تعمیر ترموستات فن کویل | پیش از اینکه به بحث تعمیر ترموستات فن‌کویل بپردازیم، اجازه دهید به طور مختصر با این دستگاه و نحوه عملکرد آن، آشنا شویم.
واحد فن‌کویل شامل یک فن است که هوا را در فضایی به داخل واحد می‌کشد و سپس آن را روی کویل خنک کننده یا گرمایش می‌دمد. هوای خارج شده از فن‌کویل، سردتر یا گرمتر از قبل است.
ترموستات فن‌کویل، دستگاه فن‌کویل را که معمولاً به دیوار نصب می‌شود و اتاق‌های هتل، کارگاه‌ها، آپارتمان‌ها و دیگر فضاهای کوچک را گرم و خنک می‌کند، کنترل می‌کند. ترموستات‌ها ممکن است بر اساس ولتاژ، سوئیچینگ سیستم و عملکرد سوئیچ، تعویض فن، ابعاد و سایر ملاحظات متفاوت باشند.
می‌توان گفت که ترموستات، مغز فن‌کویل شماست. به عنوان مغز، وظیفه مهم برقراری ارتباط نیازهای گرمایشی و سرمایشی خانه شما را به سیستم فن‌کویل انجام می‌دهد. هنگام کنترل نیازهای منزل، اجزای آن به فن‌کویل می‌گویند که چه کاری انجام دهد، در حالی که به طور مداوم محیط خانه را زیر نظر دارد و به سیستم دستورالعمل‌های بیشتری می‌دهد.

در صورتی که نیاز به متخصص برای نصب و سرویس فن کویل دارید با گروه مشاوران سانتیگراد تماس بگیرید.

ترموستات فن‌کویل کجا استفاده می‌شود؟

ترموستات فن کویل کجا استفاده می شود؟

سیستم‌های فن‌کویل مورد استفاده در ساختمان‌های تجاری مانند بیمارستان‌ها، هتل‌ها، مراکز خرید و مراکز تجاری به دو شیوه عمل می‌کنند. این سیستم‌ها که 2 لوله و 4 لوله نامیده می‌شوند، تأثیر مستقیمی بر راحتی و صرفه‌جویی انرژی کاربران دارند. حال که با این دستگاه آشنایی مختصری پیدا کردید، در ادامه به نحوه تعمیر ترموستات فن‌کویل می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

نحوه تعمیر ترموستات فن کویل

نحوه تعمیر ترموستات فن کویلوقتی ترموستات خراب می‌شود، اوضاع سیستم فن‌کویل شما نیز می‌تواند بدتر شود. تعیین دقیق علت مشکلات ترموستات، گاهی اوقات دشوار است. در اینجا چند دلیل متداول از کار افتادن ترموستات‌ها و نحوه تعمیر ترموستات فن‌کویل آورده شده است.

منبع تغذیه ترموستات خراب است

منبع تغذیه ترموستات خراب است

به سمت ترموستات خود می‌روید و متوجه می‌شوید صفحه آن تاریک است. به احتمال زیاد بدان معناست که هیچ نیروی الکتریکی به آن نمی‌رسد. در اینجا، اولین نکته‌ای که باید در تعمیر ترموستات فن‌کویل برای رفع این مشکل درنظر بگیرید این است که، ابتدا مطمئن شوید که کلید برق روشن باشد. اگر چنین است، درپوش را بردارید و باتری را تعویض کنید. اگر این ترفند جواب نداد، به دنبال فیوز سوخته یا کلید قطع شده باشید.

اتصالات ترموستات شل هستند

اتصالات ترموستات فن کویل شل هستند

دومین نکته در تعمیر ترموستات فن‌کویل این است که، باید بدانید ترموستات شما برای انجام کار به چند اتصال الکتریکی ضروری متکی است. اکثر ترموستات‌های اصلی شامل اتصال گرمایش و اتصال خنک کننده هستند. وقتی این اتصالات به دلیل شل بودن سیم، خوردگی یا هر دلیل دیگری به خطر بیفتند، ترموستات نمی‌تواند به درستی با سیستم فن‌کویل شما ارتباط برقرار کند. اگر با بررسی این مورد مشکل شما حل نشد، لطفاً در ادامه تعمیر ترموستات فن‌کویل، ما را همراهی کنید.

عیب‌یابی اتصالات معیوب ترموستات

عیب یابی اتصالات معیوب ترموستات

قبل از عیب‌یابی و تعمیر ترموستات فن‌کویل و یا هر چیز الکتریکی، همیشه با خاموش‌ و روشن کردن کلید برق شروع کنید. از یک پیچ گوشتی برای سفت کردن هر ترمینال استفاده کنید و اگر مشکوک به خوردگی هستند، هر سیم را از ترمینال بیرون بکشید و آن را بررسی کنید. اگر سیمی خورده شده باشد، از سیم‌کش‌ها برای جدا کردن بخش خورده شده استفاده کنید.
اگر هنوز ترموستات شما به درستی کار نمی‌کند، باید برای تعمیر ترموستات فن‌کویل، اتصالات را به صورت دستی آزمایش کنید. برای این کار، از یک کانکتور پیچی استفاده کنید تا سیم قرمز منبع تغذیه را به سیم سبز فن وصل کنید، سپس برق را روشن کنید. اگر فن روشن شود، نشانه آن است که ترموستات شما سیگنال را به فن ارسال نمی‌کند. در صورت نیاز، این فرآیند را با هر اتصال تکرار کنید.

تعمیر ترموستات فن کویل که کثیف است

تعمیر ترموستات فن کویل کثیف

نکته دیگری که برای تعمیر ترموستات فن‌کویل باید مدنظر قرار دهید این است که، ترموستات‌ها مانند بسیاری از وسایل برقی دیگر، اگر بیش از حد کثیف شوند، دچار مشکل می‌شوند. کثیفی، گرد و غبار و ورود آشغال به داخل آن می‌تواند برای قطعات الکتریکی و مکانیکی مشکلاتی ایجاد کند و باعث از کار افتادن ترموستات شما شود. در این مواقع برای تعمیر ترموستات فن‌کویل، منبع برق را خاموش کنید و پوشش ترموستات را بردارید. با استفاده از هوای فشرده یا یک برس کوچک، محفظه را از هرگونه گرد و غبار و زباله پاک کنید. پس از اتمام کار، درپوش را عوض کرده و آن را دوباره روشن کنید.

تعمیر ترموستات فن کویل که تراز نیست

تعمیر ترموستات فن کویل که تراز نیست

نکته دیگری که برای تعمیر ترموستات فن‌کویل باید مدنظر قرار دهید این است که، آیا دمایی که ترموستات شما نشان می‌دهد با دمای واقعی اتاق مطابقت ندارد؟ این ممکن است به این دلیل باشد که خود ترموستات روی دیوار هم‌سطح نیست. ترموستات‌هایی که دارای لامپ جیوه‌ای هستند برای کار کردن باید تراز باشند. برای رفع این مشکل، منبع تغذیه را خاموش کرده و ترموستات را جدا کنید. برای اطمینان از تراز بودن آن هنگام نصب مجدد، از یک تراز استفاده کنید.

ترموستات در نقطه اشتباهی نصب شده است

ترموستات در نقطه اشتباهی نصب شده است

نکته بعدی در تعمیر ترموستات فن‌کویل این است که، شاید ترموستات شما به درستی با فن کویل شما ارتباط برقرار می‌کند، اما به نظر می‌رسد که مطابق با نیازهای خانه شما نیست. ترموستات نصب شده در محل نامناسب خانه شما می‌تواند تصویری نادرست از نیازهای محیطی خانه شما را دریافت کند.
به عنوان مثال، ترموستاتی که مستقیماً در بالا یا زیر دریچه ورودی هوا قرار گرفته باشد، پیش از موعد خاموش می‌شود، زیرا حس می‌کند خانه در دمای مناسب قرار دارد؛ قبل از اینکه کل خانه سرد یا گرم شود. برای رفع این مشکل، ترموستات باید به یک منطقه مرکزی از خانه، دور از دریچه هوا، پنجره‌ها و درها منتقل شود.

زمان تعویض ترموستات

زمان تعویض ترموستات

دو دلیل اصلی وجود دارد که نیاز به تعویض ترموستات دارید. اول اینکه، ترموستات شما به دلیل فرسودگی و قدمت زیاد نیاز به تعویض دارد. مانند بسیاری از لوازم‌های خانه، ترموستات‌ها در نهایت قدیمی و خراب می‌شوند.
ثانیا، در مورد تعمیر ترموستات فن‌کویل، ممکن است ترموستات به درستی با فن‌کویل شما جفت نشده باشد. همانطور که ترموستات‌های مختلفی در بازار وجود دارد، فن‌کویل‌های مختلفی نیز در بازار یافت می‌شود. مهم این است که ترموستاتی داشته باشید که با سیستم شما کار کند و بتواند به فن‌کویل شما بگوید چگونه کار کند. برای اطمینان از داشتن ترموستات صحیح، نیازهای ضروری فن‌کویل خود را با قابلیت های ترموستات خود مقایسه کنید. در صورت تعویض، مطمئن شوید که یک ترموستات بخرید که با سیستم شما کار کند.

چه زمانی با یک متخصص تماس بگیرید؟

تعمیرکار فن کویل

اگر این نکات عیب‌یابی را در تعمیر ترموستات فن‌کویل بی‌فایده دیدید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که برای تعمیر ترموستات فن‌کویل با یک متخصص تماس بگیرید. یک تکنسین فن‌کویل با تجربه، از دانش برق گرفته تا دانش عمیق در مورد سیستم‌های مختلف فن‌کویل، تمام ابزارها و دانش مورد نیاز برای راه‌اندازی ترموستات شما، بدون توجه به مشکل را در اختیار خواهد داشت.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با ترموستات فن‌کویل آشنا کنیم. هم‌چنین نکات اولیه در جهت تعمیر ترموستات فن‌کویل را به شما آموختیم. اگر این نکات موجب تعمیر ترموستات فن‌کویل شما نشد، حتماً از یک متخصص خبره در زمینه تعمیر ترموستات فن‌کویل کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp