مرکز تعمیر چیلر لیزر تخصصی با بهترین راهکارها

تعمیر چیلر لیزر کار تخصصی و حرفه‌ای است. اگر چیلر لیزر شما مثل قبل کار نمی‌کند و یا مشکلی پیدا کرده است و به دنبال یک مرکز تعمیر سریع و در عین حال حرفه‌ای هستید، جای درستی آمده‌اید. ما در اینجا در کنار شما هستیم تا هم راهکارهائی را برای بررسی و نگهداری سرویس چیلر دستگاه لیزر به شما ارائه کنیم و هم در انتها یک مرکز خوب با کارشناسان حرفه‌ای که به شما کمک می‌کنند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به سرویس و تعمیرات چیلر بپردازید.

چیلر لیزر

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: پنج عامل در انتخاب چیلر صنعتی

نگهداری چیلر دستگاه لیزر

دستگاه‌های لیزر به صورت دائمی به خنک شدن نیاز دارند که این کار به وسیله چیلر لیزر انجام می‌شود. بدون توجه به نوع دستگاه لیزر، در تمام آن‌ها مواردی در زمینه نگهداری وجود دارد که باید به دقت به آن‌ها توجه داشته باشید تا هم عمر دستگاه لیزر شما بیشتر شود و هم قسمت چیلر لیزر آن نیازمندی کمتری به تعمیرات پیدا کند.

عیب یابی چیلر لیزر

هیت سینگ‌های دستگاه را تمیز کنید

به خاطر عبور هوا از هیت سینگ‌های چیلر دستگاه لیزر بعد از مدتی آنها دچار خاک گرفتگی شده و خاک به مانند یک عایق عمل کرده و اجازه عبور گرما را نمی‌دهد، بهتر است که این هیت سینگ‌ها به وسیله یک قلمو هر از چندگاهی گردگیری و تمیز شوند.

سطح آب دستگاه لیزر را چک کنید

اگرچه کم کردن آب یک اتفاق معمول در دستگاه‌های لیزر نیست، اما یکی از شایع ترین موارد که سبب مشکل و تعمیر چیلر لیزر می‌شود، کاهش بیش از حد آب به علل مختلف است. بهتر است که سطح آب چیلر همیشه در حد مشخص شده باشد. همچنین آب دستگاه با استفاده از آب مقطر تامین شود تا از رسوب و آسیب به قسمت‌های دیگر جلوگیری شود.

کابل‌های برق را برای تعمیر چیلر لیزر خود چک کنید

کابل‌های برق ممکن است بعد از مدتی کار به خصوص در زمان جابجائی دستگاه دچار مشکل شوند. برای جلوگیری از مشکل و تعمیر چیلر لیزر خودتان مطمئن شوید که اتصالات برق و کابل‌ها در سلامت هستند. عبور وسایل از روی کابل برق و یا زخمی شدن کابل‌ها می‌توانند سبب اتصالی و آسیب دیدگی دستگاه شوند و چیلر لیزر شما از کار بیفتد.

گرم شدن بیش از حد دستگاه

چیلر لیزر برای خنک شدن به جریان دائمی هوا تازه نیاز دارد. هیچگاه این چیلرها را در فضای بسته و یا در مکان‌های گرم نگهداری نکنید. اما اگر فضای مناسبی برای دستگاه در نظر گرفته‌اید و بازهم دما دستگاه بالا می‌رود، باید به تعمیر چیلر لیزر خودتان بپردازد. دمای قابل قبول بر حسب هر دستگاه متفاوت است که باید آن را کارشناسان ما و یا کاتالوگ دستگاه چک کنید.

دستگاه دائما بوق می‌زند

بوق ممتد دستگاه و یا بوق‌های دائمی دستگاه نشان دهنده آن هستد که چیلر شما دچار مشکلی است. بهتر است که صفحه اسکرین دستگاه و یا درجه‌های آن را چک کنید. هر پیام اخطاری به شما می‌گوید که چیلر لیزر شما اکنون نیازمند چیست. اگر از مفاهیم این پیام‌ها اطلاعی ندارید بهتر است با کارشناسان ما در تماس باشید، ما بهترین راهکار را برای تعمیر چیلر لیزر در اختیار شما قرار می‌دهیم.

پمپ یا قسمت‌های دیگر دستگاه صدا می‌دهد

قسمت‌های مختلف چرخنده ممکن است بعد از مدتی دچار مشکلاتی شود و به صدا بیفتد. گاهی نیز ممکن است صداهائی مانند جرقه، خروج گاز و یا چکیدن آب از آن شنیده شود. این صداها غیر معمول هستند. بهتر است برای رفع مشکل و تعمیر دستگاه چیلر لیزر با ما در تماس باشید. رفع هر کدام از این صداها نیازمند کار تخصصی ویژه است. با ضربه زدن، یا دستکاری سعی در قطع این صداها نکنید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: علت صدا دادن چیلر و روش‌های کاهش صدای چیلر

شارژ گاز چیلر لیزر را چک کنید

برخی از چیلرها برای خنک کننده مایع اصلی از گاز خنک کننده استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها نیازمند تست‌های دوره‌ای برای نگهداشتن این گازها هستند. اگر اخطار دستگاه در این زمینه را مشاهده می‌کنید، یا آنکه از آخرین باری که گاز چیلر لیزر را شارژ کرده‌اید زمان زیادی می‌گذرد، بهتر است که توسط کارشناسان ما این موضوع را یکبار بررسی کنید شاید نیازمند شارژ مجدد چیلر لیزر باشید.

کار زیاد کشیدن از دستگاه لیزر

چیلر لیزر وظیفه خنک کاری تنوره و یا قسمت آماده سازی لیزر را بر عهده دارد. اما اگر این دستگاه به مدت زمان زیادی مشغول به کار باشد، چیلر لیزر توان خودش را از دست می‌دهد و خنک کاری نمی‌تواند کاهش دمای مورد نظر را انجام دهید. بهتر است که برای جلوگیری از مشکل و نیازمندی به تعمیر چیلر لیزر، به ازای دو تا سه ساعت کار نیم تا یک ساعت از لیزر استفاده نشود تا دستگاه و مایع خنک کاری به دمای محیط برگردد و خنک شود. هیچگاه از دستگاه خنک کننده مضاعف مانند پنکه و یا کولر برای خنک کاری مضاعف استفاده نکنید.

چطور سرویس چیلر دستگاه لیزر را انجام دهیم

بهتر است که در قدم اول از هرگونه بازکردن دستگاه خودداری کنید. گرچه شاید مکانیزم کار به نظر ساده بیاید اما خطرات زیادی از برق گرفتگی تا سوختگی برای شما ممکن است پیش بیاید. برای تعمیر چیلر لیزر به صورت زیر عمل کنید.
⦁ از هر گونه دستکاری درجه‌ها و تنظیمات بپرهیزید.
⦁ از بازکردن قطعات و یا تست کردن جریان برق به هر عنوان خودداری کنید.
⦁ از خنک کاری دستگاه با آب به شدت بپرهیزید.
⦁ هیچ گاه برای خنک کاری مضاعف از فن کمکی و یا سیستم‌های خنک کاری دیگر استفاده نکنید، زیرا در این صورت دستگاه به شدت آسیب می‌بینید.
⦁ دستگاه لیزر را به صورت استاندارد خود خاموش کنید.
⦁ اگر دستگاه چیلرلیزر شما دارای تنظیمات مجزا از دستگاه اصلی آن را نیز خاموش کنید.
⦁ جریان برق را قطع کنید.
⦁ تکرار می‌کنیم، هیچ چیزی را باز و یا دستکاری نکنید.
⦁ با کارشناسان مرکز ما در تماس باشید تا به سرعت برای تعمیر چیلر لیزر شما اقدام کنیم.
تعمیر و نگهداری چیلر نیازمند بهره گیری از ابزارها و تخصص‌های خاص خود است. دستگاه‌های چیلر لیزر از مکانیزم ساده ای استفاده می‌کنند، اما به معنای آن نیست که دستگاه‌های راحتی برای بازکردن و تعمیر کردن هستند. متاسفانه دستکاری‌های غیر کارشناسی تنها می‌تواند هزینه تعمیر چیلر لیزر شما را افزایش دهد.
قیمت تعمیر دستگاه چیلر لیزر هم می‌تواند بر حسب عیب ایجاد شده متفاوت باشد. برای همین نمی‌توان صرفا چند فاکتور قیمت داد، از تعمیر قطعات و یا تعویض آنها و حتی کمیابی قطعات همگی بر روی قیمت تعمیر چلیر لیزر تاثیر گذار هستند. با این همه برای تعمیر ایمن و کم هزینه حتماً به ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp