بررسی ارورهای چیلر | چیلرها ممکن است حتی با وجود دوره‌های منظم تعمیر و نگه‌داری باز هم دچار مشکل شوند و ارور دهند. ارورهای چیلر هر کدام علت خاصی دارند و باید به دقت بررسی شوند. معمولا چیلرها در هنگامی که ارور می‌دهند، کد ارور خود را نمایش می‌دهند. این کار به تشخیص درست ارور چیلر و تعمیر درست و به موقع آن کمک می‌کند. با توجه به اینکه چیلرها گران‌قیمت هستند، اگر صلاحیت کافی درمورد شناخت ارورهایی مثل ارور فشار تخلیه کم، ارور جریان کم و تعمیر چیلر ندارید، به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید؛ زیرا ممکن است هم به خودتان و هم به چیلر آسیب وارد کنید. دراین مقاله به چند ارور چیلر می‌پردازیم که بیشتر با آن مواجه می‌شویم و عیوب آن را بررسی می‌کنیم.

ارور دمای پایین

ممکن است دمای چیلر بعد از مدتی کمتر از دمای تنظیم شده کاربر باشد. دراین صورت چیلر ارور دمای پایین را نشان می‌دهد. این ارور دو علت دارد یا بارحرارتی مورد نظر گرمای کافی را ندارد یا تنظیم دمایی اشتباه است و بسیار کم تنظیم شده است.

ارور دمای بالا

در هنگامی که این ارور نمایش داده می‌شود به این معنی است که دمای فرآیند بیشتر از حدی است که کاربر آن را تنظیم کرده است. این ارور هم مشابه ارور قبلی دو علت دارد. گرمای بار بسیار زیاد است یا تنظیم دمایی کاربر اشتباه است که حد دمای بالا را کم در نظر گرفته است.

ارور ایمنی- دما بیش از حد

این ارور نشان‌دهنده این است که دما از مقدار تنظیمات کارخانه یا تنظیمات کاربر برای رعایت حد ایمنی بیشتر است. در هنگامی که ارور چیلر، ارور ایمنی دمای بیش از حد باشد، یعنی یا تنظیم دمایی برای رعایت حد ایمنی به درستی انجام نشده است یا سیستم تبرید چیلر دچار مشکل شده است.

ارور سطح مایع پایین

هنگامی که این ارور چیلر بر روی آن ظاهر شد به این معنی است که سطح دمای خنک‌کننده کمتر از سطح قابل قبول است. ممکن است این مشکل به علت تبخر یا نشت در سیستم گردش آب رخ داده باشد. نشتی آب را بررسی کنید و مطمئن شوید آب تبخیر نمی‌شود.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز بخوانید: بررسی مشکلات چیلر

در ادامه مقاله دیگر ارورهای چیلر را بررسی می کنیم:

ارور جریان کم

این ارور هنگامی نمایان می‌شود که مقدار جریان سیال درون چیلر کمتر از حد تنظیم شده کاربر یا کارخانه سازنده باشد. این ارور علت‌های مختلفی دارد که باید بررسی شوند. ممکن است این خطا به دلیل وجود انسداد یا موانع در خطوط یا تجهیزاتی باشد که مایع سیال در آن‌ها جریان می‌یابد. علت‌های دیگر این ارور چیلر، خرابی پمپ، خنک ‌کنندگی ناکافی و… است یا این‌که نرخ جریان سیال به درستی تنظیم نشده است و مقدار آن کمتر از معمول است.

ارور جریان کم

ارور فشار بالا

این ارور به معنای این است که فشار فرایند از مقدار تنظیم شده کارخانه یا کاربر بیشتر است. مانند خطای جریان کم ممکن است به دلیل انسداد یا وجود موانع در خطوط انتقال سیال و یا تجهیزات باشد. نصب شیر بای پس فشار می‌تواند به کاهش فشار سیالات در چیلر کمک کند و فشار را در حد طبیعی نگه دارد.

ارور دمای بالا در محیط اطراف چیلر

چیلرها تنظیمات مختلفی دارند و حتی دمای محیط اطرافشان نیز در کارخانه تنظیم می‌شود. در صورتی که دمای هوا در اطراف چیلر بیشتر از مقدار تنظیم شده باشد، چیلر ارور خواهد داد. برای رفع این مشکل از نصب تجهیزاتی که گرمادهی زیادی دارند در کنار چیلرها خود داری کنید.

ارور فشار تخلیه زیاد

این ارور چیلر به معنای این است که فشار تخلیه مبرد بسیار زیاد است و ممکن است به علت مسدود شدن یا کثیف شدن کندانسور،کثیف شدن فیلتر هوا، خراب شدن یا ارور دادن فن خنک‌کننده، دمای محیط بالا یا شارژ بیش از حد سیستم تبرید باشد. برای رفع این مشکل موارد فوق را بررسی کنید.

ارور فشار تخلیه کم

همانند ارور فشار تخلیه زیاد ارور دیگری نیز در چیلرها وجود دارد که ارور فشار تخلیه پایین است. در صورتی که چیلر ارور فشار تخلیه کم را دارد، باید احتمالات مختلف از جمله مسدود شدن لوله‌های کندانسور، شارژ کم سیستم مبرد یا دمای پایین محیط اطراف را بررسی کنید.

ارور فشار تخلیه زیاد

ارور فشار تخلیه کم

سخن آخر

دراین مقاله انواع ارورهای احتمالی چیلرها و علت‌های رخ دادن این عیب‌ها را بررسی کردیم. این ارورها درهنگامی رخ می‌دهند که چیلر به درستی نصب شده است و کاملاً کار می‌کند؛ اما در حین کار خطاهایی برروی صفحه نمایش آن ظاهر می‌شود. با توجه به این‌که چیلرها تجهیزات بسیار حساس و گران‌قیمتی هستند، بررسی عیوب و ارورهای چیلر باید توسط افراد متخصص و کار آزموده انجام شود. در صورتی که تجربه کافی دراین زمینه ندارید، حتماً این کار را به افراد متخصص دراین زمینه بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

تماس با ما

09125173643

09125309074

keyboard_arrow_up
تماس سریع
مستقیماً با کارشناش بخش مورد نظر تماس بگیرید
واحد فروشPhone
واحد تعمیرات و نگهداریPhone
واحد پشتیبانیPhone
چت واتساپWhatsApp