تعمیر پمپ درین کولر گازی | پمپ درین یکی از اجزای مهم در تخلیه آب کولرهای گازی است و در مواقعی کاربرد دارد که امکان تخلیه آب به بیرون وجود ندارد. در مواقعی که فاصله بین پنل و دیوار بیرونی زیاد است یا تخلیه آب کولرگازی باید سربالایی برود، باید از وسیله‌ای مخصوص برای انتقال آب کولر به سمت بیرون استفاده کرد. وسیله‌ای که به دلیل کم بودن فشار آب و برای تخلیه مصنوعی آب کولر استفاده می‌شود، همان پمپ درین است. گاهی اوقات به دلیل عدم مراقبت یا استفاده نامناسب، این پمپ دچار مشکل می‌شود و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند.

در صورتی که نیاز به تعمیر پمپ درین کولر گازی پیدا کردید و خودتان تخصصی در این مورد ندارید، فقط کافی است با شماره تماس‌های گروه مشاوران سانتی گراد تماس بگیرید، تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند و در صورت نیاز به تعمیر کولر گازی شما بپردازند اگر در این زمینه تخصص دارید، مطالب زیر می‌تواند به شما در تعمیر پمپ درین کولرهای گازی کمک کند.

مشکلات متداول پمپ درین

مشکلات متداول پمپ درین

شایع‌ترین مشکلی که در استفاده از پمپ درین کولر گازی با آن مواجهه می‌شوید که نشان می‌دهد این پمپ دچار مشکل شده، نشتی آب از کولر گازی یا عدم کار کرد پمپ است. با توجه به این که پمپ‌های درین مقداری سر و صدا دارند، اگر کار نکنند، به راحتی متوجه عدم کارکرد آن خواهید شد.

بررسی نحوه نصب پمپ درین

اگر پمپ درین یا کولرگازی خود را به تازگی نصب ‌کرده‌اید، این احتمال وجود دارد که نصاب تازه کار نصب آن را به درستی انجام نداده باشد و به همین دلیل پمپ کار ‌ند و یا با وجود کار کردن آن، همچنان آب از کولر به داخل اتاق می‌چکد. بنابراین، قبل از هر چیز از نصب صحیح پمپ درین خود مطمئن شوید.

بررسی نحوه نصب پمپ درین

منبع تغذیه پمپ و تعمیر پمپ درین کولر گازی

 اگر پمپ درین خود را به تازگی نصب نکرده‌اید و در حال حاضر روشن نمی‌شود، ممکن است منبع تغذیه آن دچار مشکل شده باشد. اتصال پمپ به برق را بررسی کنید و مطمئن شوید مشکل از منبع تغذیه نیست. اگر مشکل از منبع تغذیه نبود، به این معنی است که باید برای تعمیر پمپ درین کولر گازی خود اقدام کنید. اما اگر مشکل از اتصال و یا خود منبع تغذیه پمپ باشد، باید منبع تغذیه پمپ را تعمیر یا تعویض کنید. معمولاً این مشکل وقتی به وجود می‌آید که از پریز برق مخصوص پمپ درین برای وسایل برقی پر مصرف دیگر استفاده شود.

منبع تغذیه پمپ و تعمیر پمپ درین کولر گازی

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید : علت کار نکردن کولر گازی

 شلنگ مخصوص پمپ درین

یکی از قسمت‌های مهمی که تأثیر زیادی در عملکرد صحیح پمپ درین دارد، شلنگ متصل به کولرگازی است. اگر به هر دلیلی شلنگ مسدود یا خراب شود، پمپ درین معیوب خواهد شد و شما به تعمیر پمپ درین کولر گازی‌تان نیاز پیدا خواهید کرد. عوامل زیادی در مسدود شدن شلنگ تأثیر دارند. یخ زدن کویل‌های کندانسور و آب شدن آن‌ها باعث حجم تخلیه آب بیشتر از ظرفیت شلنگ پمپ می‌شود و ممکن است باعث نشتی آب از پمپ شود.

گرد و غبار زیاد در محیط بیرون از کولر گازی ممکن است وارد مسیر تخلیه آب کولر شود و به مرور زمان رسوب بندد، در چنین شرایطی شلنگ و مسیر عبور آب تخلیه از پمپ به محیط بیرون مسدود خواهد شد و آب از پمپ نشت می‌کند.

غیر از گرد و غبار، وجود انواع باکتری‌ها و کپک‌ها نیز می‌تواند در این امر اثر گذار باشد و به تخلیه نامناسب آب و در نهایت نشت آب کمک کند.

اگر شلنگ را بررسی کردید و متوجه انواع رسوب‌ها در داخل آن شدید، قبل از اتصال دوباره شلنگ به پمپ، آن را تمیز کنید تا عاری از هر گونه مواد میکروبی و رسوب شود. برای این کار باید از مواد مخصوص استفاده کنید. اگر خودتان مهارت و دانش کافی ندارید از تکنسین‌های مجرب تعمیر پمپ درین کولر گازی گروه مشاوران سانتی گراد کمک بگیرید.

 شلنگ مخصوص پمپ درین

مسدود شدن سنسور آب و رابطه آن با پمپ درین کولر گازی

گاهی اوقات مشکل پمپ درین این است که سنسور آب درون پمپ به طور موقت مسدود شده است و یا مشکلی در عملکرد آن به وجود آمده باشد. برای رفع این مشکل فقط کافی است به آرامی به پمپ ضربه بزنید و یا آن را به سمت چپ و راست تکان دهید تا مشکل آن برطرف شود.

مسدود شدن سنسور آب و رابطه آن با پمپ درین کولر گازی

مسدود شدن یا خراب شدن فیلتر پمپ درین و نیاز به تعمیر پمپ درین کولر گازی

پمپ‌های درین یا پمپ های تخلیه دارای یک صفحه فیلتر هستند. این صفحه فیلتر مانع از ورود زباله‌ها و یا انواع گرد و غبار به داخل لوله‌ها و یا شلنگ‌های متصل به کولر می‌شود تا آب از کولر به راحتی خارج شود. گاهی اوقات پمپ درین در محیط بیرون از منزل نصب می‌شود و به همین دلیل از سرویس دوره‌ای یا تمیز کردن فیلتر و صفحه نمایش آن غفلت می‌شود. اگر به هر دلیلی فیلتر مسدود شود، این کار به پمپ درین آسیب خواهد رساند.

یکی از کارهایی که برای کارایی بهتر پمپ درین در سرویس دوره‌ای کولر گازی می توان انجام داد، تمیز کردن فیلتر، صفحه نمایش و سایر اجزای پمپ درین است. با این کار طول عمر و راندمان پمپ افزایش می‌یابد و از سوختن یا نیاز به تعمیر پمپ درین کولر گازی جلوگیری می‌شود. بهتر است برای تمیز کردن فیلتر و صفحه نمایش فیلتر، از مواد مخصوص این کار استفاده کنید.

سخن آخر

یکی از مسائل بسیار مهم در تعمیر پمپ درین کولر گازی، نوع آن است. پمپ‌های درین در انواع بسیاری وجود دارند و ساختار آن‌ها با هم کمی متفاوت است. با این حال، ساختار کلی پمپ‌های درین مشابه یکدیگر است. اگر متوجه شدید پمپ درین کار نمی ‌کند یا با وجود کار کردن آن، کولر آب پس می‍دهد، چند مورد ابتدایی را بررسی کنید.

منبع تغذیه پمپ، شلنگ متصل به کولر، سیم اتصال، مسدود شدن سنسور از این موارد ابتدایی هستند. گاهی اوقات نیز نیاز است فیلتر را با مواد مخصوص تمیز کرد. اگر با وجود بررسی این مسائل باز هم پمپ کار نمی‌کند، احتمالاً به تعمیر حرفه‌ای نیاز دارد و برای رفع مشکلات آن بهتر است از تکنسین‌های کار آزموده و مجرب گروه مشاوران سانتی گراد کمک بگیرید که تجربه زیادی در تعمیر پمپ درین کولر گازی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp