علت ایجاد سر و صدای پکیج | با وجود این که شنیدن صدا از پکیج، چندان غیر معمول نیست و مقداری صدا، نشان‌‌دهنده کارکرد طبیعی پکیج است، صداهای بلند و غیرعادی، نشان‌دهنده معیوب شدن پکیج و مشکل در عملکرد آن می‌باشد. اگر صداهایی مانند حالت چکش، بوق زدن، سوت کشیدن، شرشر آب و.. شنیدید، حتماً باید برای تعمیر پکیج اقدام کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد این که علت ایجاد سر و صدای در پکیج چیست؟ صحبت کنیم.

اگر در زمینه تعمیر پکیج، تخصص دارید این مطلب می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. ولی اگر خودتان تخصصی ندارید، بهتر است با کارشناسان و تکنسین‌های تعمیر پکیج گروه مشاوران سانتی گراد تماس بگیرید تا در صورت لزوم، به تعمیر پکیج شما بپردازند. توجه کنید که اگر در صورت نداشتن تخصص، اقدام به تعمیر پکیج نمایید، امکان خرابی بیشتر پکیج و یا حتی صدمه زدن به خودتان وجود دارد.

بررسی علت ایجاد سرو صدای پکیج

بررسی علت ایجاد سرو صدای پکیج

گاهی با شنیدن صداهایی عجیب و غریب و غیر عادی از پکیجتان، با خودتان فکر می‌کنید علت ایجاد سر و صدای پکیج چیست؟ چه عواملی باعث چنین سر و صدایی می‌شود. در پاسخ به این سوال باید بگوییم دلایل متعددی وجود دارد که باعث ایجاد سر و صدا در پکیج می‌شوند. در ادامه به مهم‌ترین عوامل ایجاد سر و صدا در پکیج می‌پردازیم:

حبس شدن هوا

یکی از رایج‌ترین علت‌های ایجاد سر و صدا در پکیج‌ها، حبس شدن هوای بیش از حد در آن است. این هوای محبوس شده در لوله‌ها سبب صدای شرشر کردن و یا گاهی اوقات صدای سوت زدن پکیج می‌شود. دلیل ایجاد این صدا این است که وقتی هوا در لوله‌ها وجود داشته باشد، امکان گردش آب گرم در لوله‌ها وجود ندارد یا به سختی و فشار زیاد این کار صورت می‌گیرد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: گرم نشدن آب پکیج

وقتی صدای شر شر آب یا سوت زدن پکیج را شنیدید و متوجه شدید با وجود کار کرد پکیج در دمای بالا، باز هم اتاق به اندازه کافی گرم نمی‌شود، می‌توانید مطمئن شوید که هوا درون لوله‌ها حبس شده است. خوشبختانه این مشکل راه‌حل ساده‌ای دارد و فقط کافی است با استفاده از شیر هواگیری پکیج، هواگیری پکیج را انجام دهید.

حبس شدن هوا یکی از عت های سر و صدای پکیج

فشار بالای پکیج یکی از علت های ایجاد سر و صدای پکیج

اگر پکیج در فشار بالا کار کند، احتمال ایجاد سر و صدای غیر معمول از آن زیاد است. به طور معمول پکیج‌ها در فشار 1.5 بار تنظیم می‌شوند. اگر فشار پکیج شما 2 بار است یا در ناحیه قرمز قرار دارد، باید این فشار را کاهش دهید. برای این کار باید رادیاتورها را تخلیه کنید.

معمولاً فشار بالا باعث ایجاد صدایی شبیه به وز وز کردن می‌شود. وز وز کردن پکیج، علت دیگری هم دارد. علت این مشکل می‌تواند به پمپ آب گرم مربوط باشد. اگر پمپ در سرعت بالا تنظیم شده باشد، احتمال ایجاد صدای وزوز پکیج وجود دارد. برای حل این مشکل، تنظیم سرعت پمپ گرمایشی را بررسی کنید و سرعت آن را کاهش دهید.

فشار بالا باعث ایجاد سر و صدا می شود

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: تعمیر پمپ پکیج

تجمعات رسوب‌ها، لجن و انواع آلودگی‌ها

یکی از دلایل مهمی که موجب صدای پکیج می‌شود، رسوب گرفتگی و وجود لجن در لوله‌ها و پکیج است. در این حالت پکیج با صدای سوت زدن، مانند کتری‌هایی که در حال جوشیدن سوت می‌زنند، به شما اخطار می‌دهد که میزان رسوب و گرفتگی مبدل و لوله‌ها زیاد است. رسوب‌زدایی و تمیز کردن لجن‌ها کاری است که نیاز به تخصص و مهارت ویژه‌ای دارد. بهتر است برای این کار با تکنسین‌‌های حرفه‌ای تعمیر پکیج تماس بگیرید.

جریان کم آب یکی از علت های ایجاد سر و صدای پکیج

یکی از مواردی که باعث ایجاد سر و صدای پکیج می‌شود، کم بودن جریان آب یا کاهش فشار است. اگر جریان آب یا فشار به یک باره کم و سپس زیاد شود و این موضوع، ادامه دار شود، شما از پکیج، صدای چکش زدن خواهید شنید.

یک دلیل این کاهش فشار می‌تواند به دلیل نشتی باشد. پکیج را بررسی کنید و مطمئن شوید نشتی نداشته باشد. دلیل دیگر می‌تواند قرار دادن پمپ گرمایش در وضعیت کم باشد. پمپ گرمایش اگر بیش از حد تنظیم شود، هم موجب سر و صدا خواهد شد و اگر کمتر از حد معمول نیز تنظیم شود، باعث ایجاد سر و صدا در پکیج می‌شود. برای رفع این مشکل، تنظیم جریان آب و پمپ گردش آب را نیز بررسی کنید.

کم بودن جریان آب یا کاهش فشار باعث ایجاد سر و صدا در پکیج

معیوب شدن احتراق

اگر پکیج روشن نمی‌شود و از آن صداهایی مانند ضربه یا کلیک می‌شنوید، این می‌تواند به علت معیوب شدن احتراق پکیج باشد. پکیج تلاش می‌کند روشن شود، اما در این تلاش ناکام می‌ماند و شما می‌توانید صدای مشتعل نشدن پکیج را بشنوید. برای رفع این مشکل باید دلایل زیادی را بررسی کنید. مثلاً بررسی پروب احتراق معیوب یا عدم تامین گاز برای روشن شدن پکیج می‌توانند از علت‌‌های احتمالی باشند. تشخیص دقیق، این موضوع را به تکنسین‌های حرفه‌ای و با تجربه گروه مشاوران سانتی گراد بسپارید.

معیوب شدن احتراق باعث ایجاد سر و صدا در پکیج

نشتی یکی از علت های ایجاد سر و صدای پکیج

وقتی از پکیج خود صدایی مانند چکه کردن آب می‌شنوید باید شک کنید که در جایی از پکیج شما و یا سیستم گرمایشتان، نشتی وجود دارد. در صورت شنیدن چنین صدایی، فوراً آن را جدی بگیرید و در صدد رفع نشتی برآیید. کوچک‌ترین نشتی می‌تواند برای پکیج شما بسیار خطرناک باشد. دلایل زیادی وجود دارد که سبب نشتی در پکیج می‌شود. تعیین ترموستات در بالاترین دما، خوردگی، فشار بالا، نصب ضعیف، اتصالات شل شده، ساییدگی و پارگی و… از عوامل نشتی پکیج هستند که باید با دقت بررسی شوند.

نشتی باعث ایجاد سر و صدا در پکیج

نصب نامناسب، شل بودن و فرسودگی قطعات

اگر پکیج به درستی نصب نشده باشد، احتمال ایجاد سر و صدا پس از نصب در آن بسیار زیاد است. این نصب نامناسب می‌تواند، قرار گرفتن پکیج در سطوح نامتوازن و ناصاف یا لوله‌های پر پیچ و خم آن باشد. شل بسته شدن اتصالات در زمان نصب و یا به مرور زمان و فرسوده شدن قطعات مکانیکی نیز صداهای ناهنجاری در پکیج ایجاد می‌کند.

سخن آخر

دراین مقاله به بررسی این موضوع پرداختیم که علت ایجاد سر و صدای پکیج چیست؟ همان‌طور که ذکر شد، هر مشکلی در پکیج، صدای مخصوص به خود را دارد. صدای چکه کردن آب، شر شر کردن آن، ضربه زدن، کوبیدن، تق تق، وز وز کزدن، بوق زدن و یا سوت کشیدن از صداهای ناهنجار و غیر معمول پکیج هستند. با شنیدن این صداها، به رفع علت احتمالی آن بپردازید و از بروز مشکلات بعدی پکیج جلوگیری کنید. اگر خودتان به اندازه کافی در زمینه تعمیر پکیج مهارت ندارید، کافی است با کارشناسان ماهر و با دانش گروه مشاوران سانتی گراد تماس بگیرید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: علت بوق زدن پکیج و نحوه رفع آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp