سرویس دوره‌ای داکت اسپلیت | آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که در محل کار و یا منزلتان از سیستم تهویه مطبوع داکت اسپلیت استفاده می‌کنید؟ دراین صورت، آیا می‌دانید داکت‌ها، نیاز به سرویس دوره‌ای منظم نگهداری و یا تعمیر دارند؟ اگر خودتان تخصص کافی در این زمینه ندارید، حتماً از متخصصان سرویس داکت اسپلیت گروه مشاوران سانتیگراد کمک بگیرید که قادرند سرویس دوره‌ای داکت اسپلیت را انجام دهند. ممکن است بخواهید بدانید که چه مراحلی در سرویس‌های دوره‌ای داکت اسپلیت وجود دارد؟ یا چگونه بفهمید زمان سرویس دوره‌ای داکت اسپلیت فرا رسیده است؟ و… برای دانستن پاسخ این سوال‌ها این متن را تا انتها مطالعه کنید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: داکت اسپلیت چیست؟

علامت‌های نشان دهنده فرا رسیدن زمان تمیز کردن داکت اسپلیت

مهم‌ترین علامت این که به ما می‌گوید زمان تمیز کردن داکت اسپلیت فرار سیده است، وجود گرد و غبار از کانال و دریچه تهویه هوا، پس از راه‌اندازی اسپلیت است. غیر از آن، کثیف بودن فیلتر و وجود گرد و غبار در داخل درپوش‌های هواکش، جمع شدن گرد و غبار روی دریچه‌های کانال اسپلیت و… همگی از علائمی هستند که نشان می‌دهند وقت تمیز کردن آن است.

سرویس داکت اسپلیت

یکی از مواردی که باید در سرویس دوره‌ای داکت اسپلیت به آن توجه کنید، کویل‌های اسپلیت هستند. اگر کویل‌ها تمیز نباشند، اسپلیت به خوبی کار نمی‌کند و خنک‌کنندگی کمی خواهد داشت. همچنین وجود گرد و غبار در کانال‌ها و اجزای داخلی اسپلیت باعث مشکلات تنفسی می‌شود. تنفس در چنین هوایی به خصوص برای کسانی که مشکلات تنفسی مانند آلرژی و یا آسم دارند، مضر خواهد بود. با دیدن موارد فوق، متوجه می‌شویم وقت تمیز کردن اسپلیت و داکت آن فرا رسیده است. برای این کار به ابزار ساده‌ای نیاز دارید. شیلنگ و براش نرم برای تمیز کردن کفایت خواهد کرد. البته توجه کنید که از قبل سیستم را خاموش کرده باشید.

همچنین اگر متوجه شدید کپک و یا قارچ در مسیر کانال‌های تهویه شما وجود دارد، می‌توانید از نور ماوراءبنفش برای از بین بردن آن استفاده کنید.

تمیز کردن داکت اسپلیت

در سرویس دوره‌ای داکت اسپلیت، حتماً فیلترها را بررسی کنید

تعویض و یا تمیز کردن فیلترها یکی از موارد بسیار مهم در نگه‌داری از سیستم تهویه هوا است. اگر این موضوع فراموش شود، مشکلات جدی به وجود می‌آورد. فیلتر گرد و خاک را جمع می‌کند، اگر شما آن را مرتباً تمیز نکنید، دستگاه شما باید کار بیشتری برای همان میزان سرما دهی نسبت به قبل انجام دهد و فشار بیشتر تحمل کند. بنابراین حتماً هر 6 ماه یک بار فیلترها را بررسی کنید. اگر این کار را فراموش می‌کنید، آن را یاد داشت کنید و یا در یادآور گوشی همراه خود، ثبت کنید تا به شما یادآوری کند.

بررسی دوره ای فیلترهای داکت اسپلیت

برخی از فیلترها بعد از 6 ماه نیاز به تعویض دارند، اما برخی دیگر را می‌توان با کمپرسور هوا شست و یا در آن‌ها دمید تا گرد و خاک را از بین ببرد. اگر قصد تعویض فیلتر را دارید، توجه کنید که حتماً باید از مدل فیلتر اصلی اسپلیت باشد. برای این کار حتماً با متخصص در این زمینه مشورت کنید.

بررسی فیلترهای داکت اسپلیت

چرا سرویس دوره‌ای داکت اسپلیت اهمیت زیادی دارد؟

دراین جا به چند دلیل مهم برای اهمیت سرویس دوره‌ای داکت اسپلیت اشاره می‌کنیم.

اهمیت سرویس دوره ای داکت اسپلیت

جلوگیری از تعمیرات با هزینه‌های زیاد

اگر شما سرویس دوره‌ای را انجام ندهید و یا از کارشناسان در این زمینه استفاده نکنید، دستگاه شما به مرور زمان آسیب خواهد دید. بازدید از فیلتر هر 6 ماه و بازدید کلی توسط کارشناس، به صورت سالانه انجام شود تا از هزینه‌های زیاد تعمیرات آن جلوگیری کنید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: مرسوم ترین مشکلات داکت اسپلیت

افزایش راندمان اسپلیت با سرویس دوره ای داکت اسپلیت

با استفاده از سرویس دوره‌ای داکلت اسپلیت، اسپلیت راندمان بالایی خواهد داشت. در هنگام سرویس، تنظیمات اسپلیت و دستگاه‌هایتان به گونه‌ای انجام می‌شود که بیشترین بازده را داشته باشد و همین مسئله باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های برق خواهد شد.

بهبود کیفیت هوای توزیع شده

با تمیز کردن کانال‌های مسیر تهویه هوا، هوای تمیز از مسیر کانال‌ها وارد ریه‌ها می‌شود و تنفس را بهبود می‌بخشد.

افزایش طول عمر دستگاه‌ها

با سرویس دوره‌ای، طول عمر دستگاه‌ها بیشتر می‌شود؛ زیرا در صورت بروز خرابی، قبل از این‌که منجر به خرابی‌های دیگری بشود، برطرف می‌شود و همچنین تجهیزات بدون این‌که سخت کار کنند می‌توانند خنک‌کنندگی را انجام دهند.

هنگامی که صداهای غیرمعمول از اسپلیت خود شنیدید یا دیدید اسپلیت توانایی کافی برای رسیدن به دمای مورد نظر را ندارد و خنک‌کنندگی آن کم شده است، بوی غیر عادی حس کردید و… یعنی حتماً باید هر چه سریع‌تر کولرتان سرویس شود. اگر خودتان تجربه و تخصص کافی ندارید، حتماً قبل از این‌که متحمل هزینه‌های سنگین تعمیر و یا تعویض موتور اسپلیت باشید، از متخصص کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp