تعمیر کولر گازی در تهران، به متخصصان ما در مجموعه بزرگ سانتیگراد اعتماد کنید

تعمیر کولر گازی در مجموعه بزرگ سانتیگراد ، تعمیرکار کولر گازی و تکنسین های مرکز تعمیر و سرویس کولر گازی ما با کسب دانش فنی به روز در برترین آموزشگاه های کشور و با تکیه به سال ها تجربه و مهارت آماده ارائه کلیه خدمات سرویس و تعمیر کورگازی به شما عزیزان خواهند بود.

تیم فنی متشکل از حرفه ای ترین کارشناسان

خدمت رسانی در کمترین زمان ممکن

تضمین کیفیت تمامی قطعات استفاده شده

هزینه های منصفانه و اعلام حدود قیمت

سرویس دهی در تمامی مناطق

دریافت مشاوره

0
+
پروژه انجام شده طی سال های اخیر
0
%
مشتریان راضی از خدمات مجموعه سانتیگراد
0
+
نفر کارشناس مجرب و دوره دیده

دلیل برتر بودن ما

مجموعه بزرگ سانتیگراد با داشتن بهترین کارکنان و تعمیرکار کولر گازی حرفه‌ای در عرصۀ تعمیر و سرویس انواع دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی از جمله انواع کولر گازی گامی بلند در راستای کمک به شهروندان به منظور نصب، نگهداری و سرویس این دستگاه‌های نوین برداشته است. مسلماً تعمیر و سرویس این سیستم‌های جدید و به روز دنیا نیازمند تجربه و دانش بسیاری است که خوش‌بختانه تیم حرفه‌ای ما توانسته است این دانش و تجربه را توامان به دست بیاورد تا شما عزیزان بتوانید با خیالی راحت و آسوده نصب، سرویس و تعمیر کولر گازی در تهران خود را به آنان بسپارید.

تعمیرکاران متخصص

تکنسین و تعمیرکار کولر گازی مجرب و حرفه ای مجموعه سانتیگراد با دانش فنی بالا تمامی مشکات دستگاه کولر گازی شما را برطرف می کنند

عیب یابی حرفه ای

 عیب یابی در تعمیر کولر گازی ها مسئله ای بسیار حساس و دقیق است تا با تشخیص درست مانع از خصارت های بیشتر شد

سرعت در ارائه خدمات

ارائه تمامی خدمات تعمیر کولر گازی در تهران از لحظه تماس شما در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام می شود

تعمیر کلیه برند ها

 برندهای مختلفی از کولر گازی وجود دارد که تعمیر آنها علاوه بر تخصص و دانش فنی نیازمند ابزار های خاصی نیز می باشند

هزینه های منصفانه

تمام تلاش ما در مجموعه سانتیگراد کمتر شدن هزینه تمام شده برای شما خواهد بود و قیمت ها کاملا منطقی و منصفانه به شما اعلام می شود

مشاوره خدمات

کارشناسان مجموعه سانتیگراد با راهنمایی های جامع و کامل به شما کمک می کنند تا جای ممکن خودتان مشکل را رفع کنید.

سرویس و تعمیر کولر گازی 

کولرهای گازی  و یا اسپلیت‌ها نقش مهمی در خنک‌ کردن محیط در فصول گرم سال دارند. به طوری که چند ساعت از کار افتادن آن‌ها، تحمل گرما را برای ما بسیار سخت می‌کند. فیلترها، کویل‌ها و فن های کولر گازی، از اجزایی هستند که باید به طور مرتب تعمیر و نگهداری شوند تا دستگاه طول عمر بیشتری داشته باشد. اگر نسبت به تعمیر کولر گازی یا سرویس اسپلیت، بی‌تفاوت باشیم، به مرور زمان راندمان و  عملکرد دستگاه کاهش پیدا می‌کند، در حالی که مصرف برق  آن افزایش می‌یابد. بنابراین سرویس و تعمیرات کولر گازی از اهمیت زیادی برخوردار است. دراین مقاله، قصد داریم به بررسی مشکلات احتماًلی تعمیر و سرویس کولر گازی ها  بپردازیم.

آیا هرکسی قادر به تعمیر و نصب کولرگازی است؟ بدون دیدن دوره‌های تخصصی می­توان تعمیرکار کولرگازی بود؟ اکثر مردم اطلاعی در مورد نصب و تعمیر کولر گازی ندارند. پس اگر قصد نصب و یا تعمیر کولرگازی در تهران  را دارید حتماً از یک تیم متخصص مانند گروه مشاوان سانتی­گراد کمک بگیرید.

سرویس و تعمیر کولر گازی

کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

 کولر گازی نوعی سیستم HVAC بوده که قادر به تولید سرمایش و همچنین گرمایش است.  درواقع کولرگازی به عنوان دستگاه تهویه مطبوع در راستای کمک به سیکل تبرید تراکمی‌ و کنترل دمای محیط مورد استفاده قرار می­گیرد. حتی برخی کولرگازی­ ها دارای سیستم ضدعفونی و کنترل رطوبت هوا هم می­باشند. ما در اینجا برای اینکه شما به طور کامل و جامع در مورد این سیستم اطلاعات کسب کنید و بتوانید مشکل پیش آمده برای دستگاه خود را تا جای ممکن خودتان برطرف کنید به معرفی دستگاه کولر گازی و اجزا و قطعات و نحوه کارکرد آن ها و مشکلاتی که برای دستگاه به وجود خواهد آمد و نحوه تعمیر کولر گازی در تهران و برطرف کردن آنها و همچنین راه های نگهداری درست از دستگاه ، نصب و راه اندازی کولر گازی، سرویس کلی و شارژ گاز کولر گازی می پردازیم

اجزاء و قطعات کولر گازی 

 نقش کولرگازی عبارت است از فرایندی تکراری شامل گرفتن هوای گرم درون محیط و استفاده از فرایند تبخیر مایع مبرد موجود در اواپراتور کولرگازی برای تبدیل هوای گرم به هوای مطبوع و خنک! تمامی اجزاء و قطعات درون کولر گازی مانند اواپراتور،شیر انبساط،کندانسور،لوله مویین،کمپرسور کولر گازی در دو قسمت اصلی قرار دارند که این دو قسمت عبارتند از :

 1. یونیت داخلی کولر گازی

 2. یونیت خارجی کولر گازی

یونیت داخلی کولر گازی

یونیت داخلی در واقع نقش اصلی را در خنک کردن محیط با استفاده از فن خنک کننده و اواپراتور کولر گازی دارد و شمال قسمت های حساس دیگری مانند فیلتر و برد کولر گازی نیز می شود، در ادامه بطور کامل این قسمت و قطعات درون آن را مورد برسی قرار می دهیم.

فن کولر گازی که از دیگر اجزاء یونیت داخلی است این فن هوای گرم داخل محیط را مکش می کند و به اواپراتور می برد و باعث خنک شدن محیط می شود . فن خنک کننده کولر گازی به یک موتور کوچک وصل شده است که وقتی ما میخواهیم دما را تنظیم کنیم در حقیقت سرعت چرخش این موتور را کم و زیاد می کنیم.

فن کولر گازی

در اصل، کویل اواپراتور جایی است که هوای سرد و مطبوع دستگاه شما از آن می آید. همچنین از آن به عنوان سیم پیچ تبخیرکننده نیز یاد می شود، اواپراتور کولر گاری  از دسته ای از سیم پیچ های فلزی ساخته شده است و فلزی که برای این کویل ها استفاده می شود معمولاً  مس است . کویل اواپراتور مبرد سرد و مایع را از کویل کندانسور و کمپرسور دریافت می کند. یک فن هوای گرم خانه شما را وارد کویل اواپراتور می کند و مبرد گرمای هوا را جذب می کند. همانطور که در بالا ذکر شد، کویل اواپراتور هوای خانه شما را نیز خنک می کند و  فن هوا سرد را در سراسر فضا پخش می کند.

اواپراتور کولر گازی

فیلتر هوا در درون پنل داخلی کولر گازی و درست قبل از اواپراتور قرار دارند. دریچه‌های ورودی جریان هوا و فیلتر دستگاه را در هنگام سرویس کولر گازی همیشه تمیز کنید.تمیز بودن فیلتر کولر گازی تاثیر بسزایی در عملکرد دستگاه دارد چرا که فیلتر هایی که کثیف شدن و رسوب گرفتن میزان جریان هوا را پایین آورده و راندمان سیستم را کاهش می دهند و علت بسیاری از خرابی ها می بشند.

فیلتر کولر گازی

تمام هدف یک کولر گازی پنجره ای این است که هوا را به حرکت درآورد. هوایی که توسط اواپراتور خنک شده و با استفاده از فن جریان پیدا کرده از طریق دریچه هوا وار محیط می شود زاویه این دریچه ها به صورت افقی و عمودی قابل تنظیم هست تا هوای خنک شده به همه قسمت های مد نظر شما فرستاده شود.

دریچه کولر گازی

یونیت خارجی کولر گازی

این بخشی از یک سیستم کولر گازی است که شامل کمپرسور، فن کندانسور ، برد مدار و سیم پیچ تبادل حرارت است. بیرون از ساختمان قرار دارد و مبرد را به یونیت داخلی  خود پمپاژ می کند. اغلب می شنوید که از این یونیت به عنوان “کندانسور” یا “مبدل حرارتی” یاد می شود.

مهمترین قسمت یک کولر گازی کمپرسور است.کمپرسور استاندارد کولر گازی یک پمپ بخار پیستونی است که توسط یک موتور الکتریکی هدایت می شود. بخار مبرد که گازی کم فشار است وارد کمپرسور می شود و توسط پیستون تحت فشار قرار می گیرد و متراکم می شود و دمای آن افزایش می یابد بخار مبرد داغ از کمپرسور در حالت تحت فشار خارج می شود، سپس به سرعت در حال گردش در سیم پیچ کندانسور به مایع تبدیل می شود. .کمپرسور این روند را تا زمانی که دما به همان سطح تنظیم ترموستات شما برسد ادامه خواهد داد.

کمپرسور کولر گازی

در کولر گازی ها با ظرفیت بالاتر از شیر انبساط و با ظرفیت پایین از لوله مویین استفاده می شود که بین دو قسمت کندانسور و اواپراتور قرار دارد و فشار مبرد مایع را حذف می کند تا اجازه انبساط یا تغییر حالت از مایع به بخار در اواپراتور را بدهد و میزان مبرد ورودی به آن را کنترل کند.  مبرد مایع در سردترین حالت خود قرار دارد زیرا از شیر انبساط خارج شده و وارد اواپراتور می شود.

لوله مویی کولر گازی

بخار مبرد داغ از کمپرسور در حالت تحت فشار خارج می شود، سپس به سرعت در حال گردش در سیم پیچ کندانسور به مایع تبدیل می شود. پره های سیم پیچ گرمای آزاد شده را به کمک فن کندانسور در هوا پخش می کنند.در واقع کندانسور مبرد بخار شده را به مایع تبدیل می کند و گرما را به سرعت به بیرون منتقل می کند.

کندانسور کولر گازی

برای اینکه گاز مبرد داغ را به مبرد مایع خنک تبدیل کنیم از فن برای دمیدن هوا به لابلای کویل های کندانسور استفاده می کنیم. با چرخش پره های فن، سیستم تهویه مطبوع شما همچنان به چرخه خنک کردن خانه شما ادامه می دهد. هر گونه مشکل در فن کندانسور می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد و خرابی کل کولر گازی شود. با این حال، با تمیز کردن و نگهداری منظم، گرمای بیش از حد این قطعه از واحد کندانسور شما کاملاً قابل پیشگیری است. برخی از انواع  فن برای چرخاندن پره ها به روغن کاری سالانه نیاز دارند. از یک تعمیرکار کولر گازی مجرب برای انجام این کار استفاده کنید تا مطمئن شوید که از نوع روغن مناسب برای روغن کاری موتور فن استفاده می شود.

فن کندانسور کولر گازی

تعمیر کولر گازی 

 تا اینجا با تمامی اجزا و قطعات کولر گازی به طور کامل آشنا شدیم برای تعمیر کولر گازی باید سیکل تبرید و نحوه ارتباط این قطعات با یکدیگر زا بدانیم تا بتوانیم مشکل دستگاه را برطرف کنیم. وقتی صحبت از تعمیرات کولر گازی به میان می آید، باید با شرکتی کار کنید که سابقه بالایی برای ارائه خدمات دارد و  مشکلات شما را یکبار برای همیشه حل کند و به عنوان قابل اعتمادترین تعمیرکاران خدمات تهویه مطبوع سال هاست فعالیت دارند. کارشناسان تعمیرات کولر گازی ما در 24 ساعت شبانه روز  در دسترس هستند تا راه حل های به موقع و با کیفیتی را به شما ارائه دهند که سیستم شما را به حالت عادی بازگرداند. با استفاده از تکنسین های آموزش دیده در بحث تعمیر کولر گازی در تهران ، تجهیزات پیشرفته و قیمت مقرون به صرفه، می توانید برای تمام نیازهای خود به تعمیرات کولر گازی روی ما حساب کنید.

سیکل تبرید در کولر گازی

ایرادات متداول در کولر گازی ها

با توجه به نکات یادشده بهتر است تا کار را به کاردان بسپارید و تعمیر کولر گازی خود را به افراد حرفه‌ای واگزار کنید. با این حال ما در این جا سعی خواهیم کرد تا برخی از ایرادات متداول را برای ما شرح دهیم تا در صورت امکان بتوانید عیوب مربوطه را شناسایی کنید یا اگر قادر بودید آن‌ها را نیز رفع نمایید. البته شما می‌توانید اطلاعات بیشتری را از طریق مقاله های مرجع تخصصی سانتیگراد کسب کنید، ولی همین مواردی را که در این جا مطرح می‌شود، شاید برای آشنایی شما با این مقوله کافی باشد.

ممکن است پس از مدتی استفاده از کولر گازی، متوجه شوید مانند گذشته خنک نمی‌کند و میزان خنک‌کنندگی آن کاهش یافته است. ابتدا با استفاده از ترموستات  میزان تنظیم دما را کاهش دهید. اگر فن کار کند، یعنی مشکل  از آن نیست. اما اگر فن کار نمی‌کند، باید به تعمیرکار زنگ بزنید. علل مختلفی برای خنک نکردن محیط توسط کولر گازی وجود دارد که از مهمترین آنها می‌توان به اختلال در کمپرسور و فشار ساکشن کمپرسور، نشت در لوله مسی، سوختن قطعات موجود در برد، تخلیه گاز، کثیف شدن فیلترها، خرابی در ترموستات، قرارگیری یونیت خارجی در معرض آفتاب، خرابی فن و عدم سرویس در بلند مدت اشاره کرد. در صورتی که خودتان توانایی رفع آن را دارید در اسرع وقت اقدام کنید تا دستگاه دچار آسیب شدیدتری نشود ولی اگر این توانایی را در خود نمی‌بینید حتما از طریق تماس با کارشناسان ما راهنمایی‌های لازم را دریافت کرده و کار را به تعمیرکاران داکت اسپلیت زبده ما بسپارید.

ممکن است بعد از مدتی کولر گازی از کار بیفتد، این می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد. معمولاً خرابی قطعات، مهم‌ترین دلیل برای از کار افتادن کولرگازی هستند. قطعاتی که معمولاً خراب می‌شوند کنتاکتور و خازن‌ها هستند که روی برد کولرگازی یا اسپلیت نصب شده‌اند. با توجه به این‌که نسبتاً ارزان‌قیمت هستند، می‌توانید آن‌ها را خریداری و تعویض کنید.به خصوص اگر حداقل 5 سال از عمر کارکرد کولر گازی شما گذشته است، احتمال خراب‌شدن قطعات بیشتر می‌شود. موتور فن کندانسور نیز ممکن است خراب شود، اما به علت گران‌بودن این قطعه، تا مطمئن نشدید، آن را تعویض نکنید. غیر از خرابی قطعات، ممکن است روشن نشدن اسپلیت به دلیل قطع سیم‌های برق باشند. اگر سیم‌ها روکار هستند، این احتمال وجود دارد موش‌ها، آن‌ها را بجوند و منجر به قطع برق کولر شوند. فیوزها راهم بررسی کنید که سالم باشند.

یکی از مشکلات رایجی که در تعمیر کولرگازی یا تعمیر اسپلیت با آن مواجه می‌شوید، وجود نشتی است. مبرد در لوله‌های مسی کولر گازی تحت فشار بالا ذخیره می‌شود. بنابراین لوله‌های مسی تحت تنش دائمی قرار دارند. به دلیل رطوبت و سایر عوامل خورندگی، لوله‌های مسی سوراخ شده و نشتی ایجاد می‌کنند.نشتی علت‌های مختلف دیگری مانند کثیف شدن بیش از اندازه فیلترهای هوا، مخزن تخلیه آسیب دیده، گرفتگی لوله تخلیه و نصب نامناسب هم دارد.

دراین حالت، به احتمال زیاد فیلتر به شدت رسوب گرفته است و کولرگازی مجبور است برای  به گردش درآوردن جریان هوا، بیشتر کار کند. کار بیشتر، دمای معمول کولر گازی را افزایش می‌دهد و منجر به قطع‌شدن کمپرسور می‌شود. وقتی با چنین مشکلی رو به رو شدید، کافی است فیلتر را در بیاورید و آن را همان طور که به آن اشاره شد، تمیز کنید.در صورتی که نیاز به تعمیرات کولر گازی می بینید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یکی از مواردی که  ممکن است  نیاز به تعمیر کولر گازی داشته باشید، کار نکردن فن کولر گازی است. این احتمال وجود دارد که برق فن از جایی در داخل کولر قطع شده باشد. اگر تجمع بیش از اندازه یخ در کویل‌های داخلی هم وجود داشته باشد، احتمال کار نکردن فن دراین حالت وجود دارد.

وقتی  اسپلیت یا کولرگازی‌تان دچار چنین مشکلی شد، آن را خاموش کنید و تا زمان برطرف شدن مشکل مجدداً روشن نکنید. احتمالات بسیاری وجود دارد که ممکن است چنین مشکلی را به وجود آورند. به احتمال زیاد اواپراتور و کندانسور اسپلیت یا کولر گازی کثیف شده است. فیلتر هوای کثیف منجر به آلودگی کندانسور و اواپراتور خواهد شد. احتمال دیگری هم وجود دارد که شاید اشتباهاً حالت تایمر فعال شده است. حالت خواب درتایمر، باعث می‌شود کولر گازی خود به خود روشن یا خاموش شود. به حالت پیش فرض بروید و مطمئن شوید حالت تایمر را روشن نکرده‌اید.

یکی از مشکلات استفاده از کولر گازی، خراب شدن ترموستات است. ترموستات درواقع، واحدکنترل در داخل خانه شماست و این امکان را به وجود می‌آورد بتوانید دمای دلخواهتان را تنظیم کنید. معمولاً با استفاده از کنترل از راه دور امکان تنظیم دما وجود دارد. البته روی خود دستگاه نیز دکمه‌هایی برای تغییر جریان هوا یا کنترل دما وجود دارد. خراب بودن ترموستات باعث می‌شود، نتوانید دمای محیط را به اندازه دلخواه تنظیم کنید و این ممکن است  باعث آسیب به اسپلیت یا کولر گازی شود.

تعمیرکار کولر گازی

تعمیرکار کولر گازی چه وظایفی دارد؟ 

 کولرهای گازی  و یا اسپلیت‌ها نقش مهمی در خنک‌کردن محیط در فصول گرم سال دارند. به طوری که چند ساعت از کار افتادن آن‌ها، تحمل گرما را برای ما بسیار سخت می‌کند. یک تعمیرکار کولر گازی باید تمامی قسمت ها از جمله فیلترها، کویل‌ها و فن های کولر گازی به طور مرتب چک کند  تا دستگاه طول عمر بیشتری داشته باشد. ما در اینجا تمامی قسمت هایی که توسط تعمیرکار کولر گازی باسیتی مورد بازبینی قراربگیرد را لیست کرده ایم تا شما را بیشتر در جریان اقدامات مربوط به تعمیرات کولر گازی قرار دهیم.

کنترلر های کولر گازی

تعمیرکار کولر گازی فناوری کنترلرهای سیستم شما را مانند ترموستات بررسی می‌کند. آنها مطمئن می شوند که اجزای سیستم به درستی روشن و خاموش می شوند و ترموستات شما درست کار می کند و سیستم را در دمای تنظیم شده شما نگه می دارد.

اجزای الکتریکی کولر گازی

سیم کشی، قطع کننده ها، فیوزها، تمام جنبه های سیستم الکتریکی کولر گازی شما بررسی می شود. جریان و ولتاژ نیز بررسی می شود و اتصالات سست سفت می شوند و محکم در جای خود قرار می گیرند.

شلنگ تخلیه کولر گازی

اگر لوله تخلیه مسدود شده باشد، آب ذخیره شده ممکن است منجر به خوردگی و زنگ زدگی شود که می تواند به تجهیزات کولر گازی آسیب برساند. حتی بدتر، همین رطوبت می تواند راه خود را به خانه شما پیدا کند و منجر به آسیب شود.

قطعات متحرک اصلی کولر گازی

کمپرسور، فن ها و موتورهای یونیت داخلی و خارجی بازرسی و روغن کاری می شوند. تعمیرکار کولر گازی مجرب و با سابقه به دنبال هر گونه قطعات فرسوده و روغن کاری برای کاهش اصطکاک خواهند بود.

کویل های اواپراتور کولر گازی

تکنسین کولر گازی کویل های کندانسور و اواپراتور را تمیز می کند. این باعث افزایش طول عمر کولر گازی شما می شود و همچنین ورود آلودگی به خانه شما را محدود می کند و در دراز مدت شما را از تعمیرات کولر گازی بی نیاز می کند.

سطوح گاز مبرد کولر گازی

سطح گاز مبرد شما بررسی خواهد شد. اگر حجم آن کم باشد، بازرسی بیشتری لازم است. هنگامی که منبع مشکل پیدا شد، تعمیر می شود و شارژ گاز کولر گازی انجام می شود

بیشترین در صد تعمیرات کولر گازی مربوط به کدام بخش است

بیشترین تعمیراتی که توسط تکنسین ها و تعمیرکار کولر گازی در مجموعه بزرگ سانتیگراد از تعمیر کولر گازی در تهران گزارش شده مربوط به بخش های زیر است که به صورت نمودار درصدی به شما ارائه شده است است .

تعویض خازن کولر گازی

تعمیر برد کولر گازی

تعمیر کمپرسور کولر گازی

سایر خدمات کولر گازی

سرویس کولر گازی 

یکی از مهم­ترین راه­ های مراقبت از کولرگازی انجام سرویس دوره­ای است که موجب می­شود مصرف برق دستگاه کم شود، مقدار بازدهی و عمر دستگاه را زیاد شود، همچنین سرویس دوره­ای موجب خبردار شدن از مشکلات جزئی شده و از آسیب­های بزرگ­تر به دستگاه جلوگیری می­کند. شما می­توانید از طریق وبسایت گروه مشاوران سانتی­گراد و تماس با مشاوران ما درخواست نصب، سرویس و یا تعمیر کولرگازی خود را ثبت کنید. عملا کمک گرفتن از سرویس­های دوره­ای توسط متخصصان مجرب موجب کاهش هزینه­ ها و عملکرد صحیح کولرگازی شما می­گردد.

سرویسکار کولر گازی

 فیلترها، کویل‌ها و فن های کولر گازی، از اجزایی هستند که باید به طور مرتب سرویس و نگهداری شوند تا کولرگازی طول عمر بیشتری داشته باشد. اگر نسبت به سرویس کولر گازی یا تعمیر اسپلیت، بی‌تفاوت باشیم، به مرور زمان  راندمان عملکرد دستگاه کاهش پیدا می‌کند، در حالی که مصرف برق  آن افزایش می‌یابد. بنابراین سرویس و تعمیر کولر گازی ها از اهمیت زیادی برخوردار است. دراین اینجا، قصد داریم به بررسی مشکلات احتماًلی در کولرهای گازی و سرویس آن بپردازیم.

قبل از شروع فصل گرما و قبل از استفاده مجدد از سیستم کولر گازی حتما سرویس کولر گازی دوره ای خود را انجام دهید چراکه سیستم تهویه مطبوع باید مانند وسایل دیگر تحت سرویس و نگهداری منظم قرار گیرد. اگر مراقب آنها نباشید، در درازمدت نیاز به تعمیرات کولر گازی پیدا میکنید که هزینه بیشتری برای شما به همراه خواهند داشت یا احتمالاً در بدترین زمان ممکن از کار افتاده و خراب  می شوند.

نکات مهم سرویس کولر گازی 

فیلتر کولر گازی

یکی از موارد مهمی که باید حتماً در سرویس اسپلیت یا سرویس کولر گازی مد نظر داشته باشید، فیلترها هستند. کثیف‌شدن فیلترها، شایع‌ترین علت تعمیر کولر گازی ها هستند. تعویض و تعمیر به موقع فیلترها، عملکرد مناسب کولرگازی شما را تضمین می‌کند. فیلترهایی که رسوب گرفته‌اند و کثیف شده‌اند، میزان جریان هوا را کاهش می‌دهند و راندمان سیستم را پایین می‌آروند.

اگر میزان رسوبات فیلتر بسیار زیاد باشد و مسیر جریان هوا مسدود شود، هوا فیلتر را دور می‌زند و خاک موجود در آن مستقیماً وارد کویل اواپراتور خواهد شد. با وارد شدن گرد و غبار  به اواپراتور، ظرفیت جذب حرارت در آن کاهش می‌یابد. اگر به هنگاه سرویس کولر گازی به موقع فیلتر هوای کثیف را تمیز یا تعویض کنید، 5 تا 15 درصد مصرف انرژی کولر گازی شما کاهش می‌یابد.

تمیز کردن فیلتر کولر گازی
تمیز کردن فیلتر کولرگازی

به نوع فیلتر هوای استفاده شده در کولرگازی دقت کنید، برخی فیلترها قابل استفاده مجدد هستند، اما برخی دیگر یک بار مصرف هستند و با کثیف شدن باید، جایگزین شوند. برای اطمینان از عملکرد بهتر فیلترهوا، در فصول گرما هر یک ماه الی دو ماه یک بار فیلترها را تمیز یا تعویض کنید. قبل از تمیزکردن فیلتر، کولر گازی را خاموش کنید و آن را جارو برقی بکشید. از پارچه‌های نم‌دار هم می‌توانید برای تمیز کردن بهتر استفاده کنید. اگر رسوبات بیش از حد هستند، آن را کاملاً از اسپلیت جدا کرده و بشویید. پس از خشک شدن فیلتر، مجددا آن را در اسپلیت یا کولر گازی نصب کنید.

تمیز کردن فیلتر کولرگازی
فیلتر کولرگازی

اگر در مکانی زندگی می‌کنید که گرد و غبار زیادی وجود دارد و یا در خانه از حیوانات اهلی خزدار نگه‌داری می‌کنید، این دوره زمانی را کوتاه‌تر در نظر بگیرید. یکی از مهم‌ترین کارها در سرویس کولرگازی یا سرویس اسپلیت، تمیز کردن و یا تعویض فیلتر است. این کار را حتماً انجام دهید تا دستگاه شما نیاز به تعمیرات کولر گازی پیدا نکند.

کویل کولر گازی

وقتی کولرگازی به اندازه کافی خنک‌کنندگی ندارد، این می‌تواند به علت رسوب‌گیری کویل‌های اواپراتور و کندانسور باشد. کویل کندانسور و اواپراتور در طول زمان و طی سال‌های متمادی کار، به مرور زمان آلودگی‌ها  را جذب می‌کند. وقتی فیلترکولر تمیز باشد، جلوی کثیف شدن کویل اواپراتور را می‌گیرد. با این وجود، به مرور زمان در کویل آلودگی و رسوب جمع می‌شود. رسوبات موجود در کویل،  باعث می‌شود، کویل مانند عایق عمل کند و توانایی جذب حرارت را از دست بدهد. کویل اواپراتور باید هر سال یک بار بررسی و در صورت نیاز  تمیز شود.

اگر کویل‌های کندانسور در فضای باز قرار داشته باشند، احتماًل کثیف شدن آن بالاتر می‌رود. انواع شاخ و برگ، گرد و غبار و…  وارد کویل شده و علمکرد آن را کاهش می‌دهد.  کویل‌های کندانسور به راحتی قابل تشخیص هستند و شما می‌توانید ببینید آیا گرد و خاکی برروی آن جمع شده است یا خیر و با تمیز کردن آن از خسارت های منجر به تعمیر کولر گازی جلوگیری کنید.

تمیز کردن اواپراتور کولرگازی
تمیز کردن اواپراتور کولرگازی

برای تمیزکردن کویل‌ها، ابتدا جریان برق را قطع کنید. شیر آب را به سمت بالا نگه دارید، از قسمت بالای کویل کندانسور آب را وارد کنید تا مواد خامی که زیر در چسبیده‌اند، پاک شوند. شیر آب را دور تا دور کویل نگه دارید. بعد شیر آب را پایین نگه دارید تا آلودگی‌هایی که شسته شده‌اند به سمت پره‌های کویل بروند. جریان شیر آب را کمتر کنید و شیر آب را دقیقاً داخل کویل‌ها بریزید تا هرآلودگی که باقی مانده، پاک شود. اگر تجربه چندانی در زمینه سرویس کولر گازی یا تعمیر کولر گازی در تهران ندارید، می‌توانید از مشاوران و متخصصان مجموعه سانتیگراد تماس بگیرید، در صورت لزوم آن‌ها شما را در نحوه تمیزکردن کویل کندانسور و اواپراتور راهنمایی می‌کنند.

تمیز کردن کندانسور کولرگازی
تمیز کردن کندانسور کولرگازی

تاثیر سرویس کولر گازی بر کارایی دستگاه

سرویس کولر گازی به ویژه در بخش هایی که به آن اشاره شد بیشترین تاثیر را در راندمان و کیفیت کار دستگاه دارد و شما را از هزینه های بالای تعمیر کولر گازی بی نیاز می کند ما در اینجا این تاثیرات را  به صورت نمودار به شما ارائه داده ایم 

بالا بردن راندمان و کارایی کولر گازی95%
95%
بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان90%
90%
بالا رفتن قدرت پرتاب باد کولر گازی80%
80%
نرم و بی صدا کار کردن کولر گازی85%
85%
کمتر شدن گرد و غبار در محیط75%
75%

تاثیر سرویس کولر گازی بر کارایی دستگاه

سرویس کولر گازی به ویژه در بخش هایی که به آن اشاره شد بیشترین تاثیر را در راندمان و کیفیت کار دستگاه دارد و شما را از هزینه های بالای تعمیر کولر گازی بی نیاز می کند ما در اینجا این تاثیرات را  به صورت نمودار به شما ارائه داده ایم 

بالا بردن راندمان و کارایی کولر گازی95%
95%
بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان90%
90%
بالا رفتن قدرت پرتاب باد کولر گازی80%
80%
نرم و بی صدا کار کردن کولر گازی85%
85%
کمتر شدن گرد و غبار در محیط75%
75%

  تعمیرات کولر گازی تمامی برند ها

برندهای زیادی از کولر گازی ها در بازار ایران وجود دارد، ولی می‌توان مهمترین آنها را که تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای ما تجربه بالایی در تعمیر و سرویس آنها دارند را به شما معرفی کنیم تا متوجه شوید که شرکت ما طیف گسترده‌ای از این برندها را به راحتی تعمیر کرده و در صورت نیاز قطعات مرتبط را در زمان مناسب تهیه و به تعمیر کار کولر گازی تحویل داده تا بتوانند دستگاه شما را با بالاترین کیفیت تعمیر و به شما تحویل دهند.

کلیه خدمات تعمیر کولر گازی در تهران

تیم تخصصی و حرفه ای مجموعه سانتیگراد با بهره گیری از 70 تعمیرکار کولر گازی مجرب و حرفه ای و با داشتن بیش از 15 سال سابقه آماده ارائه  تمامی خدمات عیب یابی، سرویس و تعمیر کولر گازی در تهران و همچنین نصب و راه اندازی و شارژ گاز کولر گازی به شما عزیزان در هر ساعتی از شبانه روز خواهد بود تا در این شرایط بد اقتصادی با هزینه مقرون به صرفه و طبق تعرفه و همچنین در کمترین زمان ممکن مشکلات دستگاه کولر گازی شما را بر طرف نماید.

نصب و راه اندازی کولر گازی

0

شارژ گاز کولر گازی

0
تنظیم و سرویس کولر گازی

تنظیم و سرویس کولر گازی

0

جابجایی کولر گازی

0

تعمیرات کولر گازی

0

تعویض قطعات و تعمیر کولر گازی

0

مراحل خدمات سرویس و تعمیر کولر گازی 

تلفن تماس تعمیر داکت اسپلیت

1 |تماس و ثبت سفارش

از طریق یکی از راه های ارتباطی موجود با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و یا سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید

بررسی مشکل داکت اسپلیت

2 |بررسی مشکل دستگاه

مشکل پیش آمده برای دستگاه خود را برای کارشناسان ما شرح دهید تا بهترین تکنسین برای شما اعزام گردد

اعزام تعمیرکار داکت اسپلیت

3 |هماهنگی زمان اعزام

زمان اعزام تعمیرکار کولر گازی با شما هماهنگ میشود تا در کمترین زمان ممکن در آدرس شما حضور داشته باشند

اعزام تعمیر کار داکت اسپلیت

4 |اعزام کارشناس مجرب

کارشناسان ما به جهت عیب یابی و برآورد هزینه و تعمیر دستگاه در آدرس شما حاضر میشوند

هزینه سرویس و تعمیر کولر گازی در تهران

همان طور که می‌دانید، تعمیر لوازم برقی از جمله تعمیرات کولر گازی با توجه به دستمزد و تعویض یا تعمیر قطعه معیوب می‌تواند متفاوت باشد. مسلما در صورتی که قطعه‌ای نیاز به تعویض نداشته باشد و تعمیر آن امکان‌پذیر باشد،تعمیرکار کولر گازی آن قطعه را تعمیر می کند تا هزینه به حداقل برسد. ولی اگر قطعه‌ای نیاز به تعویض داشته باشد، علاوه بر دستمزد، هزینه قطعه تعویض شده نیز بر روی هزینه کلی تعمیر افزوده خواهد شد. البته جای نگرانی نیست، چون تعمیرکاران حرفه‌ای ما تا آنجا که مقدور باشد از تعویض قطعه خودداری کرده و سعی می‌کنند تا قطعات معیوب را به بهترین شکل تعمیر کنند. البته اگر در جایی نیاز به تعویض قطعات بود، ما با ارتباطات تنگاتنگی که با فروشندگان قطعات لوازم خانگی داریم، می‌توانیم این قطعات را در اسرع وقت و با کمترین قیمت بازار تهیه و برای دستگاه شما عزیزان استفاده کنیم تا هزینه‌های تعمیر کولر گازی شما به حداقل برسد.

ثبت درخواست فوری تعمیر کولر گازی 

تماس با شما در کمتر از 5 دقیقه

اعزام سریع کارشناس

نام و شماره تماس خود را برای ما ارسال کنید و در صورتی که می توانید توضیح مختصری از مشکل پیش آمده برای ما بنویسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت و در کمتر از پنج دقیقه با شما تماس بگیرند

نام ( شخص ، شرکت) *
این فیلد را پر کنید
شماره تماس *
این فیلد را پر کنید
ایمیل
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
توضیحات
این فیلد را پر کنید

شارژ گاز کولر گازی

هنگامی که سیستم  کولر گازی شما به درستی کار می کند اما محیط شما را به طور موثر خنک نمی کند یا هوای گرم از دریچه ها می آید و اینکه یخ روی کویل اواپراتور تشکیل می شود، وقت آن است که گاز دستگاه خود را دوباره شارژ کنید. این کار توسط یک تعمیرکار کولر گازی مجرب مجددا شارژ کرد تا کارایی بهتری را از خود نشان دهد.دو شیر در انتهای پایینی یونیت خارجی وجود دارد ، یکی برای تامین گاز فشرده از یونیت خارجی به یونیت داخلی و دیگری برای دریافت گاز برگشتی از یونیت داخلی. در ابتدا ، هر دو شیر بسته است. در حین شارژ گاز ، هر دو سوپاپ به آرامی باز می شوند.

با این کار مبرد در کل سیستم تهویه مطبوع از جمله یونیت داخلی ، خارجی و لوله مبرد توزیع می شود.این کار یک کار تخصصی در بحث تعمیرات کولر گازی است و باید توسط کارکنان ماهر و تعمیرکار کولر گازی زبردست انجام شود، چون باید به میزان استانداردی گاز به داخل محفظه تزریق شود.تعمیرکاران حرفه‌ای ما این کار را در زمان سرویس دوره‌ای یا در هنگام تعمیر کولر گازی شما در صورت نیاز به بهترین نحو انجام خواهند داد.

شارژ گاز داکت اسپلیت

به یاد داشته باشید که با توجه به اهمیت زیاد میزان مناسب شارژ گاز کولر گازی ها، در صورتی که این میزان به درستی تنظیم نشده باشد، ممکن است پنل داکت اسپلیت یخ بزند، باد گرم تولید کند، صدای بد ایجاد کند، کمپرسور به درستی کار نکند و حتی بسوزد و خسارت زیادی را به دستگاه شما وارد کند. پس یادتان باشد، در زمان سرویس کولر گازی ها حتما از تعمیرکاران بخواهید تا میزان گاز کولر گازی  شما را اندازه‌گیری کرده و در صورت نیاز به افزایش گاز اقدام کنند. همچنین استفاده از گازهای اصلی و باکیفیت نیز می‌تواند نقش مهمی در سلامت و کارایی دستگاه ایفا کند.

۱۰ مشکل رایج در کولرگازی

 

 1. کثیفی فیلتر هوا

کثیف شدن فیلتر هوا در کولر یا اسپلیت که در اثر عدم سرویس دوره­ای و تمیز کردن به موقع به وجود می­آید سبب افت عملکرد کولر و صدمه زدن به سایر قطعات می­شود. بنابراین باید به صورت دوره­ای تعمیر و نگهداری روی آن صورت پذیرد.

 1. افت سرمایش

باد گرم زدن از جمله مشکلات رایج در اسپلیت یا کولرگازی­های معمولی است. در صورتی که سطح سرمایش آن افت کرده بدین معناست که مشکلی در سیستم به وجود امده و در غالب موردها ناشی از نشتی گاز کولر است.

 1. مشکل فن بیرونی

فن یا پنکه بیرونی وظیفه منتقل کردن گرمای داخل را به فضای بیرون برعهده دارد. چنانچه این فن بیرونی عملکرد درست خود را نداشته باشد، سرمایش هم مناسب نخواهد بود و در ادامه موجب گرم شدن بسیار کمپرسور شده و فرایند تکرار سرمایش کولر یا اسپلیت دچار ایراد می­گردد.

 1. مشکل برد الکتریکی

مشکل در برد فرمان نیز یکی از رایج­ترین مشکلات کولرگازی است که موجب به وجود آمدن مسائل بسیاری از خاموش شدن کولر گازی تا طبق برنامه نبودن عملکرد دستگاه می­گردد. تعمیر برد کولر گازی امری بسیار تخصصی هست که حتما باید توسط تعمیرکار کولر گازی مجرب انجام شود.

 1. کابل­ها

کابل کشی یکی از مهم­ترین و تخصصی­ترین نکات در نصب و راه ­اندازی کولرگازی است که در صورت اشتباه در آن می­تواند موجب خاموش و روشن شدن خود بخودی کولر بر اثر جریان­کشی و در نهایت آتش سوزی شود.حتما در هنگاه سرویس کولر گازی کابل های آن را چک کنید.

 1. نشت آب

سرریز آب از داخل پنل کولر گازی یکی دیگر از مشکلات رایج کولرهاست که به معنای بسته شدن راه خروجی آب کولر اسپلیت است که براحتی توسط سرویس دوره­ای کولر گازی قابل حل می­باشد.

 1. برفک

برفک زدن روی لوله کولرگازی یا کندانسور براثر پایین آمدن مقدار شارژ گاز یا کثیف بودن فیلترها به وجود می­آید. حتما برای حل این مشکل با کارشناسان متخصص تماس بگیرید.

 1. صدا یا لرزش

امکان دارد صدای آزاردهنده از پنل کولر گازی بوده و یا از یونیت خارجی کولر گازی کندانسور باشد. به طور کلی دلایل بسیاری برای ایجاد صدا وجود دارند اما برحسب تجربه این صدا معمولا بر اثر عدم تعادل مناسب پنکه یونیت خارجی یا پنکه یونیت داخلی کولرگازی است و یا در صورت لرزش می­تواند در اثر لق بودن پایه­های کمپرسور هم باشد.

 1. عدم روشن شدن سیستم تهویه مرکزی

این مشکل نیز باتوجه به اهمیت و حساسیت کار نیاز به تعمیرکاران مجرب دارد که شما می­توانید با تماس با ما در مرکز تعمیرات کولر گازی مجموعه گروه مشاوران سانتی­گراد مشکل را برطرف نمایید.

 1. عدم روشن شدن فن پنل داخلی

در صورت روشن نشدن فن، نخست باید فیلتر هوا بررسی شود. درصورت مناسب بودن فیلتر باید از متخصصان کمک گرفت. متخصصان ما در گروه مشاوران سانتی­گراد برای نصب کولر گازی، راه اندازی، سرویس دوره­ای و تعمیر آماده سرویس­دهی هستند.

ما همیشه در کنار شما هستیم

در صورتی که شما نیاز به سرویس و تعمیر کولر گازی داشته باشد، بهتر است این کار را به متخصصان و تعمیرکار کولر گازی حرفه‌ای بسپارید، زیرا با توجه به حساس بودن قطعات و اتصالات این دستگاه و عدم آشنایی با آنها ممکن است دستکاری غیرحرفه‌ای آن باعث ایجاد صدمات بیشتر و خسارات جبران ناپذیری گردد. پس توصیه می‌کنیم، علاوه بر سرویس دوره‌ای آن هم به شکل منظم و در بازه‌های 6 ماهه، حتما در زمان ایجاد عیوب در بخش سرمایشی یا گرمایشی دستگاه از تعمیرکاران حرفه‌ای و زبده در این زمینه استفاده کنید تا با کمترین هزینه و بهترین کیفیت تعمیرات کولر گازی شما انجام شده و دیگر نیازی به صرف هزینه‌‍های سنگین تعمیر برای آن وجود نداشته باشد.

گروه تعمیرکاران حرفه‌ای ما این نوید را به شما عزیزان می‌دهد تا در اسرع وقت و در همه نقاط پاسخگوی شما برای تعمیر و سرویس دایرکت اسپلیت‌های موجود در منزل یا محل کارتان باشد.

  محدوده خدمات تعمیر کولر گازی در تهران

شهر ری ، افسریه ، مسعودیه ، بهارستان ، گمرک ، نازی‌آباد ، خزانه ، کیان‌شهر ، بریانک ، پیروزی ، نیرو هوایی ، صفا ، دروازه شمیران ، شکوفه ، خانی‌آباد ، مشیریه ، نازی آباد ، میدان خراسان ، منیریه ، خاوران

نیاوران ، دزاشیب ، ونک ، ولنجک ، داراباد ، آجودانیه ، فرمانیه ، ازگل ، ارتش ، تجریش ، زعفرانیه ، پاسداران ،قیطریه ، چیذر ، اختیاریه ، قلهک ، ظفر ، میرداماد ، دیباجی ، جردن ، نوبنیاد ، شریعتی ، هفت تیر ، یوسف آباد ، سهروردی ، وزرا ، الهیه ، گاندی ،

تهرانسر ، صادقیه ، ستارخان ، سعادت آباد ، شهرک غرب ، پونک ، باغ فیض ، جی ، آزادی ، شهران ، گیشا ، اکباتان ، شهرآرا ، سردارجنگل ، کاشانی ، المپیک ، درکه ، شهرزیبا ، مرزداران ، فردوس ، اوین ، ایوانک

نارمک ، تهرانپارس ، علم و صنعت ، نظام آباد ، رسالت ، هفت حوض ، سراج ، دلاوران ، شمیران نو ، حکیمیه ، هنگام ، مجیدیه ، امام حسین ، بهار ، سبلان ، دردشت ، نظام آباد ، پیروزی ،تهران نو، پلیس ، کرمان ، مدنی ،

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp