تعمیرکار چیلر
1
سال تجربه و تخصص
1
کارشناس مجرب
1
پروژه موفق

مرکز تخصصی سرویس و تعمیر چیلر

 به متخصصان تعمیر چیلر در مجموعه بزرگ گروه مشاوران سانتیگراد اعتماد کنید

کارشناسان و متخصصان مرکز سرویس و تعمیر چیلر در مجموعه بزرگ گروه مشاوران سانتیگراد با کسب دانش فنی به روز در برترین آموزشگاه های کشور و با تکیه به سال ها تجربه آماده ارائه کلیه خدمات نگهداری و تعمیر چیلر تراکمی و جذبی از جمله تعمیر کمپرسور چیلر و تعمیر اواپراتور چیلر به شما خواهند بود.

تیم فنی متشکل از حرفه ای ترین کارشناسان فنی

خدمت رسانی در کمترین زمان ممکن و حضور به موقع کارشناسان

تضمین کیفیت تمامی قطعات استفاده شده

هزینه های منصفانه و منطقی و اعلام حدود قیمت قبل از انجام کار

سرویس دهی در تمامی مناطق تهران

برای دریافت مشاوره و استعام قیمت

تعمیر چیلر تراکمی
1
سال تجربه و تخصص
1
کارشناس مجرب
1
پروژه موفق

مرکز تخصصی سرویس و تعمیر چیلر

به متخصصان تعمیر چیلر در مجموعه بزرگ گروه مشاوران سانتیگراد اعتماد کنید

کارشناسان و متخصصان مرکز سرویس و تعمیر چیلر در مجموعه بزرگ گروه مشاوران سانتیگراد با کسب دانش فنی به روز در برترین آموزشگاه های کشور و با تکیه به سال ها تجربه آماده ارائه کلیه خدمات نگهداری و تعمیر چیلر تراکمی و جذبی از جمله تعمیر کمپرسور چیلر و تعمیر اواپراتور چیلر به شما خواهند بود.

تیم فنی متشکل از حرفه ای ترین کارشناسان فنی

خدمت رسانی در کمترین زمان ممکن و حضور به موقع کارشناسان

تضمین کیفیت تمامی قطعات استفاده شده

هزینه های منصفانه و منطقی و اعلام حدود قیمت قبل از انجام کار

سرویس دهی در تمامی مناطق تهران

برای دریافت مشاوره و استعام قیمت

| سرویس چیلر

گروه مشاوران سانتیگراد

سرویس چیلر

| تعمیر چیلر

گروه مشاوران سانتیگراد

تعمیر چیلر

| نگهداری چیلر

گروه مشاوران سانتیگراد

نگهداری چیلر

سرویس و تعمیر چیلر تراکمی و جذبی

در واقع چیلرها، قلب سیستم­های تهویه ساختمان­ها و مراکز صنعتی، تجاری، اداری هستند که از گذشته در منازل و اماکن مختلف جهت ایجاد تهویه هوا مورد استفاده قرار می‌گرفتند. چیلرها دارای دو دسته جذبی و تراکمی اند که هر کدام نیز انواعی دارد، بنابراین هر کدام از اینها دارای ساختمان مختص به خود هستند این دستگاه‌ها با توجه به مدارات پیچیده‌تر و وجود قطعات مختلف موجود در آنها باعث شده است تا تعمیر و نگهداری آنها کمی دشوار شود. به همین دلیل با توجه به اینکه ساختار چیلرها نسبت به دستگاه‌های دیگر کمی پیچیده‌تر است، تعمیر چیلر تراکمی و جذبی نیز نیازمند تخصص و دانش بیشتر خواهد بود.

باید توجه کرد که چیلرهای ساختمانی و چیلر های صنعتی به کار رفته در منازل، اماکن اداری و کارخانه‌ها باید هر سال از خدمات سرویس و نگهداری بهره‌مند شوند تا ایجاد خرابی در آنها به حداقل برسد. سهل انگاری در نگهداری و سرویس چیلر در دراز مدت شما را مجبور به تعمیر چیلر خواهد کرد تعمیرات چیلر مل تعمیر کمپرسور چیلر و تعمسر اواپراتور چیلر در مقایسه با سرویس چیلر بسیار پر هزینه خواهد بود مطمئنا با سرویس دوره‌ای چیلرها این امکان را ایجاد می‌کنید که چیلر منزل یا محل کار شما دیرتر خراب شده و در صورتی خرابی با هزینه کمتری تعمیر شوند.

سرویس چیلر

سرویس و راه اندازی

تعمیر چیلر تراکمی

شستشوی کندانسور

سرویس چیلر

شارژ گاز

سرویس چیلر

اسید شویی و رسوب زدایی

اسید شویی و رسوب زدایی

سرویس چیلر

سرویس و راه اندازی

تعمیر چیلر تراکمی

شستشوی کندانسور

سرویس چیلر

شارژ گاز

دلیل برتر بودن مجموعه بزرگ سانتیگراد در تعمیر چیلر تراکمی و جذبی

ما به شما این نوید را می‌دهیم که تعمیرکار چیلر زبده و متخصص ما می‌توانند به راحتی و در کمترین زمان چیلرهای شما را سرویس یا تعمیر کند. تعمیرکاران ماهر ما مهارت خود را با آموزش در بهترین آموزشگاه‌های کشور کسب نموده و سال‌ها تجربه عملی را در این زمینه کسب کرده‌اند. ما به این نکته اعتقاد داریم که تعهد، تخصص و تجربه سه رکن اساسی برای تعمیرکاران و متخصصان مجموعه ما به شمار می‌روند.شما عزیزان و همشهریان گرامی می توانید با اطمینان کامل انجام تمامی خدمات چیلرهای ساختمانی و صنعتی خود از جمله تعمیر چیلر ، سرویس چیلر ، شارژ گاز چیلر ، شستشو و رسوب زدایی و تعمیر کپرسور چیلر و همچنین تعمیر اواپراتور چیلر را به متخصصان گروه مشاوران سانتیگراد بسپارید .

تعمیرکاران متخصص

کارشناسان مجرب و وره دیده مجموعه سانتیگراد با دانش فنی بالا تمامی مشکات دستگاه چیلر شما را به بهترین شکل ممکن برطرف می کنند

سرعت در ارائه خدمات

ارائه تمامی خدمات تعمیر چیلر تراکمی و جذبی از لحظه تماس شما در کمترین زمان ممکن انجام می شود

هزینه های منصفانه

تمام تلاش ما در مجموعه سانتیگراد کمتر شدن هزینه تمام شده برای شما خواهد بود و قیمت ها کاملا منطقی و منصفانه به شما اعلام می شود

عیب یابی حرفه ای

مهمترین بخش از تعمیرات بحث عیب یابی چیلر می باشد که این امر در چیلر های امروزی مسئله ای بسیار حساس و دقیق است تا با تشخیص درست مشکل مانع از خصارت های جبران ناپذیر شد

تعمیر کلیه برند ها

همانطور که مشهود است برندهای مختلفی از چیلر وجود دارد، تعمیرات چیلر علاوه بر تخصص و دانش فنی نیازمند ابزار های خاصی نیز می باشند

مشاوره خدمات

کارشناسان مجموعه سانتیگراد سعی می کنند در صورت امکان با راهنمایی های جامع و کامل به شما کمک می کنند تا جای ممکن خودتان مشکل را رفع کنید. چنانچه مشکل به وجود آمده ار نظر تکنسین جدی بوده، طبق هماهنگی های لازم با شما جهت رفع مشکل اقدام می کنند

سرویس چیلر

سرویس دوره‌ای چیلرها مخصوصا در مجتمع‌ها، اماکن عمومی، شرکت‌ها، ادارات و سازمان‌ها مقرون‌به‌صرفه بوده و از ایجاد هزینه‌های زیاد جهت تعمیر این دستگاه‌ها جلوگیری خواهد کرد. مسلما حضور فعال و همیشگی تعمیرکاران و متخصصان ماهر می‌تواند در کاهش هزینه‌های اضافی برای تعمیر و نگهداری چیلرها به خصوص تعمیر کمپرسور چیلر و تعمیر اواپراتور چیلر کمک شایانی کند، زیرا با سرویس چیلر و پیدا کردن عیوب و بررسی مشکلات چیلر و رفع آن در همان ابتدای کار باعث می‌شود تا قبل از ایجاد خسارت‌های بیشتر به دستگاه، از بروز خرابی‌های عمده‌تر جلوگیری کرده و عمر چیلر را نیز بیشتر کند. به راستی می‌توان گفت که سرویس و تعمیر چیلر تراکمی و جذبی جزو تخصصی‌ترین کارها محسوب می‌شود که نیازمند وجود یک تیم قوی و متخصص در این زمینه است.

سرویس چیلر

با توجه به سابقه و تجربه بالای این شرکت این اطمینان به شما داده خواهد شد که کلیه خدمات نگهداری و سرویس چیلرهای شما با کمترین هزینه و بهترین نحو در بازه‌های مشخص شده انجام شده و شما را از پرداخت هزینه‌های اضافی بی‌نیاز می‌کند. لازم به ذکر است که خدمات مختلفی برای چیلرها وجود دارد که از مهمترین آنها می‌توان به سرویس چیلر، عیب یابی و سرویس اواپراتور چیلر،اسیدشویی چیلر، شارژ گاز چیلر، تعمیر کمپرسور چیلر و تعمیر اواپراتور چیلر ، که توسط تعمیرکار چیلر مجرب و گروه باتجربه ما قابلیت انجام دارد.به لطف سابقه دراز مدت در حوزه های فنی مهندسی، توانسته ایم یک تیم بزرگ در تمامی خدمات چیلر  تشکیل دهیم تا بتوانیم مفتخر به خدمت رسانی به هر یک از مشتریان باشیم. به همین سبب با خیال راحت می توانیم ادعا کنیم که در زمینه سرویس  و تعمیر چیلر تراکمی و جذبی مشکلی نیست که نتوانیم آن را حل کنیم.

تعمیر چیلر

 مسلما رضایت شما هدف اصلی شرکت ما بوده و امیدواریم که با یک بار امتحان از خدمات ما، شما نیز مانند هزاران فرد حقیقی و حقوقی جزو مشتریان دائمی ما شوید. شایان ذکر است که یکی از خدمات مهم و تخصصی ما رسوب‌زدایی از چیلرها در بازه‌های زمانی مشخص می‌باشد که دارای ضمانت اجرایی است.

گروه ما با استفاده از تعمیرکار چیلر مجرب و متخصصان باتجربه این خدمات را به مشتریان ارایه می‌دهد تا کار به بهترین نحو انجام شود. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان سرویس چیلر  و رسوب‌زدایی آنها را نباید به تعویق انداخت، چون تاخیر در سرویس و رسوب‌زدایی کارایی چیلرها را کاهش داده و موجب بروز خسارات زیادی می‌شود.

معمولا در زمان سرویس و تعمیر چیلرها باید نکات زیر بررسی شوند تا از عملکرد مناسب و صحیح چیلر اطمینان حاصل شود. این موارد شامل بخش های زیر است

بررسی فشار و دمای مکش کمپرسور

بررسی فشار و دمای تخلیه

بررسی میزان سطح روغن و فشار آن

بررسی فشار و دمای ورودی و خروجی سیال یا هوا

بررسی دمای خروجی و ورودی کندانسور

بررسی وضعیت و حالت عایق‌ها

بررسی میزان جریان موتور فن

بررسی لرزش و بروز صدای ناهنجار در چیلر

بررسی حالت صحیح سیم‌پیچ کندانسور

بررسی شیرهای انبساط

بررسی فنرهای شیر، بررسی عدم ایجاد رسوب

بررسی دمای هوا و مبرد کندانسور

تعمیرات چیلر

خدمات تعمیر و تکنیک ها و روش های سرویس چیلر هرچه می گذرد تخصصی تر می شوند، تعمیرکار چیلر حرفه­ ای می­تواند از صرف هزینه های بعدی جلوگیری کند . از آن طرف یک تعمیرکار چیلر نابلد میتواند خسارت های سنگینی از نظر مالی برای شما ایجاد کند . تعمیر چیلر تراکمی و جذبی و نگهداری اصولی آن توسط سرویس کار چیلر باعث عملکرد بهتر چیلر و عمر طولانی و کارایی آن می گردد. نگهداری و سرویس چیلر از پیچیده­ ترین قسمت های نگهداری سیستم های تهویه است و تنها با اتکا به دانش و تجربه بالا امکان چذیر است.

وظیفه چیلرها خنک کردن  آب در گردش است. آب درون لوله های سیستم می­چرخد و به مرور به علت وجود یون­های خود آب و همچنین ساییدگی درون لوله ­ها، رسوباتی درون لوله­ ها بوجود می­آید که اگر در زمان­های مناسب و به طور منظم توسط تعمیرکار چیلر سرویس دهی نشوند منجر به خرابی کامل می­گردد و باید کل سیستم تعویض شود و یا تعمیر های پرهزینه مثل تعمیر کمپرسور چیلر و تعمیر اواپراتور چیلر انجام دهید. برای افزایش سرمای چیلر و افزایش بازدهی آن باید به نکاتی که در زیر به آنها اشاره شده دقت کرد تا چیلر در تولید برودت و سرما بهترین عملکرد خود را بروز دهد. البته تمامی این موارد در سرویس سالیانه توسط متخصصان ما انجام خواهد شد و نیازی به انجام این کار توسط شما نیست.

نکات ضروری سرویس و تعمیر چیلر تراکمی

نصب نادرست چیلرها در همان ابتدای کار می‌تواند به چیلر شما آسیب جدی وارد کند، پس برای جلوگیری از این مسئله باید از همان ابتدا نصب و راه‌اندازی چیلرها را به افراد متخصص بسپارید.

باید توجه داشت که سرد کردن و خنک کردن بیش از حد آب در بخش برج خنک کن نه تنها باعث افزایش بازدهی و کارایی چیلر نمی‌شود،  بلکه  ممکن است باعث کاهش مبرد در اواپراتور چیلر، اتلاف روغن و ایجاد تراکم مبرد در کندانسور شود. در واقع اگر تعمیرکار چیلر یا کارشناس متخصص چیلر مکش و فشاری را ببیند، اولین نکته‌ای که به ذهنش خطور می‌کند این موضوع است که مقدار مبرد کم شده‌است، اما این موضوع می‌تواند به دلیل ایراد در سرد شدن بیش از اندازه آب در بخش برج خنک کن باشد.

به این نکته باید توجه داشت که اگر آبی که توسط چیلر خنک می‌شود، بسیار گرم باشد، می‌تواند باعث ایجاد شوک حرارتی شود. به همین دلیل اپراتور چیلر باید این مسئله را به دقت بررسی کند که اشتباها شیر آب گرم را در جریان آب چیلر وارد نکند، زیرا این کار بسیار زیان‌بخش خواهد بود.

ایجاد جریان زیاد و بیش از اندازه در چیلرها ظاهرا ممکن است باعث افزایش کارایی شود، ولی اگر دقت شود خواهید دید که این موضوع باعث اتلاف انرژی شده و هزینه‌ها را افزایش خواهد داد. همچنین این مسئله می‌تواند باعث خرابی و فرسایش زود هنگام لوله‌های متصل شده در این سیستم شده و خسارات زیادی را در سال‌های آتی روی دست شما بگذارد.

اپراتور چیلرها می‌دانند که اگر سطح روغن از خط میانی پایین‌تر رفت، باید روغن مناسب را به اندازه کافی در مخزن مربوطه بریزند. البته اگر روغن بیش از اندازه ریخته شود، باعث افزایش بار وارد شده به کمپرسور شده که این مسئله می‌تواند موجب آسیب به آن و در نهایت مجبور به تعمیر کمپرسور چیلر  شوید کا کاری پر هزینه می باشد.

گاهی مسئولین نگهداری سیستم در تمیز کردن به موقع فیلترها و صافیها کوتاهی می کنند،تمیز کردن یا تعویض به موقع فیلترها و صافی‌ها در ایجاد بهبود در کارایی و عملکرد چیلرها می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

برای افزایش سرمای چیلر و افزایش بازدهی آن باید ابتدا از هرگونه نشتی در دستگاه و لوله‌های ارتباطی جلوگیری شود، زیرا همان طور که می‌دانید، در چیلر جریان آب در یک مدار بسته جریان پیدا می‌کند، به همین دلیل نباید هیچ نشتی در آن وجود داشته باشد، زیرا در غیر این صورت بازدهی دستگاه پایین خواهد آمد و نیاز به تعمیر اواپراتور چیلر پیدا خواهید کرد

تعمیر چیلر

تعمیر چیلر

در بخش های قبلی تقریبا به ضرورت های سرویس چیلر اشاره کردیم و همینطور به اقداماتی که از خرابی و ایجاد مشکل در چیلر ها جلوگیری می کند پرداختیم در این بخش به اهمیت سرویس و نگهداری چیلر می پردازیم، تعمیر چیلر یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین فعالیت‌هایی است که یک گروه متخصص تعمیرکار چیلر با آن روبرو است، زیرا چیلر از دو بخش الکتریکال و مکانیکال تشکیل می‌شود و یافتن علت خرابی و تشخیص درست و به موقع آن می‌تواند از ایجاد هزینه‌های اضافه  مانند تعمیر کمپرسور چیلر و تعمیر اواپراتور چیلر جلوگیری کند. به همین دلیل، تعمیرات چیلر باید توسط متخصصان ماهر و زبده و باتجربه در این زمینه انجام شود تا شما با خیالی آسوده و راحت بتوانید از این دستگاه‌ها در طول سال استفاده کنید

باید توجه داشت، در صورتی که این کار به افراد نابلد و غیرمتخصص سپرده شود، می‌تواند باعث بروز خسارات جبران‌ناپذیری برای شما شود و هزینه‌های گزافی را ایجاد کند.تیم تخصصی و حرفه ای مجموعه سانتیگراد با بهره گیری از 70 تعمیرکار مجرب و حرفه ای و با داشتن بیش از 15 سال سابقه در خدمت شما عزیزان خواهد بود تا در این شرایط بد اقتصادی با هزینه مقرون به صرفه و طبق تعرفه و همچنین در کمترین زمان ممکن مشکلات دستگاه چیلر شما را بر طرف نماید.

روند تعمیر چیلر تراکمی و جذبی در مجموعه گروه مشاوران سانتیگراد پس از ارزیابی اولیه و بسته به نوع چیلر شما مشخص می شود .آنچه ما را متمایز می کند این است که می دانیم هر ساختمان و یا هر پروژه ای دارای شرایط خاصی است و نوع چیلری که در آن به کار رفته است اعم از چیلر های تراکمی آب خنک ، چیلر های تراکمی هوا خنک و مینی چیلر ها  و چیلر های جذبی روند تعمیر  و تعمیرکار مختص به خود را دارد .

تعمیر چیلر

چیلرهای فرایند تغییر فاز نوعی از گاز به نام مبرد هستند. بسته به دمای مورد نیاز ، انواع مختلفی از مبردها و کاربردها وجود دارد ، اما همه آنها بر اساس یک اصل فشرده سازی و تغییر فاز مبرد از مایع به گاز و برگشت به مایع عمل می کنند. این روش گرمایش و سرمایش مبرد و تبدیل آن از گاز به مایع و برگشت دوباره ، سیکل تبرید نامیده می شود.

سیکل تبرید با وارد شدن مخلوط مایع/گاز با فشار کم به اواپراتور چیلر آغاز می شود. در داخل ، گرمای حاصل از آب فرآیند یا محلول آب/گلیکول مبرد را از مایع با فشار کم به گاز کم فشار تغییر می دهد. گاز کم فشار وارد کمپرسور می شود و در آنجا به گاز فشار قوی متراکم می شود. گاز پرفشار وارد کندانسور می شود که در آن هوای محیط یا آب کندانسور حرارت را کاهش می دهد تا به یک مایع با فشار بالا خنک شود. سپس مایع با فشار بالا به شیر انبساط می رود که میزان ورود مایع  به اواپراتور را کنترل می کند و در نهایت چرخه تبرید را از نو شروع می کند.

سیکل تبرید

با توجه به چرخه تبرید و بخش های اصلی آن از جمله کمپرسور، اواپراتور، کندانسور، شیر انبساط و فن های کندانسور و درگیر بودن این بخش ها در پروسه خنک کردن آب بدیهی است که بیشترین خرابی و مشکلات مربوط به این بخش ها باشد البته در بخش های دیگر هم ممکن است خرابی به وجود آید چرا که به طور کلی همه این بخش ها کارایی خاص خود را دارند که در صورت عملکرد نادرست هر کدام مشکلاتی برای چیلر به وجود می آید ولی به طور کلی تعمیر اواپراتور چیلر،کمپرسور چیلر و کندانسور چیلر بیشترین درصد را به خود اختصاص داده اند.

در زیر به معرفی و عملکرد کرد بخش های مهم دستگاه چیلر پرداخته و توضیح مختصری در مورد هر کدام داده شده است و همچنین بیشترین درصد خرابی گزارش شده در پروژه های مختلف توسط کارشناسان مجموعه سانتیگراد به صورت نمودار به شما ارائه شده است

مهمترین بخش های دستگاه چیلر تراکمی

بیشترین تعمیرات چیلر در کدام قسمت صورت گرفته؟

بیشترین درصد خرابی در بخش های اصلی و سایر قسمت ها که تا کنون توسط کارشناسان مجموعه سانتیگراد در تعمیرات چیلر پروژه های مختلف گزارش شده است را به صورت نمودار به شما ارائه داده ایم 

کمپرسور27%
27%
کندانسور21%
21%
اواپراتور11%
11%
شیر انبساط23%
23%
سایر تعمیرات18%
18%

 | بدنه چیلر

معمولاً جنس بدنۀ چیلرها از ورقه‌های آهنی ضد زنگ با پوشش رنگ اپوکسی است جنس بدنه چیلر باید نسبت به خوردگی و زنگ زدگی و همینطور نسبت به اکسید شدن، مقاوم باشد. زیرا چیلر ها اساسا در محیط باز نصب می‌شوند.

تعمیر چیلر تراکمی

 | کمپرسور چیلر

می‌توان گفت که کمپرسور به عنوان قلب دستگاه چیلر عمل می‌کند . از کمپرسور اسکرو یا اسکرال در انواع چیلر های آب خنک و هوا خنک و مینی چیلرهای  استفاده می‌شود. این کمپرسورها، در کنار داشتن توان بیشتر، سروصدای اضافه‌ی کمتری نیز ایجاد می‌کنند و برای آسایش ساکنان مناسب‌تر هستند. و ایراد و نقص در آن موجب عملکرد نادرست در دستگاه می‌شود. تعمیر کمپرسور در صورت ایراد و ایجاد خرابی در آن یکی از مهمترین و تخصصی‌ترین بخش‌های تعمیر و نگهداری یک چیلر محسوب می‌شود.

تعمیر چیلر تراکمی

 | کندانسور چیلر

در کندانسور خنک سازی صورت میگیرد در واقع کندانسور گرمای گاز مبرد را جذب کرده و این گرما را به کمک فن ها در چیلرهای هوا خنک و یا برج خنک کن در چیلر های آب خنک به محیط انتقال می دهد . کندانسور از لوله های مسی ساخته شده است و به عنوان بخشی از فرایند خنک کننده  سیستم شناخته می شود.

تعمیر چیلر تراکمی

 | اواپراتور چیلر

اواپراتور در آخرین مرحله از فرآیند خنک کننده نقش دارد که نقش خنک سازی آب را به عهده دارد .مبرد به صورت مایع از کندانسور و به اواپراتور می آید تا دوباره به حالت گازی خود برگردد و اجازه می دهد چرخه سرمایش به ابتدا بازگردد.

تعمیر اواپراتور چیلر

 | شیر انبساط چیلر

شیر انبساط  بین کندانسور و ورودی اواپراتور قرار می گیرد در واقع شیر انبساط  فشار را از مبرد مایع خارج می کند تا تغییر حالت از مایع به بخار موجود در اواپراتور فراهم شود. این قسمت پیچیده ای از تهویه مطبوع است و با خراب شدن آن مشکلات زیادی برای دستگاه چیلر ایجاد می شود.

تعمیر چیلر تراکمی

 | فن کندانسور چیلر

فن تکمیل کننده‌ی بخش کندانسور است که هوا را داخل آن به جریان درمی‌آورد. فن ها با مکش هوا و گذراندن هوا از روی صفحه های کندانسور باعث انتقال حرارت بیشتر بر روی کندانسور میگردند.سرعت فن دمنده می تواند ثابت یا دور متغیر باشد. در نوع دور متغیر دمنده به میزان تقاضای درخواستی، چرخش کرده و باعث خنک کاری می گردد. همچنین نوع فن دمنده و شکل قرارگیری آن بر روی کندانسور تاثیر مستقیمی در ایجاد سرو صدا دارند. امروزه از فن های دور متغیر با محفظه سایلنت برای کاهش نویز دستگاه ها استفاده می کنند.

تعمیر چیلر تراکمی

بیشترین تعمیرات چیلر در کدام قسمت صورت گرفته؟

بیشترین درصد خرابی در بخش های اصلی و سایر قسمت ها که تا کنون توسط کارشناسان مجموعه سانتیگراد در تعمیرات چیلر پروژه های مختلف گزارش شده است را به صورت نمودار به شما ارائه داده ایم 

کمپرسور27%
27%
کندانسور21%
21%
اواپراتور11%
11%
شیر انبساط23%
23%
سایر تعمیرات18%
18%

تعمیر کمپرسور چیلر

می‌توان گفت که کمپرسور به عنوان قلب دستگاه چیلر عمل می‌کند و ایراد و نقص در آن موجب عملکرد نادرست در دستگاه می‌شود. تعمیر کمپرسور در صورت ایراد و ایجاد خرابی در آن یکی از مهمترین و تخصصی‌ترین بخش‌های تعمیر و نگهداری یک چیلر محسوب می‌شود. البته باید توجه داشت که کشف و رفع علل ایراد در کمپرسور از خود کمپرسور نیز مهم‌تر است، زیرا در صورتی که علل رفع نشده و کمپرسور تعمیر یا تعویض گردد، چندی بعد این اتفاق مجددا برای کمپرسور اتفاق خواهد افتاد و کمپرسور را مجددا خراب می‌کند. به همین دلیل است که تاکید می‌شود که برای تعمیر و نگهداری و سرویس چیلر حتما باید از افراد کاربلد و حرفه‌ای استفاده کرد و این کار را به دست هر کسی نسپرد.

تعمیر کمپرسور چیلر

اگر به هر علتی از کمپرسور صدای ناهنجاری بلند شد، علت آن می‌تواند از یکی از بخش‌های مکانیکی کمپرسور باشد. باید توجه داشت که در صورت بروز صدای ناهنجار باید کمپرسور را باز کرده و بعد شرایط مختلف تعمیر کمپرسور چیلر را بررسی کرد تا نسبت به رفع آن اقدام شود. اگر کمپرسور از نوع سیلندر پیستونی باشد، احتمال خوردگی در بوش یاتاقان وجود دارد و ممکن است در کوتاه مدت کمپرسور گیرپاژ کند. اگر کمپرسور شما از نوع اسکرو باشد، علت ایجاد صدای ناهنجار می‌تواند عدم بالانس اسکروها بوده یا خرابی رول‌بلبرینگ یا خود بلبرینگ‌ها باشد. این مسئله هم می‌تواند در کوتاه مدت باعث سوختن کمپرسور شود، به همین دلیل تعمیر سریع و به موقع می‌تواند از بروز خسارات بیشتر جلوگیری کند.

انواع کمپرسور اسکرال و اسکرو برای چیلر متداول است.نوع اسکرو مزایایی چون مصرف برق پایین‌تر، استهلاک و ارتعاش کم‌تر و کنترل ظرفیت دائمی دارد. مدل اسکرال، عمر بیشتر، کارکرد آرام و قیمت پایین‌ترین دارد. کارشناس تعمیر کمپرسور چیلر ، این انواع را بهتر می‌شناسد و می‌تواند عیب یابی کمپرسور را خیلی سریع تر انجام دهد. همچنین مشکلات متعددی در کمپرسور چیلرها ممکن است ایجاد شود که از جمله آنها می‌توان به:

استارت نخوردن کمپرسور

استارت خوردن کمپرسور چیلر و نرفتن روی دور آرام

استارت خوردن کمپرسور و عمل نکردن آورلد چیلر

استارت خوردن کمپرسور چیلر و خاموش شدن سریع آن

کار کردن دائم و متوالی کمپرسور

یخ‌زدگی در کمپرسور

تعمیر اواپراتور چیلر

اواپراتور به اندازه سایر قسمت های دستگاه چیلر مهم است. اگرچه آخرین مرحله از سیکل تبرید در یک سیستم خنک کننده است، اما به اندازه سایر قطعات مهم است چراکه کار خنک سازی سیال در این قسمت صورت می گیرد و در واقع تماس غیر مستقیم بین سیال و مبرد در اواپراتور صورت می گیرد و جزئی ترین نشتی در آن باعث ترکیب این دو  میشود . معمولاً اگر مشکلی در دمای آب خروجی وجود داشته باشد، می توان منشا آن را اواپراتور دانست و مشکل را در این قسمت ردیابی کرد. اگر مشکلی در اواپراتور می بینید باید هرچه سریعتر برای رفع آن اقدام کنید به این دلیل که تعمیر اواپراتور چیلر بسیار هزینه بالایی دارد و در صورتی که در همان مراحل اولیه برطرف نشود ممکن است خسارت های زیادی به بقیه قسمت های چیلر نیز وارد کند.

تعمیر اواپراتور چیلر
تعمیر اواپراتور چیلر

در برخی موارد مشکلات پیش آمده در بحث نگهداری و تعمیر چیلر ها  مربوط به بخش اواپراتور دستگاه می باشد .  اواپراتور می تواند یخ بزند و لوله های داخل پوسته را بترکاند. خود پوسته نیز از فولاد نازک ساخته شده است و نه فولاد سنگین معمولی و این قسمت نیز ممکن است است دچار آسیب دیدگی شود . خرابی اواپراتور می تواند منجر به مشکلاتی در کل سیستم خنک کننده شود و در صورت عدم رفع مشکل میتواند به سایر قسمت های چیلر شما آسیب برساند پس تعمیر اواپراتور چیلر باید در اولویت قرار بگیرد.

سرویس و تعمیرات چیلر برندهای مختلف 

 

برندهای زیادی از چیلرها در بازار ایران وجود دارد، تعمیرکار چیلر متخصص و حرفه‌ای ما می‌تواند تمامی قسمت هی چیلر و مهمترین آنها که تعمیر کمپرسور چیلر و تعمیر اواپراتور چیلر می باشد را  با تجربه بالایی که سال ها در نگهداری و تعمیر چیلر دارند بدون کوچکترین مشکلی انجام دهند تا متوجه شوید که شرکت ما طیف گسترده‌ای از این برندها را به راحتی تعمیر کرده و در صورت نیاز قطعات مرتبط را در زمان مناسب تهیه و به تعمیرکاران تحویل داده تا بتوانند چیلر شما را با بالاترین کیفیت تعمیر و به شما تحویل دهند.

مراحل خدمات سرویس و تعمیر چیلر تراکمی و جذبی در مجموعه سانتیگراد

از طریق یکی از راه های ارتباطی موجود با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و یا سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید و مشکل پیش آمده برای چیلر خود را برای کارشناسان ما شرح دهید

با توجه به نوع چیلر و مشکل پیش آمده مجرب ترین کارشناس برای شما گزینش می شود و زمان اعزام تعمیرکار چیلر با شما هماهنگ میشود تا در کمترین زمان ممکن در آدرس شما حضور داشته باشند

کارشناسان فنی به محل استقرار چیلر جهت اجرای عملیات اعزام میشوند و برنامه روزانه عملیات تعمیر چیلر به کارفرمای محترم تقدیم میگردد همچنین عیب یابی  به صورت تخصصی انجام میشود و اقلام مصرفی جهت تامین اعلام میشود

پس از اتمام پروسه تعمیر، چیلر راه اندازی شده و تحویل کارفرمای محترم میشود و نحوه صحیح استفاده و نکات کلیدی نگهداری از آن آموزش داده میشود

هزینه تعمیر چیلر

 

در بخش های قبلی تقریبا به ضرورت های سرویس چیلر اشاره کردیم و همینطور به اقداماتی که از خرابی و ایجاد مشکل در چیلر ها مسلما هزینه‌های سرویس و تعمیرات چیلر با توجه به دستمزد و استفاده از قطعات مختلف در هنگام تعمیر وابستگی دارد. البته جای نگرانی نیست، چون تعمیرکاران حرفه‌ای ما تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا چیلر شما را تعمیر کنند و دیگر نیاز به تعویض قطعات پیدا نشود. البته شایان ذکر است که گاهی این مسئله اتفاق می‌افتد و ما مجبور خواهیم شد که از قطعات اصل هر برند برای تعمیر قطعاتی که معیوب بوده و دیگر قابلیت تعمیر را ندارند، استفاده کنیم. البته باید بدانید که شرکت ما با توجه به ارتباطات تنگاتنگ و مناسبی که با اکثر شرکت‌ها و نمایندگی‌ها دارد، می‌تواند کلیه قطعات مورد نیاز برای تعمیر چیلر شما را با ارزان‌ترین قیمت بازار و در اسرع وقت تهیه و برای تعمیر چیلر تراکمی و یا جذبی شما به کار بگیرد. این موضوع برای تمامی مشتریان ثابت ما به اثبات رسیده‌است. امیدواریم که شما نیز با پیوستن به خانواده بزرگ مشتریان ما این حس خوب را تجربه کرده و از مشتریان دائمی ما شوید.

استعلام قیمت تعمیر و سرویس انواع چیلر های تراکمی

مجموعه بزرگ گروه مشاوران سانتیگراد
تعمیر چیلر تراکمی
برای دریافت تمامی هزینه های خدمات مختلف چیلر های تراکمی هوا خنک ، آب خنک و مینی چیلر با ما تماس بگیرید

ثبت درخواست تعمیر فوری

تماس با شما در کمتر از 5 دقیقه

اعزام سریع کارشناس

نام و شماره تماس خود را برای ما ارسال کنید و در صورتی که می توانید توضیح مختصری از مشکل پیش آمده برای ما بنویسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت و در کمتر از پنج دقیقه با شما تماس بگیرند

نام ( شخص ، شرکت) *
این فیلد را پر کنید
شماره تماس *
این فیلد را پر کنید
ایمیل
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
توضیحات
این فیلد را پر کنید

کار را به کاردان بسپارید

باید توجه داشت که در رابطه با تعمیر و نگهداری چیلر افرادی سودجو وجود دارند که با هزینه‌های کمتر در صدد جذب مشتریان هستند، ولی باید توجه داشت که این افراد غیرماهر می‌توانند حسارات جبران‌ناپذیری را به دستگاه‌های شما وارد کنند. به همین دلیل استفاده از افراد ماهر و متخصص از شرکت‌های مطرح که تجربه کافی و وافی را در این زمینه دارند، می‌تواند بسیار مهم و اثرگذار باشد و شما را از بروز خسارات متعدد مصون نگه دارد. ما پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با متخصصان و تعمیرکاران حرفه‌ای ما همین الان تلفن را برداشته و با ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

تعمیر چیلر
keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp