حفظ کارایی بهینه سردخانه ها با تعمیرکار تاسیسات سردخانه | چرا وجود تعمیرکار و سرویسکار تاسیسات سردخانه برای مراکزی که سردخانه جزو فرایندهای کاری مهم آن‌ها است، ضروری است؟ در جواب باید گفت که تولیدکنندگان مواد غذایی، سوپرمارکت‌ها، بیمارستان‌ها و همچنین شرکت‌های داروسازی به کارایی روزانه تأسیسات سردخانه خود وابسته هستند، زیرا تعمیر و نگهداری تاسیسات سردخانه برای اطمینان از عملکرد بهینه، به ویژه در مواردی که اقلام فاسد شدنی نگهداری می‌شود، حیاتی است. نگهداری ضعیف از تاسیسات مانند سایش و شکاف قسمتی از درب، می‌تواند منجر به مصرف بیش از حد انرژی، فاسد شدن کالاها، افزایش اثر کربن و در نتیجه افزایش هزینه های مالی گردد.

خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری سردخانه معمولاً شامل: نصب و تعمیر پنل PUF، نصب و تعمیر درب، حل مشکل نشتی، تعمیر سقف کار، تعمیر زهکشی و … است. زمانی که به خدمات تعمیر و نگهداری سردخانه نیاز دارید بسیار مهم است که تعمیرکار تاسیسات سردخانه شما هر زمان که به مشکل برخوردید در دسترس شما باشند، تا شما بتوانید تا جای ممکن بدون وقفه به کار خود ادامه دهد. مجموعه سانتیگراد دارای افراد متخصص در زمینه خدمات نگهداری و تعمیر تاسیسات سردخانه صنعتی هستند. سرویسکاران تاسیسات سردخانه مجموعه همگی آموزش دیده و دارای مجوز برای تشخیص و حل مشکلات مربوط به تجهیزات سردخانه هستند.

تاسیسات سردخانه صنعتی

مشکلات و چالش‌های موجود در تاسیسات سردخانه‌ها

سردخانه امکانی را برای تولیدکنندگان مواد غذایی فراهم می کند تا محصولات را تا زمانی که منتظر توزیع در سراسر بازار هستند، تازه نگه دارند. به همین دلیل این کارکرد نقش عمده‌ای در کاهش میزان هدر رفتن مواد غذایی تولیدکنندگان داشته است. پس سیستم خنک سازی سردخانه و سرمایش کارآمد، مهمترین جنبۀ بسیاری از صنایع غذایی و کشاورزی است. به همین دلیل مسائلی از قبیل تعمیر و نگهداری مناسب کمپرسورها، واحدهای فن کویل یا FCU، کندانسور و اواپراتورها، برخلاف سایر تجهیزات و سیستم خنک کننده باید تحت بررسی و نگهداری پیشگیرانه روزانه، ماهانه، سه ماهه و سالانه قرار گیرند. هنگامی که شما نیاز به تعمیر سردخانه صنعتی یا کشاورزی مجموعه خود دارید، یا صرفاً نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم دارید، سرویسکار و تعمیرکار تاسیسات سردخانۀ گروه سانتیگراد، آماده کمک به شما است. سردخانه ها هم مانند هر صنعت دیگری با مشکلاتی مواجه هیتند، در این بخش به چند مورد از رایج‌ترین چالش‌های موجود در سردخانه‌های صنعتی و زنجیره سرد اشاره می‌شود که نیاز به خدمات تعمیر و تگهداری تعمیرکار تاسیسات سردخانه را به امری مهم تبدیل می‌کند:

تعمیرکار سردخانه

1. خرابی درب سردخانه‌ها و تعمیر آن توسط تعمیرکار تاسیسات سردخانه

خراب شدن درب سردخانه‌ها از مشکلات شایع تاسیسات سردخانه‌ای است. از اثرات مهم خرابی درب سردخانه که نیاز به تعمیرکار تاسیسات سردخانه را ضروری می‌سازد، عدم حفظ دمای مشخص فضا است. و از آنجا که مهم‌ترین کارکرد سرخانه حفظ دمای مشخص است، پس این مشکلی جدی است.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید : تعمیر درب سردخانه

2. به وجود آمدن میعان در سردخانه‌ها

میعان در سردخانه‌ها و فریزرها مشکل رایج تأسیساتی است که شامل هر دو فرآیند سرد و گرم شدن می‌شود. اگر محصولات خیلی سریع از یک دما به دمای بعدی منتقل شوند، می‌توانند رطوبت بیش از حد تولید کنند. این مسئله می‌تواند باعث لغزنده شدن سطوح و همچنین عدم قرارگیری محصولات تحت شرایط استاندارد شود که می تواند برای مصرف‌کنندگان خطراتی ایجاد کند. یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش و کنترل تراکم روی محصولات غذایی، استفاده از ابزارهایی مانند فن‌های HVLS برای تولید جریان هوا در تأسیسات برای کمک به تنظیم سطح رطوبت و جریان هوا است. برای اطمینان از عملکرد مناسب و درست فن ها، سرخانه های صنعتی و کشاورزی نیاز به تخصص تعمیرکار تاسیسات سردخانه خواهند داشت.

3. رشد میکروب در سردخانه‌ها و سرویس آن توسط تعمیرکار تاسیسات سردخانه

یکی دیگر از مشکلات رایج در تأسیسات سردخانه‌های صنعتی، رشد کپک و میکروب است. دمای نامناسب یا شکسته شدن درب سردخانه می‌تواند چنین مشکلی ایجاد کند. با این حال، اگر دیوارهای سردخانه به درستی نگهداری شوند و به محض ایجاد مشکلی کوچک با سرویسکار تأسیسات سردخانه تماس گرفته شود، ذخیره میکروبی و تجمع ذرات به حداقل می رساند. برخی از بهترین راه ها برای جلوگیری از رشد کپک آن است که سردخانه و تجهیزات آن به صورت دوره‌ای توسط سرویسکار تأسیسات سردخانه به طور کامل تمیز گردد.

سخن آخر

مدیران تأسیسات سردخانه‌ای که می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که انبارهایشان از بالاترین کیفیت نگهداری پیشگیرانه برخوردار است، یا به تعمیرات اضطراری در صورت بروز مشکل نیاز دارند، می‌توانند با سرویسکاران و تعمیرکاران مجموعه سانتیگراد تماس بگیرند. ما آماده همکاری هستیم تا با تنظیم برنامه خدماتی دوره‌ای از تجهیرات شما نگهداری کنیم. با اعتماد به مجموعه متخصصان سانتیگراد مطمئن شوید که هر گونه مشکل در تجهیزات شما فوراً شناسایی و قبل از ایجاد اختلال در کسب‌وکارتان برطرف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp