای درب ، و در سرد خانه زیر صفر تمام دلایل اشاره شده به جز کمبود گاز از دلایل اصلی یخ‌زدگی می‌باشد. قیمت سردخانه گوشت

خیر، گروه مشاوران سانتیگراد استفاده از سردخانه دست دوم را پیشنهاد نمی‌کند زیرا این نوع سردخانه را با توجه به خاص بودن هر پروژه مناسب کسب‌ و کارها نمی‌داند اما برای این دسته از مشتریان خود، گزینه‌های  از نظر اقتصادی مناسب‌تری را ارائه میکند.

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp