راه اندازی چیلر | چیلرها اغلب بزرگترین مصرف کننده انرژی در یک ساختمان و یا یک کارخانه هستند، بنابراین عملکرد کارآمد  و بهینه یک چیلر می تواند به طور قابل توجهی بر صرفه جویی هزینه  تأثیر بگذارد. راندمان اغلب با طراحی چیلر، کنترل های آن و میزان ظرفیت چیلر با بار ساختمان تعیین می شود. با این حال، عوامل دیگری نیز در این امر نقش دارند که از مهترین عوامل میتوان به راه‌اندازی چیلر اشاره کرد . هنگامی که راه اندازی مناسب چیلر با یک برنامه تعمیر و نگهداری چیلر به صورت منظم ترکیب شوند، می توانند به طور موثر هزینه های مرتبط را کاهش دهند.

راه اندازی چیلر

اهمیت راه اندازی چیلر به صورت تخصصی

راه اندازی تخصصی و مناسب فصلی تضمین می کند که چیلر به طور موثر و قابل اطمینان کار می کند. در عین حال، فرصتی را برای بازرسی و سرویس چیلر برای کاهش هزینه های انرژی و بهبود عملکرد چیلر فراهم می کند. برای مثال، یک تعمیرکار چیلر مجرب ممکن است توصیه کند دمای آب کندانسور ورودی چیلر را به حداقل مجاز یک سازنده معین کاهش دهید. این توصیه ساده میتواند راندمان چیلر را بهبود می بخشد و در برخی موارد ممکن است ظرفیت خنک کننده دستگاه را افزایش دهد.

در کارخانه هایی که در خط تولید و یا برای محیط کارخانه از چیلر استفاده می کنند و دارای چیلرهای متعدد هستند، یک تعمیرکار چیلر ممکن است تغییر توالی چیلر ها را توصیه کند تا به شیوه ای کارآمدتر و قابل اطمینان تر عمل کنند. در مورد یک چیلر بزرگ، همچنین می توان توصیه هایی برای اصلاح یک واحد و یا تنظیمات کنترلی آن برای کمک به بهینه سازی عملکرد آن در شرایط بار سبک ارائه داد. با ما در ادامه بحث راه اندازی چیلر همراه باشد تا نکات مهمی در این رابطه را با هم بررسی کنیم

راه ندازی چیلر

مهمترین نکات راه اندازی چیلر

هنگام راه اندازی چیلر، فرض بر این است که دستگاه به درستی و به صورت کنترل شده خاموش شده است. این کمک می کند تا از ایمنی افرادی که در اطراف تجهیزات کار می کنند اطمینان حاصل شود و در عین حال از چیلر در برابر آسیب در دوره ای که کار نمی کند محافظت می کند. فرآیند خاموش کردن با بررسی عملکردهای صفحه کنترل برای عملکرد صحیح و ارزیابی تاریخچه های خطای ثبت شده آغاز می شود. هدف این است که اطمینان حاصل شود که چیلر قبل از خاموش شدن به خوبی کار می کرده و نقص هایی را که می توان در طول دوره خاموشی برطرف کرد، شناسایی کرد. این تضمین می کند که دستگاه به محض اینکه لازم باشد آماده راه اندازی خواهد بود.

همچنین این زمان برای بررسی عملکرد صحیح هیتر و یا وارمر روغن است. این هیترها باید برای مدت زمان معینی قبل از راه اندازی برق داشته باشند تا مطمئن شوید که مبرد از روغن جدا شده است. آنها به گونه ای طراحی شده اند که مبرد جذب شده توسط روغن در طول چرخه خاموش را از بین ببرد.

راه ندازی چیلر

مراحل راه اندازی چیلر

مرحله اول: بررسی شیر ها و کندانسور چیلر

راه اندازی چیلر معمولاً در شرایط ظرفیت کم و حداقلی و  بار برودتی سبک انجام می شود .در این مرحله نکته ای بسیار مهم است تا بررسی شود این است که شیرهای آب سرد و کندانسور در موقعیت عملکرد مناسب خود قرار داشته باشند و سپس، برج خنک کننده و مبدل های حرارتی را می توان پر کرد. باید عملکرد کندانسور و جریان آب سرد بررسی شود. علاوه بر این، تکنسین باید سطح روغن کمپرسور بررسی کند.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید : تعمیر برج خنک کننده چیلر

مرحله دوم: بررسی روغن کمپرسور چیلر

در صورت لزوم، مطمئن شوید که سیستم برگشت روغن به درستی کار می کند. چیلرهای آب خنک با تناژ بالا از سیستم های برگشت روغن برای بازگشت موثر روغن به کمپرسور استفاده می کنند تا منبع روغن مناسبی وجود داشته باشد. اگر این سیستم ها به درستی کار نکنند، چیلر یکی از کلیدهای ایمنی خود را خاموش می کند تا از آسیب به کمپرسور جلوگیری شود.

مرحله سوم: بررسی فیلتر روغن و فشار و دمای چیلر

در یک نکته مرتبط، فیلترهای روغن باید طبق توصیه های سازنده تعویض شوند تا اطمینان حاصل شود که روغن بدون ذرات همیشه به کمپرسور عرضه می شود. این به نوبه خود به اطمینان از روانکاری کافی یاتاقان های کمپرسور کمک می کند. همچنین بررسی کنترل پنل برای عملکرد صحیح و بررسی فشار و دمای سیستم برای اطمینان از اینکه چیلر در حالت بهینه کار می کند بسیار مهم است.

مرحله چهارم: بررسی فیلتر درایر 

 فیلتر درایرها در زمان راه اندازی چیلر باید بررسی شود و در صورت تشخیص کارشناس میتواند تعویض شده و سیستم کندانسور طبق توصیه های سازنده تمیز شود.

مراحل راه اندازی چیلر

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید : فیلتر درایر چیست؟

راه اندازی اصولی چیلر از خسارت شدید جلوگیری می کند

راه اندازی چیلر همچنین ممکن است زمان ایده آلی برای انجام تحلیل ارتعاش در چیلر باشد. این تجزیه و تحلیل باید حداقل سالیانه انجام شود تا اطمینان حاصل شود که کمپرسور و موتور هر دو در شرایط کار خوب هستند. این روش می تواند یک مشکل را قبل از وقوع یک خرابی زیان بار شناسایی کند و در صورت شناسایی زودهنگام مشکل، زمان خرابی و هزینه های تعمیر را کاهش دهد.

بهترین زمان برای انجام تحلیل ارتعاش در شرایط بار کامل است. اگر در هنگام راه اندازی چیلر بار کافی در دسترس نباشد، بازگشت و انجام این آزمایش زمانی که چیلر با بار کامل کار می کند مهم است. در هر صورت، نتایج تجزیه و تحلیل را می توان با نتایج اولیه قبلی مقایسه کرد. اگر خوانش‌های پایه هرگز جمع‌آوری نشدند، برای شروع این روش ارزشمند هرگز دیر نیست. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که روند این نتایج و سایر نتایج آزمایش به شناسایی تغییرات در طول زمان کمک می کند که ممکن است نشان دهنده مشکلاتی باشد که نیاز به اقدامات اصلاحی دارند.

در نهایت، تمام پارامترهای عملیاتی را ثبت و ثبت کنید تا مطمئن شوید که چیلر در یک بار مشخص به درستی کار می کند و به تشخیص مشکلات کمک می کند. پارامترها را می توان جهت ارزیابی عملکرد یک جزء معین در طول زمان مورد استفاده قرار داد. هنگامی که مشکلات شناسایی و متعاقباً اصلاح می‌شوند، عملکرد چیلر باید به قرائت‌های اولیه برای یک وضعیت بار معین نزدیک شود، با این فرض که هیچ تخریب داخلی و سایش قطعات رخ نداده است.

راه ندازی چیلر

راه اندازی چیلر خود را به کارشناسان ما بسپارید

در انتخاب تکنسین، حتماً با مجموعه ای را انتخاب کنید که در زمینه سرویس دهی به نوع چیلر در محل شما مجرب باشد. اکثر تولید کنندگان تجهیزات اصلی از متخصصان بسیار آموزش دیده ای استفاده می کنند که مهارت ها و ابزار لازم برای انجام کار را دارند و ما به شما این نوید را می دهیم که کارشناسان و تکنسین های مجموعه بزرگ گروه مشاوران سانتیگراد از برترین و با تجربه ترین افراد در بحث راه اندازی چیلر، آماده ارائه تمامی خدمات مربوط به چیلر شما خواهند بود.

یک تعمیرکار چیلر واجد شرایط از یک شبکه خدمات بزرگ، همچنین دسترسی به مجموعه ای حتی بزرگتر از منابع، از جمله ادبیات فنی، و در برخی موارد، یک گروه پشتیبانی فنی و مهندسی را ارائه می دهد که به طور کامل درک می کند که چگونه از یک قطعه خاص بیشترین بهره را ببرید. تجهیزات. این منابع تضمین می کنند که توصیه های مناسب در سریع ترین زمان ممکن ارائه می شود.

استفاده از خدمات یک تعمیرکار چیلر مجرب برای انجام مراحل راه اندازی چندین مزیت مهم را به همراه دارد:

بهبود عملکرد و قابلیت اطمینان چیلر؛

به حداقل رساندن زمان توقف؛

صرفه جویی بالقوه انرژی 30 درصد یا بیشتر؛

حداکثر عمر تجهیزات؛

حداقل هزینه های تعمیر و خدمات؛

بازگشت سرمایه بیشتر در تجهیزات سرمایه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp